The auction will end on 04.03.2024

Auction 108. Neubrandenburg

14752

1944 Kaplica, kasowany znaczek za 20 f. w kolorze jasnozielonym (Fi.500.-), ciekawe uszkodzenia lewej i dolnej ramki, gwarancja Schmutz.

400 PLN
14753

425 PLN
14754

500 PLN
14755

Fi.4ay1A
200 PLN
14756

1944 wydanie obiegowe - Syrena, kasowany wirnikiem cięty znaczek za 10 f. na bibułkowym papierze 9fi.100.-), gwarancja Schmutz.

Fi.4ay1A
80 PLN
14757

450 PLN
14758

1944 rocznica odzyskania dostępu do morza, znaczek za 20 f. (Fi.500.-), gwarancja Schmutz.

500 PLN
14759

1944 Caritas, czysty znaczek za 5 f., odmiana w kolorze ciemnofioletowobrązowym na papierze gładkim średnim gumowanym, w katalogu winien być oznaczony jako 9ax1 (UWAGA: zapis w katalogu Fischera mimo poprawek pozostaje błędny, zamieniono kolory, pominięto lub źle oznaczono wycenę znaczków bez podlepek, żadna istniejąca odmiana nie jest prawidłowo skatalogowana), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.9ax1
300 PLN
14760

1944 Gryf, całostka za 10 fen na papierze o poziomych włóknach papieru, długość całkowita napisu i znaku opłaty 90 mm - typ 2 (w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara), z błędami: "kropka nad dolnym ramieniem K" i "wypustka w lewym górnym rogu znaku opłaty"; doskonały stan zachowania; gwarancja.

150 PLN
14761

1944 Caritas, całostka za 5 fen na papierze białym prążkowanym o ciemnym znaku opłaty, format 70x100mm - w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - N.I.yu; według artykułu P.Pelczara w "Przeglądzie Filatelistycznym" 6/2013: "formaty 100 x 70 mm normatywne [-] spotyka się rzadko. Podobno duży format bywał tylko w nakładzie pierwszym."; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp2a
160 PLN
14762

Fi.Cp2a
240 PLN
14763

Fi.bl.3
400 PLN
14764

1944 rocznica obrony Warszawy, blok.

Fi.bl.7
300 PLN