The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 109. Foreign Postage on Polish territory

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
20674

1896 austriacki sekretnik z napisami w języku niemieckim, polskim i ukraińskim, wysłany 17.11 z Sanoka do miejscowości Jasienica, znak opłaty unieważniony bardzo ładnie odciśniętym kasownikiem rusztowym, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w słabszym stanie zachowania; sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.

Fi.Cs4
Mi.K26
80 PLN
20675

1896 podwójna kartka z opłaconą odpowiedzią nadana z Warszawy do Niemiec.


Mi.P8
60 PLN
20676

1896 obwoluta składanego listu ze Lwowa do Nowego Sącza.


30 PLN
20677

1897 Łobzów, austriacki znaczek wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Łobzowie.


Mi.53
20 PLN
20678

1897 list wartościowy ze Lwowa do Niemiec, opłata gotówkowa, stempel Lwów Śródmieście.


100 PLN
20679

1898 austriacki sądowy znaczek doręczeniowy za 17½ Kr. w kolorach niebiesko fioletowym/czarnym o rzadko spotykanym ząbkowaniu ZL 12½ na kompletnym dowodzie doręczenia (Fi.300.-) wysłanym 13.IV z Jarosławia do miejscowości Szówsko.

Fi.Ibx
Mi.1bB 
150 PLN
20680

1899 Wrocław - poczta prywatna COURIER - znaczek za 2½ Pf skasowany datownikiem COURIER BRESLAU; dobry stan zachowania.


Mi.8
50 PLN
20681

1901 list wysłany 15.III z miejscowości Bosanska Gradiška w Bośni do Lwowa, znaczek opłaty unieważniony kasownikiem "K und K.MILIT.POST LII BOS.GRADIŠKA", przesyłkę przez Sofię (datownik 4.III wg. kalendarza juliańskiego) skierowano do Lwowa, tam jednak nie odnaleziono adresata i po opatrzeniu adnotacją "Retour Sarajevo a Bosnia" dosłano do Sarajewa (datownik z 8.4), skąd zwrócono ją ponownie do Lwowa - dopisek "Lwow=Lemberg warum retour", gdzie list dotarł 10.4 i tym razem został doręczony skutecznie; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania o ładnie udokumentowanym obiegu.


Mi.15Bx 
300 PLN
20682

1901 kartka z Lwowa do Wiednia, widokówka Lwów rynek.


70 PLN
20683

1902 kartka z Bochni do Kłaja.


70 PLN
20684

1902 list ze Lwowa do Bukaczowic, stempel odbiorczy na froncie, koperta lekko uszkodzona jak na skanie.


50 PLN
20685

1903 kartka widokówkowa, zdjęciowa z Warszawy do Żyrardowa (Ruda Guzowska). Stempelek odbiorczy.


70 PLN
20686

1903 przekaz paczkowy w Suczawy do Wiednia, formularz w języku niemieckim, rumuńskim i rosyjskim.


80 PLN
20687

1903 obwoluta listu urzędowego z Patschkau (Paczków) do Kamitz (Kamienica).


40 PLN
20688

1903 adres przesyłkowy do paczki z Krakowa Zabierzów do Bielska, na odwrocie stempel odbiorczy.


80 PLN
20689

1904 widokówka (Pałac Cesarski w Łazienkach) wysłana 15.XII z Warszawy do miejscowości Rusinowicze, znak opłaty unieważniony ładnie odciśniętym stemplem rusztowym ВАРШАВА / I ЭКСП. / No 2, obok datownik ВАРШАВА ПОЧТ.КОН.IV ЭКС. z wyróżnikiem 1; datownik odbiorczy z 17.XII, minimalnie słabszy stan zachowania.


Mi.40y 
50 PLN
20690

1904 kartka z Königswalde (Świerki), widokówka z Striegau ze Strzegomia.


50 PLN
20691

1904 telegram z Wrocławia do miejscowości Kotulin odebrany 23 stycznia, formularz o sygnaturze C.187., zamknięty zalepką; dobry stan zachowania.


50 PLN
20692

1905 Husiatyń, austriacki znaczek wydania z 1891 roku unieważniony kasownikiem w Husiatyniu.


Mi.66
20 PLN
20693

1905 przekaz paczkowy z Tarnowa na Węgry, na odwrocie stempel odbiorczy.


80 PLN
SOLD
20694

1906 Ślemień, austriacki znaczek wydania z 1899 roku unieważniony kasownikiem w Ślemieniu.


Mi.76
20 PLN
SOLD
20695

1906 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Halle - Breslau (Wrocław) nr 106.


80 PLN
20696

1906 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Wrocław - Mysłowice.


50 PLN
20697

1907 kartka miejscowo użyta w Krakowie, fotoatest Jendroszek.


Mi.155
150 PLN
20698

1907 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 4+4 kop; bardzo dobry stan zachowania (niewielki ślad podlepki na odwrocie).


Mi.P20 
80 PLN
20699

1907 kartka z Włocławka do Gdańska.


Mi.P21, 29
60 PLN
20700

1907 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x120 mm; klapa ścięta; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie).


Mi.U37B 
80 PLN
20701

1907 list wysłany 30.4 z miejscowości Kaliska (Dreidorf) do sądu rejonowego w Starogardzie Gdańskim (Das Königliche Amtsgericht zu Pr.Stargard), przesyłka dotarła do adresata tego samego dnia - datownik odbiorczy na odwrocie; list z sądu po przenicowaniu zaadresowano do zainteresowanej osoby, czyli poprzedniego nadawcy w miejscowości Cieciorka (Königswalde p.Dreidorf), a ponieważ była to przesyłka urzędowa z opłatą pocztową, którą pokrywał odbiorca - oznaczono ją "Portopfl. Dienstsache" i 2.5 wysłano; list dotarł do Cieciorki 3.5, ale z nieznanych przyczyn odbiorcy nie udało się odnaleźć, a przesyłkę odesłano do Starogardu i tu zaczęły się problemy, ponieważ na liście nie umieszczono ani adresu zwrotnego, ani danych nadawcy!!! przesyłka przez kilka dni bezskutecznie krążyła po mieście, w międzyczasie naliczono dopłatę w wysokości 10 fen. za zwrot; po wyczerpaniu wszelkich możliwości doręczenia na list naklejono kartkę informującą o niemożliwości ustalenia adresu nawet przy pomocy policji "Ohne richtige Wohnungsangabe oder sonstige nähere Bezeichnung ist der Empfänger auch polizeilich nicht zu ermitteln. Kaiserl. Postamt" i 7/5 w urzędzie pocztowym komisyjnie ją otworzono, następnie za pomocą zalepki urzędu pocztowego zamknięto i prawdopodobnie ostatecznie doręczono; bardzo rzadki walor o pięknie udokumentowanym obiegu pocztowym w dość dobrym stanie zachowania.


500 PLN
20702

1907 kartka z Wysocka Wyżnego, widokówka ze Skole.


45 PLN
SOLD
20703

1907 adres przesyłkowy do paczki z Gródka jagiellońskiego do Czech.


100 PLN
20704

1907 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakroczym - Tarnopol nr 533.


100 PLN
20705

1907 fragment pocztowej księgi rozrachunkowej znaczkami opłaty sądowej za doręczenie przesyłki.


50 PLN
20706

1908 austriacka jubileuszowa ilustrowana karta pocztowa z napisami w języku niemieckim, polskim i ukraińskim; czysta, dobry stan zachowania.

Fi.Cp35
50 PLN
20707

1909 RADOM, sądowy znaczek doręczeniowy, wydanie półpocztowe, znaczek za 15 kop. z pocztowym kasownikiem z ziem polskich - RADOM 25.9.10 na wycinku, użyte pocztowo w Rosji (Mi.250 euro), na ziemiach polskich znacznie rzadsze.


Mi.1 
500 PLN
20708

1909 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, widokówka wysłana 15.3 z Pekinu do Krakowa za pośrednictwem Niemieckiej Poczty w Chinach, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.30 
250 PLN
20709

1909 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 7 kop; krawędzie z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie).


Mi.K9 
60 PLN
20710

1909 polecony list urzędowy wysłany 11.12 z miejscowości Krościenko nad Dunajcem do Czorsztyna, trzywierszowy stempelek "za recepisem zwrotnym/ Sprawa urzędowa/ wolne od opłaty pocztowej"; żółta nalepka polecenia; rusztowy datownik odbiorczy z 12.11 na odwrocie; dobry stan zachowania.


40 PLN
20711

1910 sądowy znaczek doręczeniowy za 10 h. w kolorze niebiesko/czarnym używany w Galicji.

Fi.IIIb
Mi.3b 
40 PLN
20712

1910 list wartościowy z Witkowic do Neustadt w Austrii, na odwrocie stempel ambulansu pocztowego na trasie Breslau - Odenberg (Wrocław - Bogumin). Wystawowa dekoracyjna całość ładnie udokumentowana.


Mi.151
300 PLN
20713

1910 kartka z Krakowa adresowana do kapitana niemieckiego statku "Maipo" stacjonującego w porcie Sydney w Australii, stempel odbiorczy i z informacją, że adresat nie znajduje się na statku, kartkę zwrócono do nadawcy, ciekawy i rzadki walor.


800 PLN