The auction will start on 21.06.2024

Auction 109. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
27235

1961 15. rocznica powstania UNICEF, parka rozdzielona międzypolem.

Fi.1127
Mi.1272
35 PLN
27236

1961 XV sesja RWPG, parka znaczków za 60 gr. ze znakiem wodnym w położeniu - III.8, górny znaczek prawidłowo perforowany z trzech stron - jedno uderzenie grzebienia; dwa dolne uderzenia grzebienia przesunięte w dół przez co dolny znaczek ma przesuniętą w dół i lekko skośną perforację, prawie zawsze takie makulaturowe egzemplarze były usuwane (odcinane) z arkusza, w tej postaci niespotykane, gwarancja.

Fi.1131
Mi.1276
1 200 PLN
27237

1961 XV sesja RWPG, parka znaczków za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.6, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.1131
Mi.1276 
160 PLN
27238

1961 owady chronione, seria z odmianami papieru.

Fi.1132-43
Mi.1277-88
130 PLN
27239

1961 Owady chronione, seria na kartach maksimum.

Fi.1132-43
Mi.1277-88
400 PLN
27240

1961 Owady chronione, seria czysta (Fi.100.-).

Fi.1132-43
Mi.1277-88
60 PLN
27241

1961 Owady chronione, seria znaczków kasowanych z pełną oryginalną gumą (Fi.30.-).

Fi.1132-43
Mi.1277-88
20 PLN
27242

1961 FDC - "Owady chronione", 6 kopert (Fi.110.-).

Fi.1132-43
Mi.1277-88 
60 PLN
27243

1961 owady chronione, znaczek marginesowy z błędnie naniesioną i poprawioną na nową wartość liczby rozrachunkowej.

Fi.1137
Mi.1282
30 PLN
27244

1961 Owady chronione, znaczek za 80 gr z błędem "przerwane litery L i K"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.1137 B1
Mi.1282
30 PLN
SOLD
27245

1961 owady chronione, znaczek z błędem "przerwane L i k".

Fi.1137B1
Mi.1281
10 PLN
27246

1961 Owady chronione, znaczek za 5,60 zł z błędem "chorągiewka przy literze Ł w ZŁ" na poz.13; kasowane z pełną gumą, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.1143 B1
Mi.1288
50 PLN
27247

1961 Owady chronione, znaczek za 5,60 zł z błędem "chorągiewka przy ZŁ" (13 pozycja w arkuszu) na kopercie FDC (Fi.180.-); gwarancja Krawczyk.

Fi.1143 B1
Mi.1288  
150 PLN
27248

1961 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna Miast Targowych "Intermess II", blok typu I na papierze ze znakiem wodnym III.5 skasowany dwoma stemplami okolicznościowymi wystawy na liście poleconym wyałanym 3.8 do Warszawy, dodatkowo dwie nalepki wystawowe; datownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.bl.29I
Mi.Bl.25
30 PLN
27249

1961 960-lat Chełma, dwie pamiątkowe winietki w formie bloczków.


30 PLN
27250

1962 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej Chile 1962, komplet kart okolicznościowych z okazji meczu eliminacyjnego Polska - Jugosławia, z dwoma - niebieską i brązową - dodatkowymi nalepkami olimpijskimi z pamiątkowym nadrukiem; temat - PIŁKA NOŻNA.

Fi.943
Mi.1088 
30 PLN
27251

1962 20.rocznica powstania PPR, seria w parkach rozdzielonych międzypolami, kasowane z pełną oryginalną gumą (Fi.100.-).

Fi.1144-48 Pp
Mi.1289-93
70 PLN
27252

1962 rocznik kopert FDC (w tym 2 x 1149-51a, b + 2 x bl.30(24); Fi.170,50).

Fi.1144-1221
Mi.1289-1369
150 PLN
27253

1962 rocznik znaczków czystych (bez bl.31-33 (ark.1149-51a); Fi.226,80).

Fi.1144-1221
Mi.1289-1369
190 PLN
27254

1962-1963 TOM V JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego Ark.1149-1151a FIS, które można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to 691 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.1144-1308
Mi.1289-1456
490 PLN
27255

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, znaczki za 40 gr w parce pionowej, dolny z błędem na poz.29 "wcięcie w koszulce startowej drugiej zawodniczki"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i oznaczenie Kalinowski.

Fi.1149b B1
Mi.1297
60 PLN
SOLD
27256

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, znaczek z przesuniętym suchym tłoczeniem względem obrazka znaczka.

Fi.1151bMK
Mi.1296
70 PLN
27257

1962 Polskie Ziemie Zachodnie (II), 95 gr znaczki na papierze ze znakiem wodnym III.1 czworoblok metrykalny z oznaczeniem nad 1 znaczkiem: walca, sektora drukarskiego, autotronu - ukośnej kreski służącej do sterowania automatyczną synchronizacją urządzenia perforującego; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1153-54
Mi.1301-02
40 PLN
27258

1962 XV Wyścig Pokoju, znaczek za 60 gr. z błędem "kreska zamiast kropki pomiędzy PRAGA i WARSZAWA", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.1158 B1
Mi.1306
30 PLN
27259

1962 XV Wyścig Pokoju, znaczek z błędem "kreska zamiast kropki między PRAGA i WARSZAWA".

Fi.1158B1
Mi.1306
15 PLN
27260

1962 XV Wyścig Pokoju, dolne znaczki z błędem "brak kreski między PRAGA i WARSZAWA", gwarancja i opis Walocha.

Fi.1158B2
Mi.1306
70 PLN
27261

1962 wielcy Polacy, znaczek z przesuniętym drukiem barwy tła, napisy pod znaczkiem częściowo juz w tle, biały obrys głowy .

Fi.1164
Mi.1312
40 PLN
27262

1962 Wielcy Polacy (II), 4 wartości z serii wszystkie, w arkuszach których występują marginesy wewnętrzne, w czworoblokach rozdzielonych międzypolami, czyste (Fi.200.-).

Fi.1166-69
Mi.1314-16
160 PLN
27263

1962 Wielcy Polacy (II), Romuald Traugutt - marginesowa parka znaczków rozdzielona międzypolem z prywatnym oliwkowym nadrukiem okolicznościowym z okazji 100 rocznicy Powstania Styczniowego, na marginesie nazwa emisji WIELCY POLACY, znak wodny III.5; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1167a
Mi.1314
300 PLN
27264

1962 wielcy Polacy - Maria Konopnicka, znaczek z błędem "broszka".

Fi.1169 B1
Mi.1316I
450 PLN
27265

1962 wielcy Polacy, znaczek z rzadkim błędem "Konopnicka z broszką".

Fi.1169B1
Mi.1316I
500 PLN
27266

1962 wielcy Polacy, Konopnicka z "broszką".

Fi.1169B1
Mi.1316I 
120 PLN
27267

1962 karta maksimum - "Zatruta Studnia" obraz Jacka Malczewskiego na karcie i znaczku wydanym z okazji Dnia Międzynarodowej Federacji Filatelistycznej, kasownik okolicznościowy z 20.6.1963 "DNI OCHRONY ZABYTKÓW".

Fi.1189
Mi.1337
30 PLN
27268

1962 VII Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Belgradzie, II nakład sporządzony w 1963 roku na papierze białym średnim z wybielaczem optycznym z gumą białą błyszczącą, nieząbkowana seria z próbami kolorów (z wyjątkiem 1,55 zł), którymi drukowano znaczki, oznaczenia te znajdowały się wzdłuż pozycji 37/43/49 na lewym marginesie; nakład ten był stosunkowo niewielki - np.: 40 gr 192.000 szt., 60 gr 132.000 szt., 1 zł 126.000 szt.; rzadko oferowany zestaw w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.1190-97A
Mi.1338-45
575 PLN
SOLD
27269

1962 VII Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Belgradzie, nieząbkowane znaczki za 2,50 zł - parka z lewym marginesem z napisem "II RYCHT" przed 13 znaczkiem i punkturą przed 13/19 znaczkiem, wg. Polskich Znaków Pocztowych są to: "[...] znaki maszynistów na bocznych marginesach, notatki "II rycht" przed 13 znaczkiem niektórych wartości (1 zł, 2,50 zł)."; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1196A
Mi.1344B
60 PLN
27270

1962 Pierwszy zespołowy lot kosmiczny, seria w parkach rozdzielonych międzypolami (Fi.30.-), kasowane z pełną oryginalną gumą.

Fi.1202-03
Mi.1350-51
25 PLN
27271

1962 pierwszy zespołowy lot kosmiczny, seria w parkach rozdzielonych międzypolem.

Fi.1202-3
Mi.1350-1
40 PLN
27272

1962 Pierwszy zespołowy lot kosmiczny, znaczek za 2,50 zł z klasycznym rzadkim błędem występującym na poz.11 w małej części nakładu "brak napisu PWPW na marginesie", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.1203 B1
Mi.1351
100 PLN
27273

1962 pierwszy zespołowy lot kosmiczny, znaczek z błędem "brak napisu PWPW", gwarancja i oznaczenie Wysocki.

Fi.1203B1
Mi.1351I
90 PLN
27274

1962 pierwszy zespołowy lot kosmiczny, górny lewy znaczek z błędem "brak napisu PWPW".

Fi.1203B1
Mi.1351I
30 PLN