Auction 109. Communist Poland 1945-1952

26473

Fi.527I
Mi.665
30 PLN
26474

1950 Plan 6-letni, obie odmiany znaczka, czyste.

Fi.527I-II
Mi.562a-b
30 PLN
26475

1950 "groszy - lokalny", Ozimek, znaczki za 15 zł Plan 6-letni z wyraźnymi czerwonymi nadrukami typu 33, list wysłany 2.1.1951 z Urzędu Pocztowo-Telekomunikacyjnego w Ozimku do Warszawy, znaczki skasowane dwuobrączkowym datownikiem OZIMEK z wyróżnikiem "a"; całości ofrankowane znaczkami z nadrukami lokalnymi, nawet te najpopularniejsze, należą do bardzo rzadkich; bardzo dobry stan zachowania; sygnowano Czesław Malingiewicz.

Fi.527II
Mi.665
2 000 PLN
26476

1950 "groszy" znaczki z zielonym nadrukiem typu 3, Plan 6-letni 19 znaczków - masowa frankatura wielokrotna, list ekspresowy list polecony wysłany 16.11 z miejscowości Kamień Śląski do Warszawy, datownik odbiorczy na odwrocie; nadruki w kolorze zielonym należą do najrzadziej spotykanych; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.527II
Mi.665
300 PLN
26477

1950 Plan 6-letni, makulaturowa parka z silnie przesuniętą w pionie perforacją.

Fi.527MK
Mi.562
450 PLN
26478

Fi.527MK
Mi.562
250 PLN
26479

1950 Plan 6-letni, cięta makulaturowa parka z niedodrukiem obrazku znaczka i silnym abklaczem na odwrocie, gwarancja na froncie znaczka i fotoatest.

Fi.527MK2
Mi.562
800 PLN
26480

1950 groszy, list firmowy z Miłosława do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 18 w kolorze fioletowym.

Fi.528
Mi.665
30 PLN
26481

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, 25 rocznica stracenia W.Hibnera, W.Kniewskiego i H.Rutkowskiego, nienotowany dotąd znaczek za 15 zł. z podwójnym fioletowym stempelkiem typu 31, pięknie zachowany z pełną oryginalną gumą.

Fi.528
Mi.666
150 PLN
26482

1950 FDC "groszy", list polecony z 7.11 - drugiego dnia obowiązkowego stosowania nadruków "groszy" - wysłany z miejscowości Sosnówka koło Jeleniej Góry do Warszawy, opłacony znaczkami z nadrukami typu 26 z grupy rzadko spotykanych (wg.PZP grupa C); całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.528
Mi.666
400 PLN
26483

1950 "groszy - lokalny", Ozimek, I Kongres Pokoju, znaczek za 15 zł. nienotowany z czerwonym stempelkiem typu 33, poza - jak widać na skanie skośnym zgięciem zachowany w niezłym stanie, cena wywoławcza obniżona o połowę, gwarancja Krawczyk.

Fi.529
Mi.667
75 PLN
26484

1950 groszy nadruk lokalny Wielka Wieś, parka znaczków z nadrukiem groszy typ 27B w barwie czerwonej, gwarancja Czwiertnia.

Fi.529
Mi.667
100 PLN
26485

1950 groszy nadruk lokalny Piła, znaczek z nadrukiem groszy typ 41 w barwie czerwonej, gwarancja Czwiertnia.

Fi.529
Mi.667
50 PLN
26486

1950 "groszy" nadruki typu 8: znaczek Kongres Pokoju z czerwonym nadrukiem (14x2mm) i znaczek w nowej walucie Bierut 45 gr z omyłkowo silnie odciśniętym nadrukiem (15x2,5mm) - widoczna zewnętrzna ramka stempelka, list wysłany -2.-2.51 z niewielkiej (obecnie 194 mieszkańców) miejscowości Rozedranka Stara do Warszawy, znaczki skasowane datownikiem w kolorze fioletowym; wyjątkowy walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.529, 539
Mi.667, 677
800 PLN
26487

Fi.530, 531 I-II
Mi.668-69
40 PLN
26488

Fi.530B1
30 PLN
26489

1950 II Światowy Kongres Pokoju w Warszawie, lewy górny znaczek z podwójnym moletowaniem drugiej liter WY i K.

Fi.531B1
Mi.669
30 PLN
26490

1950 100. rocznica śmierci generała Józefa Bema, odmiany papieru.

Fi.532
Mi.670
30 PLN
26491

1950 Bolesław Bierut, znaczek z pustopolem na lewym marginesie.

Fi.533
Mi.671
15 PLN
26492

1950 Bolesław Bierut, parka z pustopolem.

Fi.533
Mi.671
15 PLN
26493

Fi.534
Mi.672
15 PLN
26494

Fi.534
Mi.672
15 PLN
26495

Fi.534
Mi.672
15 PLN
26496

Fi.535
Mi.673
20 PLN
26497

1950 Bolesław Bierut, znaczek z pustopolem.

Fi.535
Mi.673
15 PLN
26498

1950 Bolesław Bierut, znaczek z częściowym abklaczem na odwrocie.

Fi.535
Mi.673
80 PLN
26499

1950 Bolesław Bierut, znaczek z obiegu z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.535
Mi.673
25 PLN
26500

Fi.535
Mi.673
15 PLN
26501

1950 Bolesław Bierut, makulaturowy znaczek z przesuniętą perforacją, gwarancja Walocha.

Fi.535MK
Mi.673
25 PLN
26502

1950 Bolesław Bierut, narożny czworoblok z pustopolami na lewym marginesie.

Fi.536
Mi.674
45 PLN
26503

Fi.536
Mi.674
20 PLN
26504

1950 Bolesław Bierut, parka z pustopolem na lewym marginesie.

Fi.536
Mi.674
25 PLN
26505

Fi.536a
Mi.674C
25 PLN
26506

Fi.537
Mi.675
15 PLN
26507

Fi.537
Mi.675
50 PLN
26508

1950 Bolesław Bierut, parka z obiegu z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.537
Mi.675
80 PLN
26509

1950 groszy, list z Wisły 2 do Słupska, koperta z nadrukiem groszy typ 26 w barwie fioletowej.

Fi.537, 541, Ck12IB
60 PLN
26510

1950 "groszy" mieszana frankatura ze znaczkami w nowej walucie, znaczki z nadrukiem typu 8 na liście wysłanym 20-1.51 z niewielkiej miejscowości Drygały do Warszawy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.539, 513
Mi.659, 677
80 PLN
26511

Fi.540
Mi.678
50 PLN
26512

Fi.540
Mi.678
45 PLN