The auction will end on 04.03.2024
The auction ends in:

Auction 108. PoW Murnau camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
14646

1942 Budynek obozowy, znaczek za 10 f. w kolorze szarym na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja Schmutz.

Fi.1ayC
240 PLN
14647

1942 Budynek obozowy, niebezpieczne fałszerstwo znaczka za 10 f. w kolorze czarnym na papierze białym gładkim średnim, poza szczegółami rysunku bardzo zbliżone do oryginału, ciekawy walor do specjalizacji.

Fi.1bx1A FFi
100 PLN
14648

1942 Budynek obozowy, kasowany znaczek za 10 f. niekatalogowany w odcieniu szaroczarnym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.1byC
300 PLN
14649

1942 Druty, seria w jasnych odcieniach, na papierze szarym gładkim gumowanym średnim (Fi.1150.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.2-3ay1C
900 PLN
14650

1942 Druty, seria czysta w jasnych odcieniach, na papierze szarym gładkim gumowanym średnim (Fi.1400.-), małe zmatowienia na gumie, gwarancja Schmutz.

Fi.2-3ay1C
800 PLN
14651

1942 Druty, seria cięta na papierze białym gładkim średnim; ogólny nakład tych znaczków ciętych i ząbkowanych razem wyniósł łącznie 150 sztuk niebieskich (Fi.1000.-) i 100 sztuk zielonych (Fi.1800.-), cięte są rzadsze - to mniej niż połowa podanego ogólnego nakładu, gwarancja i oznaczenie Schmutz,.

Fi.2-3x1A
3 000 PLN
14652

1942 DRUTY - NIEKATALOGOWANA ODMIANA ZNACZKA "WZORCOWEGO"; cięty znaczek za 10 fen. w kolorze granatowym niekatalogowany na papierze szarym gąbczastym grubym gazetowym; według podręcznika Machowskiego: "Znaczki wykazane pod poz.Ia i b oraz IIa i b [tj.wydrukowane dnia 12.11.42] są tzw. znaczkami "wzorcowymi". Zostały one specjalnie starannie odbite, z szerokimi obrzeżami (4-6 mm), na grubym, obustronnie satynowanym papierze (prawdopodobnie z zeszytu), względnie szarym (prawdopodobnie z atlasu)." - odmiana na papierze gazetowym nie została początkowo zauważona; to najwyżej kilka sztuk ze wszystkich 50 znaczków "wzorcowych" wydanych na sztywnych papierach (x3 - biały gładki sztywny, y2 - szary gładki gruby); jest najpewniej egzemplarzem jednostkowym, a użyta pocztowo unikalnym; karta pocztowa ozdobiona grafiką wielkanocną w kolorze niebieskim "1943 OSTATNICH ŚWIĄT", napis POCZTÓWKA typu N2 (w/g klasyfikacji P.Pelczara); znaczek unieważniony datownikiem dwuobrączkowym z datą "25.4.43"; unikalny walor z oryginalnego obiegu w dobrym stanie zachowania (miejscowe przebarwienia); pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera (własnoręczny opis ołówkiem "2.1.2"), autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych; sygnowane Zierer, gwarancja i opis "2ay3A pap.gazetowy (nakł. 12.11.42)" Schmutz.

Fi.2ay3A
12 000 PLN
14653

1942 druty, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

Fi.3by1C
700 PLN
14654

1942 Trąbka pocztowa, unikalna skatalogowana ostatnio próba znaczka za 15 f. autorstwa Tadeusza Kluźniaka, odbita z pojedynczej kliszy na papierze białym gładkim grubym w kolorze czerwonobrunatnym (Fi.5000.-); w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych Manfreda G.Hebera, może być skatalogowana jako odmiana znaczka 3.1.4.1. o nakładzie 22 szt.; rotbraun, verlaufene Farbe (rozlana farba) - to wszystko cechy charakterystyczne dla tej próby, nowa gwarancja Schmutz.

Fi.4 P
5 000 PLN
14655

1942 Trąbka pocztowa, niebezpieczne fałszerstwo znaczka za 15 f. w kolorze brązowym na papierze białym gładkim średnim, potrójnie nacinane na dole, poza szczegółami rysunku bardzo zbliżone do oryginału, ciekawy walor do specjalizacji.

Fi.4ax1A FFi
80 PLN
14656

1942 Trąbka pocztowa, znaczek za 15 f. w kolorze brunatnym na papierze szarym gładkim średnim (gumowany Fi.140.-) bez perforacji po prawej, zachowany w ładnym stanie z dużym marginesem, ale bez gumy, gwarancja i oznaczenie.

Fi.4ay1C
80 PLN
14657

1942 Trąbka pocztowa, komplet znaczków kasowanych na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, odmiany koloru brązowa, ciemnobrązowa i zielona (Fi.600.-), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.4ay1C, by1C, 5y1C
540 PLN
14658

1942 Wystawa rybacka, kasowany znaczek za 15 f. w kolorze brązowym na papierze szarym gładkim średnim, gwarancja Schmutz.

Fi.6by1C
180 PLN
14659

1942 Wystawa Rybacka, gwarancja Walisch.

Fi.6by1C
120 PLN
14660

1942 Wystawa rybacka, niebezpieczne fałszerstwo znaczka za 15 f. w kolorze brązowym na papierze białym gładkim średnim, poza szczegółami rysunku bardzo zbliżone do oryginału, ciekawy walor do specjalizacji.

Fi.6x1A FFi
80 PLN
14661

1942 Tryptyk z kaplicy obozowej, znaczek za 20 f., w kolorze brunatnym na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.7by1C
300 PLN
14662

1942 tryptyk z kaplicy obozowej, znaczek w kolorze brunatnym na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i oznaczenie.

Fi.7by1C
400 PLN
14663

1942 (?) oryginalne zdjęcie o wymiarach 100x147 mm przedstawiające orkiestrę obozową, na bębnie widoczny napis "Wojtek jazz"; na odwrocie stempelek cenzury z numerem 12; minimalnie słabszy stan zachowania.


120 PLN
14664

1942 Tadeusz Kluźniak, oliwkowa odbitka próbna ilustracji wykorzystanej sporadycznie na odwrocie całostek poczty obozowej, o wiele rzadsza od późniejszej wersji różniącej się detalami rysunku i układem napisu, przede wszystkim rozjaśniono tło pod literami, które w tej wersji są słabo czytelne, ołówkowy podpis autora "Tadeusz"; na odwrocie stempelek cenzora obozowego nr.6; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji).


2 000 PLN
14665

1943 Góry, obie odmiany koloru ciemnozielona i jasnozielona znaczka za 20 f. na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.8IIayC, byC
360 PLN
14666

1943 Wdowa, jednostronnie cięty znaczek za 25 f. w kolorze szaroniebieskim na papierze szarym gładkim średnim gumowanym (Fi.500.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.9yC
450 PLN
14667

1943 Menażka, znaczek w odcieniu szarozielonym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i opis.

Fi.10y1C
140 PLN
14668

1943 50. gonitwa Towarzystwa Wyścigów Konnych, znaczek za 20 f. w kolorze ciemnoniebieskim na papierze białym gładkim grubym (Fi.500.-), gwarancja z oznaczeniem Krawczyk.

Fi.11cx
450 PLN
14669

1943 (?) oryginalne zdjęcie o wymiarach 132x83 mm przedstawiające symfoniczną orkiestrę obozową; na odwrocie stempelek "Kommandantur Murnau/ Kantinenverwaltung"; minimalnie słabszy stan zachowania (fotografia przycięta, otwory po pinezkach).


120 PLN
14670

1944 kraty, próba znaczka w kolorze szarym na papierze białym gładkim grubym nie występującym na znaczkach definitywnych, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.12P
2 400 PLN
14671

1944 Kraty, znaczek za 50 f. w kolorze niebieskim na papierze białym gładkim grubym; na tym papierze odmiana niebieska nie jest katalogowana, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.12ax
120 PLN
SOLD
14672

1944 Kraty, znaczek za 50 f. w niekatalogowanym kolorze ciemnoniebieskim na papierze szarym gładkim średnim gumowanym (mała część z nakładu 186 szt.), sygnowany, gwarancja i opis (według Machowskiego 10b) Schmutz.

Fi.12by
220 PLN
SOLD
14673

1944 Kraty, znaczek za 50 f. w kolorze niebieskim na papierze szarym gładkim średnim gumowanym (część z nakładu 186 szt.), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.12by
180 PLN
14674

1944 Kraty, znaczek za 50 f. w kolorze jasnoniebieskim na papierze szarym gładkim średnim gumowanym (część z nakładu 186 szt.), gwarancja i opis.

Fi.12by
200 PLN
14675

1944 kościół w Miechowie, znaczek z tłem w kolorze żółtopomarańczowym, gwarancja Jendroszek.

Fi.13
160 PLN
SOLD
14676

1944 kościół w Miechowie, znaczek na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.13yC
200 PLN
14677

1944 Kościół w Miechowie - z dopłatą na Czerwony Krzyż, dwa znaczki za 1+1 mk., na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, pierwszy w kolorze ciemnoniebieskim z tłem żółtopomarańczowym, a drugi czterokolorowy jasnoniebieski, zielony, czerwony (krzyż) i żółty (tło), to efekt kolejności druku - najpierw niebieski rysunek, a potem żółte tło - widać to najlepiej na zielonych dachach i nad górnym napisem, gwarancja Schmutz.

Fi.13yC (ba, ad)
800 PLN
14678

1944 rocznica Powstania Listopadowego, niekatalogowana próba znaczka w barach czarnej i bladoczerwonej całkowicie odmiennej od barw definitywnych, wykonano pojedyncze próby w różnych kolorach, unikalne, gwarancja Schmutz.

Fi.14P
3 800 PLN
14679

1944 Rocznica Powstania Listopadowego, znaczek za 2 mk. na papierze białym gładkim grubym, ciekawe przesunięcie górnej i dolnej części wykonywanego ząbkowanym kółeczkiem z zegarka nacięcia po prawej, gwarancja.

Fi.14x2C
250 PLN
14680

1944 Rocznica Powstania Listopadowego, znaczek za 2 mk. na papierze białym gładkim grubym, gwarancja.

Fi.14x2C
200 PLN
14681

1944 Festiwal Muzyki, fałszerstwo znaczka za 1 mk. z żółtopomarańczowymym tłem na papierze białym gładkim średnim, ciekawe do zbioru specjalizowanego.

Fi.15x1A FFi
150 PLN
14682

1944 Festiwal Muzyki, dwa znaczki za 1 mk., na papierze białym gładkim grubym, jeden z pomarańczowym, a drugi z żółtym tłem, gwarancja Krawczyk.

Fi.15x2C
700 PLN
14683

1944 Festiwal Muzyki, znaczek za 1 mk. z żółtopomarańczowymym tłem na papierze białym gładkim grubym, gwarancja Kalawski, Schmutz.

Fi.15x2C
270 PLN
14684

1944 Festiwal Muzyki, znaczek za 1 mk. na papierze białym gładkim grubym z bardzo mocno obróconym żółtopomarańczowym tłem, gwarancja i oznaczenie.

Fi.15x2C
600 PLN
14685

1944 Festiwal Muzyki, czteroznaczkowy blok wydany w nakładzie jedynie 80 sztuk, piękny stan zachowania, fotoatest Kronenberg.

Fi.15x2C bl.
1 500 PLN
SOLD