The auction will start on 21.06.2024

Auction 108. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
12455

1923 150-lecie Komisji Edukacji Narodowej, czworoblok znaczków za 3000 mk. rozdzielony pustopolami, lewy dolny z błędem "KONAPSKI" (Fi.195.-).

Fi.165 B1 + Pp + 165
Mi.183I + Zf + 183
120 PLN
12456

1923 150-lecie Komisji Edukacji Narodowej, czworoblok rozdzielony pustopolami, dolny lewy znaczek z błędem "KONAPSKI".

Fi.165B1
Mi.183I
150 PLN
12457

1923 150-lecie Komisji Edukacji Narodowej, znaczek z obiegu pocztowego z błędem "KONAPSKI".

Fi.165B1
Mi.183I
25 PLN
12458

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z abklaczem.

Fi.167
Mi.185
40 PLN
12459

1923 wydanie przedrukowe, znaczek bez gumy z przesuniętym poziomo nadrukiem.

Fi.167I
Mi.185
30 PLN
12460

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z pustopolem na górnym marginesie.

Fi.168
Mi.189
140 PLN
12461

1923-24 wydanie przedrukowe - ZNACZKI OKIENKOWE, osiemnastoblok znaczków za 20000/2 mk. z wklejonymi czterema znaczkami okienkowymi - czyli miejsce w arkuszu gdzie przed przedrukiem uszkodzone znaczki zastąpiono dobrymi, na odwrocie charakterystyczne paseczki służące do montowania kompletnego arkusza pod przedruk, świetna ilustracja w jaki sposób pojawiają się niekiedy znaczki z okienkowymi nadrukami odwróconymi - pasków mocujących nie traktuje jak podlepek, ładny stan zachowania.

Fi.168
Mi.189
400 PLN
12462

1923 wydanie przedrukowe, czworoblok z silnie przesuniętym nadrukiem, górne znaczki podlepka, gwarancja Mikulski.

Fi.168
Mi.189 
120 PLN
12463

1923-24 wydanie przedrukowe, trzy znaczki za 20000/2 mk., pierwszy z uszkodzonym nadrukiem - dwa 0 otwarte od góry, druki z lekkim schmitzdrukiem (podwójny druk szczatkowy) - gwarancja Krawczyk, trzeci z mocnym schmitzdrukiem, prawie jak druk podwójny z pełnym dociskiem - gwarancja z oznaczeniem MK Schmutz.

Fi.168 MK
Mi.189
500 PLN
12464

1923-24 wydanie przedrukowe, dziesięcioblok znaczków za 20000/2 mk. z nadrukiem odwróconym, rzadko spotykany w tak pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.168 No
Mi.189
4 000 PLN
12465

1923-24 wydanie przedrukowe - ODWROTKA OKIENKOWA, parka znaczków za 20000/2 mk. z nadrukiem odwróconym pochodząca z okienka - czyli miejsca w arkuszu gdzie przed przedrukiem uszkodzone znaczki zastąpiono dobrymi, w tym przypadku wklejonymi "do góry nogami", na odwrocie charakterystyczne paseczki służące do montowania kompletnego arkusza pod przedruk, rzadko spotyka się tego typu odwrotki, na dodatek w tak pięknym stanie - pasków mocujących nie traktuję jak podlepek, gwarancja Schmutz.

Fi.168 No
Mi.189
1 200 PLN
12466

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z obiegu pocztowego z szczątkowym drukiem podwójnym, gwarancja i fotoatest Jendroszek.

Fi.168MK
150 PLN
12467

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.168No
Mi.189K
320 PLN
12468

1923 wydanie przedrukowe, czworoblok z silnie przesuniętym nadrukiem.

Fi.169I
Mi.186I
250 PLN
12469

1923 wydanie przedrukowe, parka z szczątkowym drukiem podwójnym nadruku, lewy znaczek uszkodzony.

Fi.169I
30 PLN
12470

1923 wydanie przedrukowe, fragment arkusza z niewielkim szczątkowym drukiem podwójnym.

Fi.169I
450 PLN
SOLD
12471

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z powtarzalnym błędem w części nakładu w postaci dużej kropki.

Fi.169I B
Mi.186
40 PLN
12472

1923 wydanie przedrukowe, prawy górny znaczek z błędem występującym w dużej części nakładu "duża kropka po lewym MK", naturalna fałda w papierze, jeden znaczek (bez błędu) podlepka.

Fi.169I B
Mi.186 
200 PLN
12473

1923 wydanie przedrukowe, znaczki za 25000/2 mk (mniejszy format) - frankatura wielokrotna, prawidłowo opłacony miejscowy list polecony przesłany 12.XII w Krakowie, stempelek polecenia, datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.169II
Mi.187
50 PLN
12474

1923 list z Krakowa nadany 28.12.23 do Wiednia.

Fi.169II
100 PLN
12475

1923 wydanie przedrukowe, parka z szczątkowym drukiem podwójnym nadruku.

Fi.170II
40 PLN
12476

1923 wydanie przedrukowe, parka znaczków z obiegu pocztowego bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami, gwarancja i opis Walocha.

Fi.170IIMK1
100 PLN
12477

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwrócony, ślady po podlepce i przywarciach, gwarancja Gryżewski.

Fi.170IINo
Mi.188bK
300 PLN
12478

1923-24 wydanie przedrukowe, znaczek za 100000/5 mk. z nadrukiem odwróconym, rzadko spotykany w tak pięknym stanie, gwarancja Rachmanow, Schmutz.

Fi.171 No
Mi.190
400 PLN
12479

1923-24 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczków za 100000/5 mk. z małymi pustopolami na górnym marginesie, wartość dotąd niekatalogowana (inna Fi.500.-), piękny stan zachowania.

Fi.171 Pp
Mi.190
2 000 PLN
12480

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Gryżewski.

Fi.171No
Mi.190K
320 PLN
12481

1923 KORESPONDENCJA ZAMORSKA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony z Japonii do Lwowa wysłany 18.8 z Kumamoto, tego samego dnia w Moji doklejono nalepkę polecenia odciskając powyżej datownik, w drogę do Europy wyruszył 22.8 z Jokohamy, do Londynu dotarł 15.SEP, a 18.IX był we Lwowie, tam bezskutecznie poszukiwał adresata i po opatrzeniu adnotacją: "Na własne podanie Adresat wyjechał na stały pobyt Warszawa ul.Marszałkowska 21" z parafką listonosza przesyłkę dosłano do Warszawy, gdzie szczęśliwie doręczono ją odbiorcy; efektowna całość o ładnie udokumentowanym obiegu w bardzo dobrym stanie zachowania, koperta z trzech stron rozcięta.


Mi.151, 118I
600 PLN
12482

1923-39 zestaw znaczków z dziurkowaniami firmowymi z obiegu pocztowego.


300 PLN
12483

1923 kompletny dokument notarialny z Drohobycza opłacony 96! znaczkami opłaty stemplowej.


400 PLN
12484

1923 formularz telegraficzny na cienkim bibułkowym papierze, lekkie zagięcia w pionie, ogólnie ładny stan.


250 PLN
12485

1924 hiperinflacja, list z Prunżan (ziemia grodzieńska) nadany 27.02.24 do Stanów Zjednoczonych, opłata 550.000 mk.

Fi.166, 171, 177
Mi.184, 190, 196
240 PLN
12486

1924 list firmowy z Katowic 26.2.24 do Niemiec.

Fi.166, 173, 177, 178
Mi.184, 192, 196, 197
50 PLN
12487

1924 hiperinflacja, kartka napisana 1.05.24 wysłana 3.05.24 z z Chełma Lubelskiego do Gdańska, kartka opłacona według taryfy i znaczkami przed wprowadzeniem nowej waluty, opłata pocztowa nie uznana, w Gdańsku 5.05.24 pobrano karną opłatę w podwójnej wysokości znaczkiem dopłaty, ciekawy walor okresu wprowadzenia nowej polskiej waluty.

Fi.167, 176
Mi.185, 195
1 000 PLN
SOLD
12488

1924 Hiperinflacja - ostatni dzień, firmowy list polecony nadany w ostatnim dniu obowiązywania starej waluty 30.04.1924 nadany z Dąbrowy Górniczej do Francji, opłata w wysokości 1.100.000 mk, oberwana klapa koperty.

Fi.168, 173, 174, 176, 177, 178
Mi.189,, 192, 193, 195, 196, 197
1 000 PLN
SOLD
12489

1924 firmowy list polecony z Warszawy 4.IV.24 do Niemiec, dekoracyjna frankatura inflacyjna (1.100.000 mk) z parką znaczków po 500.000 mk.

Fi.169, 179
Mi.186, 198 
200 PLN
12490

1924 hiperinflacja, list polecony z Warszawy nadany 26.3.24 do Szwajcarii, na odwrocie stempel odbiorczy, ubytek papieru na froncie koperty.

Fi.170, 176, 178
Mi.188, 195, 197
200 PLN
12491

1924 hiperinflacja, kartka nadana 16.04.24 z Leszna do Borka powiat Koźmin.

Fi.170II, 171
Mi.188, 190
60 PLN
12492

1924 hiperinflacja, zwrotne poświadczenie wypłaty z banku w Cieszynie do Warszawy.

Fi.171
Mi.190
300 PLN
12493

1924 duży orzeł na tarczy barokowej, parka z podwójnym ząbkowaniem grzebieniowym na górnym marginesie, dotychczas nie katalogowane, gwarancja i opis Walocha.

Fi.172MK1
120 PLN
12494

1924 duży orzeł na tarczy barokowej, parka ciętych niegumowanych prób arkuszowych bez kreślenia czerwonym tuszem, gwarancja.

Fi.172nz
300 PLN