12775 |
| 140 PLN | |
12776 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek na papierze ze znakiem wodnym II.D, gwarancja i oznaczenie. | Fi.260D Mi.281 |
| 250 PLN | |
12777 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczne w Toruniu, czworoblok na papierze ze znakiem wodnym II.D, gwarancja i opis Weźranowski. | Fi.260D Mi.281 |
| 400 PLN | |
12778 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, marginesowy znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim i świetnie widocznym położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.250.-), jedna lekka zachowana w całości podlepka na pełnej oryginalnej gumie. | Fi.260D Mi.281Y |
| 125 PLN | |
12779 |
| 175 PLN | |
12780 |
| 200 PLN | |
12781 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok. | Fi.261 Mi.282 |
| 400 PLN | |
12782 |
| 300 PLN | |
12783 |
| 140 PLN | |
12784 |
1933 znaczek z dziurkowaniem firmowym "M" z Poznania. | Fi.261 |
| 60 PLN | |
12785 |
1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, narożnikowy znaczek czysty, perforacja 11½ (Fi. 330.-), bardzo ładny stan zachowania. | Fi.262 Mi.283 |
| 350 PLN | |
12786 |
1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczek czysty, perforacja 11½ (Fi.330.-). | Fi.262 Mi.283 |
| 250 PLN | |
12787 |
1933 Krzyż Niepodległości, frankatura mieszana, ekspresowy list polecony, wysłany 28.II.1934 z Sosnowca do miejscowości Skała pod Ojcowem; datownik odbiorczy. | Fi.263, 243 Mi.284, 262 |
| 50 PLN | |
12788 |
| 70 PLN | |
12789 |
| 30 PLN | |
12790 |
1933 Krzyż Niepodległości, znaczek za 30 gr. z rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, piękny kasownik LWÓW 2 - ZNIESIENIE, gwarancja Krawczyk. | Fi.263D Mi.284 |
| 40 PLN | |
12791 |
1933 "1933-ŚWIĘTO MORZA-1933/ MORZE i KOLONJE/ TO POTĘGA POLSKI" Warszawa 2 wyróżnik "c", kasownik propagandowy na karcie pocztowej wysłanej 4.VII do Krakowa, dosłanej do Jaworzna do kopalni "Piłsudski"; walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 33 109). | Fi.Cp51 |
| 120 PLN | |
12792 |
1933 kartka z Powursk (na Wołyniu) do Józefowa. | Fi.Cp64 |
| 40 PLN | |
12793 |
1933 kartka z Wilna z wirnikiem propagandowym poczty. | Fi.Cp73 |
| 10 PLN | |
12794 |
| 40 PLN | |
12795 |
1933 "ROBUR Związek Kopalń Górnośląskich" - 20 gr frankatura mechaniczna H7 Katowice, karta firmowa wysłana 2.VI do Kielc; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 60 PLN SOLD | |
12796 |
1934 POCZTA PERONOWA TORUŃ, karta pocztowa zakupiona na dworcu kolejowym w Toruniu w stoisku Poczty Peronowej - stempelek "POCZTA PERONOWA TORUŃ", napisana w drodze do Warszawy - datowana 22/IX Toruń i przesłana następnego dnia balonem "Legionowo" podczas XXII Międzynarodowych Zawodów Balonów Wolnych o puchar Gordon-Bennetta w Warszawie, dodatkowy fioletowy stempel Aeroklubu RP dla oznaczenia balonu "GORDON-BENNETT 1934 WARSZAWA - 23.IX.1934 Wysłano balonem "LEGJONOWO"; datownik odbiorczy z miejsca lądowania SZCZUCZYN BIAŁOST. z wyróżnikiem "b"; adresowana do pracownicy urzędu Komisarza Generalnego Rzeczpospolitej Polskiej w Gdańsku; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.7a |
| 500 PLN | |
12797 |
1934 list polecony ze Lwowa do Pragi. | Fi.214 Mi.242 |
| 30 PLN | |
12798 |
| 70 PLN | |
12799 |
1934 kartka z Warszawy do Wielkiej Wsi, wirnik propagandowy "ŚWIĘTO HUCULSZCZYZNY WOROCHTA - ŻABIE 7, 8 LIPCA 1934". | Fi.252 |
| 80 PLN | |
12800 |
1934 list z Warszawy z wirnikiem zawodów Challenge. | Fi.252, 254 |
| 10 PLN | |
12801 |
1934 list polecony z Poznania nadany 5.7.34 do Niemiec, list nadany w urzędzie pocztowym Poznań 3 dworzec, stempel i erka poznań 3 z wyróżnikiem "dw", na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.252, 256, 261 |
| 300 PLN | |
12802 |
1934 list handlowy z Łodzi z wirnikiem propagandowym poczty, taryfa za list handlowy. | Fi.253 |
| 15 PLN | |
12803 |
1934 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Zdołbunów - Lublin nr 255. | Fi.255 |
| 50 PLN | |
12804 |
| 60 PLN | |
12805 |
1934 ekspres polecony z Krakowa 1.V.34 do Austrii, list opłacony według specjalnej niższej taryfy na listy do Austrii 0,50 zł zamiast 0,60 zł opłaty za list plus 0,60 zł za polecenie i 1 zł za ekspres. | Fi.257, 263 Mi.278, 284 |
| 20 PLN | |
12806 |
| 400 PLN | |
12807 |
| 2 000 PLN | |
12808 |
1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria na podlepkach, gwarancja. | Fi.264-5 Mi.285-6 |
| 160 PLN | |
12809 |
1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczne w Katowicach, karnet okolicznościowy. | Fi.264-5 Mi.285-6 |
| 250 PLN | |
12810 |
| 550 PLN | |
12811 |
| 120 PLN | |
12812 |
| 4 200 PLN | |
12813 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria w czworoblokach pięknie kasowana okolicznościowo, gwarancja Krawczyk. | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 600 PLN | |
12814 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta w pięknym stanie (Fi.650.-), gwarancja Ćwiertnia. | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 600 PLN | |