The new auction will start soon

Auction 109. Air mail

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
30238

1965 otwarcie linii PLL "Lot" Warszawa - Frankfurt, list wysłany 7⋅IX⋅65, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym "I INAUGURACYJNY LOT NA TRASIE WARSZAWA-FRANKFURT", przesyłka zwrócona do nadawcy - na odwrocie adnotacja "Nicht abgefordert 6 PA 1 Frankfurt 1 Postlagerschalter 30. Sep. 1965"; bardzo dobry stan zachowania.


100 PLN
30239

1966 kartka z poczty szybowcowej z okazji krajowych zawodów szybowcowych.


10 PLN
30240

1966 lotniczy list polecony z lotu inauguracyjnego na trasie z Warszawy do Mediolanu.


36 PLN
SOLD
30241

1968 Brazylia, FDC znaczka wydanego z okazji Dnia Matki, dofrankowane i przesłane 18.6 pocztą lotniczą do Wąbrzeźna.


Mi.1170-73
20 PLN
30242

1969 Inauguracja linii "Alitalia", list polecony nadany -4.-4 w urzędzie Warszawa 1, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "INAUGURACYJNY LOT WARSZAWA RZYM ALITALIA", na odwrocie datowniki odbiorcze: rzymski FIUMICINO AEROPORTO z -5.-.4 i z powrotnego lotu warszawskie z 15 i 16 kwietnia.


120 PLN
30243

1970 lot pocztowy samolotu GAWRON szlakiem Lenina w Polsce.


10 PLN
30244

1970 lot pocztowy samolotu GAWRON z okazji Wystawy Filatelistycznej SOCPHILEX w Katowicach.


10 PLN
30245

1971 koperta poczty balonowej z okazji Dnia Znaczka, na odwrocie stempel odbiorczy.


15 PLN
30246

1972 Igrzyska Olimpijskie - przelot polskiej ekipy olimpijskiej na trasie Warszawa - Monachium, komplet 2 kopert przesłanych lotami: z 22.VIII (popularna) i z 25.VIII (rzadka); temat - OLIMPIADA.


80 PLN
30247

1972 Zakon Maltański (Sovereign Military Order of Malta), koperta ofrankowana znaczkiem Zakonu Maltańskiego, skasowanym 11.12.72 w dniu lądowania Apollo 17 na Księżycu, dodatkowe stemple okolicznościowe upamiętniające: start, lądowanie na Księżycu i wodowanie; była to ostatnia do tej pory misja załogowa na Księżycu; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.


100 PLN
30248

1972 Inauguracyjny lot na trasie Warszawa - Chicago.


20 PLN
30249

1972 Inauguracyjny lot na trasie Warszawa - Bagdad, znaczek skasowany datownikiem okolicznościowym "OTWARCIE LINII PLL-LOT WARSZAWA-BAGDAD-WARSZAWA WARSZAWA 1 - 16 XII 1972", na odwrocie datowniki odbiorcze: Baghdad z 17 grudnia i Warszawa z 27.12.


40 PLN
30250

1972 Inauguracyjny I lot przez Atlantyk samolotu "Mikołaj Kopernik" na trasie Warszawa - Toronto, na odwrocie datowniki Toronto i Warszawa; stempelek kapitana odbity w kolorze fioletowym.


20 PLN
30251

1972 inauguracyjny lot na trasie Warszawa - Bagdad.


20 PLN
30252

1972 inauguracyjny lot na trasie Warszawa - Chicago.


20 PLN
30253

1972 Inauguracyjny lot samolotu "Mikołaj Kopernik" na trasie Warszawa - Montreal, na odwrocie specjalny stempel poczty kanadyjskiej SPECIAL DELIVERY, a na froncie datownik odbiorczy.


20 PLN
30254

1972 Inauguracyjny I lot przez Atlantyk samolotu "Mikołaj Kopernik" na trasie Warszawa - Toronto, na odwrocie datowniki Toronto i Warszawa; stempelek kapitana odbity w kolorze fioletowym.


20 PLN
30255

1972 kartka z lotu balonowego z okazji Igrzysk Olimpijskich w Sapporo.


25 PLN
30256

1973 Jubileuszowy lot nad Warszawą (1923-1973) na Centrum Zdrowia Dziecka, list polecony z arkusikiem znaczków dodatkowej opłaty przewieziony tym lotem, ze stemplem "przesyłkę przewieziono samolotem PLL LOT SP-LAA Mikołaj Kopernik Kapitan Włodzimierz Sułecki 30.09.1973", na odwrocie datownik odbiorczy "U.P.T. WARSZAWA 19 - CENTR. PORT LOT.".

Fi.2054, 2089
Mi.2201, 2236
60 PLN
30257

1973 Zawody balonowe z okazji Światowej Wystawy Filatelistycznej "Polska 73", zestaw list i kartka pocztowa z dodatkowymi nalepkami, przesłane balonami "Katowice" i "Stomil".


30 PLN
30258

1973 list poczty szybowcowej z okazji wystawy filatelistycznej w Toruniu.


15 PLN
30259

1973 arkusik plakietek lotu pocztowego nad Warszawą na rzecz Centrum Zdrowia dziecka.


10 PLN
30260

1974 przelot polskiej reprezentacji piłkarskiej na X Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w RFN; koperta lotnicza ŚWF "Polska 73" z prywatnym dodrukiem - "X MISTRZOSTWA ŚWIATA W PIŁCE NOŻNEJ 13 CZERWIEC - 7 LIPIEC 1974 ROK FUSSBALL - WELTMEISTERSCHAFT PRZELOT POLSKIEJ REPREZENTACJI PIŁKARSKIEJ", sygnatura (X.73); temat - PIŁKA NOŻNA.

Fi.Ck59
20 PLN
30261

1974 list z pierwszego lotu na trasie Warszawa - Tunis - Algier, na odwrocie stempel odbiorczy.


90 PLN
SOLD
30262

1974 list poczty balonowej z okazji Wystawy Filatelistycznej SOCPHILEX w Katowicach.


15 PLN
30263

1976 lot pocztowy szlakiem walk 1. Pułku Lotnictwa Myśliwskiego "Warszawa".


10 PLN
30264

1983 lot z okazji 300-lecia zwycięstwa króla Jana III Sobieskiego pod Wiedniem, list wysłany 11.9 z Warszawy, kasownik odbiorczy Wiedeń 17.9.


20 PLN
30265

1990 list poczty szybowcowej z okazji Szybowcowych Mistrzostw Europy w Lesznie.


15 PLN
30266

1991 arkusik znaczków do opłacania przesyłek lotniczych z okazji Krajowej Wystawy Filatelistycznej w Olsztynie.


40 PLN
30267

1996 kartka poczty lotniczej z na trasie Warszawa - Ateny z okazji 100. rocznicy Igrzysk Olimpijskich.


27 PLN
SOLD
30268

1997 XIV lot Poczty Śmigłowcowej na trasie Lublin-Lubartów z okazji Krajowej Wystawy Filatelistycznej "LUBLIN’97", numerowany arkusik 6 samoprzylepnych znaczków z przywieszkami, nakład 500 sztuk arkusików; bardzo dobry stan zachowania.


100 PLN