The auction will end on 04.03.2024

Auction 108. WW1 occupation postage

10519

1914 I okupacja austro-węgierska Ziem Polskich zaboru rosyjskiego, całość o kontrowersyjnej proweniencji (por. artykuł Przegląd Filatelistyczny 2/2015) - list ofrankowany znaczkami Austrii skasowanymi 10/9 datownikiem prowizorycznym w Wolbromiu - jednym z trzech uruchomionych tzw. erarialnych urzędów pocztowych; placówkę, po zaledwie kilku dniach funkcjonowania (8-14.IX), na skutek kontrofensywy rosyjskiej zlikwidowano; liczone jako znaczki kasowane na wycinkach; na odwrocie sygnatura własnościowa.

Mi.140, 141, 142
300 PLN
10520

1914 kartka z Koniecznej na Morawy ostemplowana kamuflażowo stemplem okręgowym nr 343 dla utrudnienia miejsca nadania listu i skojarzenia z potencjalnie interesującymi informacjami z treści tej kartki. Rzadkie kasowanie, opisywane przez J. Adamczyka i J. Bartke.

250 PLN
10521

1915 seria wydania dla terenów byłego Królestwa Polskiego.

Fi.1-5
120 PLN
10522

1915 okupacja austro-węgierska, znaczki Bośni i Hercegowiny z nadrukiem K.U.K. FELDPOST, seria na ładnych wycinkach (Fi.2300.-), wszystkie wartości koronowe gwarancja Schmutz.

Fi.1-21
2 200 PLN
10523

1915 seria znaczków austriackiej poczty polowej z nadrukiem "K. U. K. / FELDPOST", seria w doskonałym stanie, najdroższy znaczek gwarancja Krawczyk.

Fi.1-21
2 800 PLN
10524

1915 seria cięta znaczków austriackiej poczty polowej z nadrukiem "K. U. K. / FELDPOST", seria w doskonałym stanie.

Fi.1-21nz
3 800 PLN
10525

1915 okupacja austro–węgierska, list wartościowy wysłany z poczty etapowej w Jędrzejowie na Morawy, pieczęcie lakowe poczty etapowej w Jędrzejowie, dobry stan zachowania.

Fi.2, 8, 10
650 PLN
10526

1915 okupacja austro–węgierska, list wartościowy wysłany z poczty etapowej w Jędrzejowie do Olkusza, pieczęcie lakowe poczty etapowej w Jędrzejowie, dobry stan zachowania.

Fi.14, 23
750 PLN
10527

1915 okupacja austro-węgierska, pierwsza seria przedrukowa, znaczek za 10 Kr. z nadrukiem K.U.K. FELDPOST, w pięknym stanie (Fi.2480.-), gwarancja Schmutz.

Fi.21
2 200 PLN
10528

Fi.22-48
400 PLN
10529

1915 znaczki obiegowe z podobizną cesarza Franciszka Józefa, seria. Fi 2016 1200 zł.

Fi.22-48
750 PLN
10530

1915 wydanie obiegowe z podobizną cesarza Franciszka Józefa, seria stemplowana.

Fi.22-48
360 PLN
10531

1915 wydanie obiegowe z podobizna cesarza Franciszka Józefa, seria stemplowana, część kasowników z terenów polskich.

Fi.22-48
500 PLN
10532

1915 okupacja niemiecka - "Russich Polen", karta pocztowa, czysta.

20 PLN
10533

1915 kartka austriackiej poczty polowej.

40 PLN
10534

1915 okupacja niemiecka - "Russich Polen", podwójna karta pocztowa, czysta.

Fi.Cp2
50 PLN
10535

1915 okupacja niemiecka Belgii, I wydanie przedrukowe, 1F 25C - frankatura pojedyncza (Mi 220 euro), list polecony wysłany 17.4 z Brukseli do Monachium; cenzury, datownik odbiorczy na odwrocie.

Mi.8
200 PLN
10536

1915 okupacja niemiecka Belgii, podwójna (nierozerwana) karta pocztowa wysłana 14.4 z Brukseli do Wrocławia, cenzura w Akwizgranie.

Mi.P3
80 PLN
10537

1915 kartka z Zakliczyna do Piotrkowa, znak opłaty unieważniony stemplem okręgowym Zakliczyna "IX849" użytym jako stempel kamuflażowy dla utrudnienia miejsca nadania listu i skojarzenia z potencjalnie interesującymi informacjami z treści tej kartki. Rzadkie kasowanie, opisywane przez J. Adamczyka i J. Bartke.

250 PLN
10538

1915 rosyjska kartka pocztowa z Rawy Ruskiej adresowana do Lubaczowa, stemple cenzury wojennej rosyjskiej i austriackiej, podłużny ramkowy jednowierszowy stempel " Galizien "

250 PLN
10539

1915 kartka z Warszawy do Szwajcarii.

25 PLN
10540

60 PLN
10541

20 PLN
10542

1916 seria wydania obiegowego dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego.

Fi.6-16
370 PLN
10543

1916 firmowy list z warszawy do Niemiec, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu.

Fi.10
30 PLN
10544

1916 list polecony z Wilna do Niemiec, stempel cenzury i odbiorczy na froncie listu.

Fi.17, 20, 22
80 PLN
10545

1916 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", seria kasowana.

Fi.17-28
200 PLN
10546

1916 kartka z Krakowa do Szwajcarii, stempel austriackiej cenzury i stempel odbiorczy na froncie kartki.

Fi.22, 24, Cp2
45 PLN
10547

Fi.28a
Mi.12A
360 PLN
10548

1916 okupacja austro-węgierska, znaczki gazetowe - głowa Merkurego, seria czysta (Fi.60.-).

Fi.49-52
50 PLN
10549

1916 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", karta pocztowa wysłana 22.5 z Libawy do Stuttgartu, zwrócona do nadawcy, stempelek cenzury z Królewca.

35 PLN
10550

1916 kartka z Warszawy do Niemiec, stempel więzienia na Cytadeli.

30 PLN
10551

1916 okupacja niemiecka - "Gen.-Gouv. Warschau", podwójna karta pocztowa wysłana 7.10 z Warszawy do Metz; opłata za kartę wynosiła 7½ fen, a ponieważ nadawca nie zamierzał doklejać dodatkowych znaczków wykorzystał więc obie części karty (2x5fen=10 fen), poczta skasowała oba znaki opłaty; ciekawe, nietypowe użycie.

Fi.Cp4
120 PLN
10552

Fi.Cp4
150 PLN
10553

1916 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", czysta całostka za 7½ fen; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp6
20 PLN
10554

1916 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", karta za 7½ fen wysłana 28.8.17 z Wyszogrodu do Warszawy; dobry stan zachowania.

Fi.Cp6
30 PLN
10555

Fi.Cp6, 6
60 PLN
10556

1916 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", karta za 7½ fen wysłana 12.5.17 z Makowa do Warszawy, "7 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania warszawskiej Poczty Miejskiej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp6, 9b
80 PLN
10557

1916 okupacja austro-węgierska, formularz poczty polowej wysłany 18.X ze szpitala oficerskiego za pośrednictwem urzędu etapowego w Chełmie (kasownik z wyróżnikiem "c"), adresowany na pocztę polową 291; pieczęć formacyjna.

40 PLN
10558

1916 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", bilet wstępu na Zamek Królewski w Warszawie w dniu 5.11 (niedziela), bardzo dobrej jakości odbitka pieczęci "Kais.Deutsches General.Gouvernement Warschau"; doskonały stan zachowania.

100 PLN