The auction will end on 04.03.2024

Auction 108. PoW Gross Born camp

14695

1943 całostka z znakiem opłaty "gołąbek" z obiegu pocztowego.

Fi.Cp4
360 PLN
14696

1943 Gołąbek - NIETYPOWY ROZMIAR, karta podwójna ze znakiem opłaty w kolorze czarnym o niespotykanym rozmiarze - 93x86 mm zamiast 100x70 mm; kilka milimetrów węższe karty zdarzają się ze względu na niedobory papieru często, ale nadmiar 16 mm w wysokości to rzadkość (niewielka część z nakładu 676 szt.); u góry wyraźnie widoczne ślady rozdzielania obu części całostki, wysłana 28.I.44; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp6x2A
800 PLN
14697

1943 karta obiegowa o nominale 5 f, wykonana na różowym gładkim papierze, na odwrocie druk zawiadomienia bibliotecznego wysłany 13.VIII; walor w minimalnie słabszym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp7z
200 PLN
14698

Fi.(bl.1)
500 PLN
14699

Fi.(bl.2)
150 PLN
14700

1944 rocznica obrony Warszawy, parka kasowanych znaczków z bloku, co ciekawe oba znaczki w całkowicie różnym odcieniu; to świadczy, że drukowano je pojedynczo i oprócz różnic w kolorze mogą wystąpić wzajemne przesunięcia położenia obu znaczków w bloku, gwarancja.

Fi.(bl.7)
160 PLN
14701

1944 Święto Morza, seria czysta marginesowa na liniowanym pionowo papierze listowym, pełne oryginalne gumowanie (Fi.600.-), gwarancja Wiatrowski.

Fi.9-11
600 PLN
14702

1944 Rok Olimpijski, gwarancja Walocha.

Fi.12-4
300 PLN
14703

1944 Rok Olimpijski, seria kasowana w ładnym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.12-14
350 PLN
14704

1944 Herby miast, marginesowa seria kasowana, gwarancja.

Fi.17-21
90 PLN
14705

1944 Herby miast, czysta seria, gwarancja.

Fi.17-21
80 PLN
14706

Fi.17-21
90 PLN
14707

1944 Wieża Piastowska w Cieszynie, kasowany znaczek za 30 gr., gwarancja.

Fi.22
60 PLN
14708

1944 Wieża Piastowska w Cieszynie, czysty znaczek za 30 gr., gwarancja.

Fi.22
70 PLN
14709

Fi.23-24
160 PLN
14710

1944 Pułaski i Kościuszko, seria czysta, gwarancja Krawczyk,.

Fi.23-24
180 PLN
14711

60 PLN
14712

1944 Święto Artylerii, kasowany na wycinku znaczek za 20 gr., gwarancja.

Fi.27
80 PLN
14713

Fi.27
60 PLN
14714

1944 Powstanie Wielkopolskie, znaczek za 20 gr. z międzypolem po lewej, gwarancja.

Fi.28
120 PLN
14715

1944 całostka ilustrowana ze stemplami okolicznościowymi, gwarancja na odwrocie Schmutz.

Fi.Cp10
200 PLN
14716

1944 Caritas, całostka za 5 fen na papierze żółtawobrązowym o ciemnym znaku opłaty, format 55x90mm - w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - N.II.(lub III).zu; datowana 1.VII karta-druk biblioteczny przesłana 20.IX, znak opłaty unieważniony datownikiem Gross-Born; według artykułu P.Pelczara w "Przeglądzie Filatelistycznym" 3/2013 na papierze: "żółtawobrązowym drukowano [-] nieliczne kartki dla bibliotek"; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (całostka pionowo zgięta); gwarancja Krawczyk.

Fi.Cp18y
250 PLN
14717

1944 Dni Morza, dwie czyste karty pocztowe na dwóch różnych gatunkach papieru i odmiennych kolorach znaku opłaty; gwarancja.

Fi.Cp19
320 PLN
14718

1944 Dni Morza, unikalna karta pocztowa z odwróconym znakiem opłaty za 10 f. w kolorze szaroniebieskim; w całej poczcie obozowej odnotowano jedynie kilka przypadków podobnych błędów, a taka karta nie była dotąd oferowana, piękny stan, gwarancja z opisem "odwrócony znak wartości" Schmutz.

Fi.Cp19 B
12 000 PLN
14719

1944 Rok Olimpijski, całostka.

Fi.Cp20x
360 PLN
14720

Fi.Cp20y
300 PLN
14721

1944 Rok Olimpijski, karta z brunatnoczerwonym znakiem opłaty o wymiarach 92x75 mm ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 1" stawianym w pierwszym dniu wystawy na marginesie bloku Wystawa Filatelistyczna "Neubranbenburg" - na znaku opłaty całostki bardzo rzadkie; dobry stan zachowania (Fi.600.-); temat - OLIMPIADA; gwarancja i opis.

Fi.Cp20y
500 PLN
14722

1944 Warszawa walczy, karta pocztowa wysłana 24.XII, dodatkowo odciśnięty trzywierszowy stempelek okolicznościowy "Gross Born/ Wigilia 1944 roku/ Of.Obóz II/D", który według Józefa Machowskiego, stosowano w przeciągu zaledwie kilku godzin!!! słabszy stan zachowania (przebarwienia); gwarancja.

Fi.Cp21
80 PLN
14723

1944 Warszawa walczy, całostka czysta (Fi.100.-); gwarancja.

Fi.Cp21
80 PLN
14724

1944 Warszawa walczy, całostka z błędami "zalana kreseczka nad O i wyrostek na górnym ramieniu K", ostemplowana grzecznościowo 1.IX w rocznicę wybuchu II wojny.

Fi.Cp21
150 PLN
14725

1944 całostka z obiegu obozowego, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp22
90 PLN
14726

1944 herby miast, całostka grzecznościowo ostemplowana, na odwrocie gwarancja Schmutz.

Fi.Cp24
30 PLN
14727

1944 CZĘŚCIOWO NIEODBITY NAPIS "OBOZU II D", całostka o oliwkowym znaku opłaty z serii herby miast - Kraków; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp25
250 PLN
14728

1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, wysłana 24.XII; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp25
100 PLN
14729

1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, czysta; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp25
100 PLN
14730

1944 herby miast, całostka grzecznościowo stemplowana.

Fi.Cp26
25 PLN
14731

1944 Święto artylerii, karta pocztowa - zaproszenie na obchody Barbarki, przesłana 3.XII, znak opłaty skasowany stemplem okolicznościowym z okazji rocznicy uruchomienia poczty obozowej; doskonały stan zachowania (Fi.350.-); gwarancja Schmutz.

Fi.Cp27
300 PLN
14732

1944 karty świąteczne, komplet 3 ilustracji w kolorach: niebieskim, czerwonym, zielonym; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania (na odwrocie karty "zielonej" nieznaczne przebarwienia); gwarancja.

Fi.Cp28, 29a, 29b
800 PLN
14733

1944 Wymarsz Legionów - marszałek Józef Piłsudski, blok sprzedawany przez pocztę z datownikiem na marginesie, zgodnie z przepisami przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, w zasadzie znaczek opłaty z bloku jest czysty, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
300 PLN
14734

Fi.bl.3
1 200 PLN