The auction will start on 19.04.2024

Auction 109. WW2 foreign postage

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
23753

1934 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa wydana z okazji Międzynarodowego Dnia Pracy ostemplowana okolicznościowo 3.5 we Wrocławiu; temat - LOTNICTWO.


Mi.P251 
30 PLN
23754

1936 Nowa Marchia (Neumark), list wysłany z pośrednictwa pocztowego w miejscowości Borów (Birkholz) do Gdańska, stempelek agencji "Birkholz über Friedeberg (Neumark)", znaczki unieważnione 6.3 w urzędzie nadrzędnym w Strzelcach Krajeńskich (Friedeberg); koperta pionowo zgięta.


Mi.512, 514, 516
80 PLN
23755

1936 Ziemie Zachodnie, urzędowy list wartościowy o zadeklarowanej wartości 1050RM wysłany 21.8 z Ząbkowic Śląskich do miejscowości Złoty Stok, znaczki urzędowe unieważnione datownikiem FRANKENSTEIN (SCHLESIEN), przesyłka zabezpieczona bardzo dobrze zachowanymi pieczęciami lakowymi, koperta firmowa "Landrat des kreises Frankenstein (Schl)"; na odwrocie kasownik odbiorczy REICHENSTEIN; dla lepszej ekspozycji kopertę rozcięto z trzech stron; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania.


Mi.D138, D140
320 PLN
23756

1938 Ziemie Zachodnie, koperta nakładu pocztowego do rachunków telefonicznych o sygnaturze "C311 (10.33) Din C6" z kompletną zawartością (pokwitowaniami przeprowadzonych rozmów) przesłana miejscowo w Kotulinie, dwuwierszowy w ramce stempelek nadawczy "Rodenau über Gr. Strehlitz."; rzadko spotykany kompletny zestaw dokumentów pocztowych w bardzo dobrym stanie zachowania (koperta ze śladami archiwizacji).


150 PLN
23757

1939 Obszary anektowane przez ZSRR - Równe, lokalny nadruk ПОЧТА С.С.С.Р. Голодающим 50 коп. + 50 коп. - dopłata NA GŁODUJĄCYCH, na parce polskich znaczków międzywojennych z serii historycznej za 20 gr., wykonany w październiku 1939r. z inicjatywy naczelnika urzędu pocztowego w Równem J.Tichonowa (Fi.str.187), co unikalne nie pojawiały się w handlu znaczki gumowane i dotąd nie było wiadomo, że znaczki te były numerowane, a J.Tichonow opatrywał je swoim stempelkiem gwarancyjnym J.Тихонов, lewy znaczek zniszczony, a prawy w niespotykanie dobrym stanie.

Fi.313
400 PLN
23758

1939 Obszary anektowane przez Litwę, podwójna czysta karta 15ct+15ct z ilustracją przedstawiająca zamek w Trokach, będąca w obiegu na terenach okupacji litewskiej; dobry stan zachowania niewielkie punktowe przebarwienia.

Fi.AnLCp3
Mi.P31
120 PLN
23759

1939 Obszary anektowane przez Niemcy, ofrankowana znaczkami niemieckimi firmowa koperta okienkowa z zaczernioną przedwojenną nazwą (Walcownia Metali "Dziedzice" S.A.) i nową - niemiecką dostawioną stemplem METALLWALZWERKE A.G DZIEDZITZ, znaczki unieważnione prowizorycznie - jednowierszowym stemplem "Dziedzitz (Oberschles); słabszy stan zachowania (koperta pionowo zgięta).

Fi.AnN1, AnN7, AnN8
80 PLN
23760

1939 Obszary anektowane przez Niemcy, dofrankowana całostka datowana 14.XII wysłana z Żychlina do Bukaresztu, znaki opłaty skasowane prowizorycznie - jednowierszowym stemplem ZYCHLIN, datownik odbiorczy z 24.XII; walor w dobrym stanie zachowania (karta pionowo złamana).

Fi.AnN7, AnNCp3
Mi.518, P226II
50 PLN
23761

1939 Ziemie Zachodnie, firmowa karta pocztowa delikatesów Richard Jentsch, wysłana 25.2 z Nowej Soli (Nesalz) do Głogowa (Glogau), znaki opłaty unieważnione wirnikiem propagandowym "Brücke zum Oderwald" przedstawiającym most na Odrze - Oderbrücke w Nowej Soli, odciśniętym dodatkowo obok, całość w dobrym stanie zachowania (lewy górny róg nadgięty).


Mi.675
80 PLN
23762

1939 Tereny anektowane przez ZSRR, zestaw znaczków na wycinkach, różne kombinacje, polskie znaczki z radzieckimi datownikami - w tym jeden rzadszy pięknie odbity z 4 miejskiej ekspedycji w Nowogrodzie Wołyńskim, radzieckie znaczki z polskimi datownikami z Przemyśla i Lwowa, różne wzory datowników.


90 PLN
23763

1939 kartka z Woli Flaszczyna koło Sieradza 30.11.39 na Węgry stemplowana niemym kasownikiem.


60 PLN
23764

1939 Obszary anektowane przez Niemcy, kontrolne odbitki rekwizytów pocztowych z urzędu pocztowo-telegraficznego z miejscowości Wodzisław Śląski (niem.Loslau), polskie przedwojenne i niemieckie z okresu okupacji: datowników, kasowników, stempla nagłówkowego, pieczęci do laku; odbitki sporządzono 19.10.1939 roku; bardzo dobry stan zachowania.


100 PLN
23765

1939 okupacja sowiecka, ekspresowy list polecony z Sokala 5.12.39 do Lwowa, mieszana frankatura polsko - rosyjska, na froncie stempel odbiorczy ze Lwowa.


300 PLN
23766

1939 okupacja sowiecka, list polecony z Samboru 4.12.39 do Lwowa, mieszana frankatura polsko - rosyjska, na odwrocie stempel odbiorczy.


200 PLN
23767

1939 list polecony z Dżuryn (Obwód tarnopolski) nadany 22.12.39 do Chodowowa, polskie przedwojenne stempel i erka.


300 PLN
23768

1939 list z Bielicy (obwód grodzieński) nadany 10.12.39 do Lwowa, polski przedwojenny kasownik.


300 PLN
23769

1939 Obszary anektowane przez ZSRR - Równe, lokalny nadruk "ПОЧТА С.С.С.Р. Голодающим 50 коп. + 50 коп." - dopłata NA GŁODUJĄCYCH, na parce polskich znaczków międzywojennych, wykonany w październiku 1939 roku z inicjatywy naczelnika urzędu pocztowego w Równem J. Tichonowa, znaczki znane jako niegumowane.


300 PLN
23770

1939 Obszary anektowane przez ZSRR - Równe, lokalny nadruk "ПОЧТА С.С.С.Р. Голодающим 50 коп. + 50 коп." - dopłata NA GŁODUJĄCYCH, na parce polskich znaczków międzywojennych, wykonany w październiku 1939 roku z inicjatywy naczelnika urzędu pocztowego w Równem J. Tichonowa, znaczki znane jako niegumowane.


300 PLN
23771

1940 Obszary anektowane przez Niemcy, dofrankowana całostka wysłana 5.3 z Kutna do Brukseli, stempelek niemieckiej cenzury; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.AnN2, AnN5, AnNCp3
Mi.513, 516, P226II
50 PLN
23772

1940 niemiecka okupacja Francji - Lotaryngia, seria znaczków niemieckich z Hindenburgiem z nadrukiem Lothringen, na wycinkach skasowana 18-10 w Montigny-lès-Metz, dla znaczków skasowanych przedwojennymi stemplami francuskimi katalog Michel stosuje wysokie dopłaty (Mi.640 euro); bardzo dobry stan zachowania.


Mi.1-16
600 PLN
23773

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, unikalny lotniczy list polecony wysłany 14.12 z urzędu pocztowego Lwów 10 do Krakowa; ładnie ofrankowana koperta, fioletowe stempelki: polski polecenia i rosyjski "АВИО"; zalepka i stemple cenzury niemieckiej, kasownik odbiorczy Kraków 30.12; korespondencja pomiędzy częścią Polski okupowaną przez Rosję, a częścią okupowaną przez Niemcy wędrowała okrężną drogą przez Moskwę i Berlin, na tym właśnie odcinku mogła być przewieziona pocztą lotniczą, przesyłki takie są jednak wyjątkowo rzadkie, a w idealnym stanie zachowania niespotykane; gwarancja.


Mi.594, 682, 736
1 200 PLN
SOLD
23774

1940 niemiecka okupacja Luksemburga, komplet 3 kart wydania przedrukowego, doskonały stan zachowania.


Mi.P6-8 
50 PLN
23775

1940 Obszary anektowane przez Niemcy, karta pocztowa wysłana 18.I z Oświęcimia do Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie, znak opłaty unieważniony stemplem prowizorycznym - polskim przedwojennym datownikiem; pieczęć kancelaryjna PCK z datą wpłynięcia przesyłki i dwa wewnętrzne stemple informacyjne PCK; rzadki i dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.


Mi.P227I 
200 PLN
23776

1940 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa o sygn. 40-157-1-B9, wysłana 26.8 z Wrocławia do Katowic, znak opłaty unieważniony wirnikiem propagandowym Niemieckiego Czerwonego Krzyża, ładna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.


Mi.P236 
40 PLN
23777

1940 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa o sygn. 40-157-1-B9, skasowana okolicznościowo 23.8 we Wrocławiu kasownikiem Niemieckiej Wystawy Kolonialnej.


Mi.P236 
50 PLN
23778

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy - karta informacyjna z Oflagu IIB wysłana 3.6 do Tarnopola, w charakterze datownika nadawczego zastosowano numerator biurowy; stempelek cenzury obozowej; na odwrocie datownik odbiorczy Tarnopola z 26.VI "ТАРНОПIЛЬ СССР ТАРНОПОЛЬ" z wyróżnikiem "L" (Л); doskonały stan zachowania.


200 PLN
23779

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, Brody-Zamek - obóz dla polskich jeńców w ZSRR budujących pod nadzorem NKWD drogi, m.in. strategiczną Nowogród Wołyński - Lwów, karta podwójna, część z opłaconą odpowiedzią wysłana 29.IV z Równego do Lublina, znaki opłaty unieważnione datownikiem "РОВНО СССР РОВНО РОВ.ОБЛ." z wyróżnikiem "w" (В); adnotacja cenzury niemieckiej "B XIX"; bardzo dobry stan zachowania.


200 PLN
23780

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy - karta pocztowa wysłana 17.12 z miejscowości Jagodzin do Oflagu XA, sowiecki datownik nadawczy "ЯГОДИН СССР ВОЛЫН.ОБЛ.", stempelek cenzora obozowego nr.15; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


300 PLN
23781

1940 Obszary anektowane przez Niemcy, formularz kartkowy wysłany 15.5 z Kalisza do obozu jenieckiego Stalag IXC, znaczek skasowany stemplem prowizorycznym - datownikiem asymetrycznym (niesymetrycznym) powstałym wskutek usunięcia po nazwie ZGIERZ napisu (BZ.KALISCH), stempelek cenzora obozowego nr.14; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.


150 PLN
23782

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, STUBNO - СТУБНО wzmiankowany w fundamentalnej pracy Józefa Witolda Żurawskiego vel Grajewskiego "Sowieckie Znaki Pocztowe ma okupowanych ziemiach polskich w latach 1939-1941", ale do tej pory niepublikowany datownik sowiecki, karta pocztowa wysłana 19.7 ze stalagu XIIIA do wsi Torki, datownik rejonowego urzędu pocztowego w Medyce z 7.8 МЕДИКА-ДРОГО.ОБЛ.-МЕДЫКА z wyróżnikiem "б" i unikalny oddziałowego urzędu pocztowego СТУБНО ЛЬВ.ОБЛ СТУБНО z 8.8; stempelki cenzury obozowej i pieczęć informacyjna "Schreibt kurz und deutlich!/ Piszcie krótko i wyraźnie!"; rzadki, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; ważny dokument historyczny.


800 PLN
23783

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, karta pocztowa datowana 17.XII.1939 wysłana 4.1.40 ze stalagu IVA do Lwowa, idealnie odciśnięty datownik odbiorczy z 9.2 urzędu Lwów 4 "ЛЬВОВ ЛЬВIВ" z wyróżnikiem "Б"; pieczęć komendantury obozu i stempelki cenzury obozowej oraz pieczęć informacyjna "Listy pisać krótko i wyraźnie."; rzadki, dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (karta pionowo złamana).


300 PLN
23784

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, list wysłany 7.4 ze wsi Wolica do stalagu XVII, datownik nadawczy urzędu w Pomorzanach ПОМОРЯНИ ПОМОРЯНЫ ТАРН.ОБЛ. z wyróżnikiem "a", przesyłka poszukiwała odbiorcy w kilku obozach: stalagu XVIIC (stempelek "Im Stalag XVIIC unbekannt"), stalagu XVIID (stempelek w ramce - Im Stalag XVIIC unbekannt), ostatecznie przesyłkę skierowan do Krakowa; stempelek cenzury obozowej stalagu XVIIB, znaczki zdjęte przez cenzurę; walor w dobrym stanie zachowania (dla lepszej ekspozycji koperta z trzech stron rozcięta).


150 PLN
23785

1940 przekaz paczkowy z Scharnese bei Kulm (Czarże koło Chełmna) 2.11.40 w Prusach Zachodnich do żołnierza w Niemczech.


60 PLN
23786

1940 okupacja ZSRR, list polecony z Skolego koło Brzeska 9.8.40 do Brzeska opłacony radzieckimi znaczkami, polska przedwojenna erka, zalepka niemieckiej cenzury wojskowej i stempel odbiorczy na odwrocie.


400 PLN
23787

1940 okupacja ZSRR, list z Rożniatowa 20.3.40 do Lwowa opłacony radzieckim znaczkiem unieważnionym polskim przedwojennym kasownikiem, na odwrocie radziecki stempel odbiorczy.


600 PLN
23788

1940 okupacja sowiecka, list polecony z Bielska Podlaskiego 31.3.40 do Stanisławowa, radziecki znaczek i stemple pocztowe, na odwrocie stempel odbiorczy.


200 PLN
23789

1940 list polecony z Lwowa nadany 9.2.40 do Krakowa, polska przedwojenna erka, zalepka i stempel niemieckiej cenzury wojskowej.


200 PLN
23790

1940 kartka z Sądowej Wiszni nadana 4.1.40 do Nowego Sącza, radziecki kasownik i znaczki.


300 PLN
23791

1940 kartka polecona z Stanisławowa nadany 26.8.40 do Biecza, polska przedwojenna erka, stempel niemieckiej cenzury wojskowej.


200 PLN
23792

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Białorusi, sowiecka całostka - koperta za 30 kop wysłana 4.8 z Baranowicz do wsi Chrołowice w gminie Drohiczyn, znak opłaty unieważniony sowieckim datownikiem БАРАНОВИЧИ БССР z wyróżnikiem "k", na odwrocie datowniki tranzytowe: Antopol z 7.8 - АНТОПОЛЬ БРЕСТ.ОБЛ. z wyróżnikiem "б" i Drohiczyn Z 10.8 - ДРОГИЧИН БРЕСТ.ОБЛ. z wyróżnikiem "б" - oba te stemple opisane, ale nie reprodukowane w fundamentalnej pracy Józefa Witolda Żurawskiego vel Grajewskiego "Sowieckie Znaki Pocztowe ma okupowanych ziemiach polskich w latach 1939-1941"; całość w dobrym stanie zachowania (brak tylnej klapy).


300 PLN