Auction 108. PoW Woldenberg camp

14446

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - marszałek Piłsudski, dwa znaczki czyste za 20+80 f. - odmiany koloru czerwonobrązowa i brązowoczerwona, gwarancja Schmutz.

Fi.33
150 PLN
14447

Fi.33
40 PLN
14448

Fi.33
150 PLN
14449

1943 25-lecie odzyskania niepodległości, gwarancja Walocha.

Fi.33
40 PLN
14450

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - Marszałek Józef Piłsudski, unikalna próba znaczka za 20+80 f. autorstwa Edmunda Czarneckiego, odbita z dwóch klisz w kolorach szaroniebieskim i żółtobrązowym; co niezmiernie ciekawe oprócz 20 prób jednobarwnych w kolorach czarnym i brązowym (po 10), odbito 25 różnych prób dwubarwnych, każdą w innym zestawie barw i tylko w jednym egzemplarzu;, pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 32.0.8. 23D6/5DE4, jego adnotacja i opis na odwrocie, sygnowana Gryżewski.

Fi.33 P8
9 000 PLN
14451

1943 25-lecie odzyskania niepodległości, projekt znaczka z Józefem Piłsudskim, na odwrocie drukowany napis "Projekt" typowy dla projektów i prób w Woldenbergu.

Fi.33E
400 PLN
14452

Fi.33P
250 PLN
14453

1943 XX rocznica powstania polskiej YMCA, karnet z pełnym programem uroczystości rocznicowych ozdobiony piękną grafiką autorstwa Janusza Łonickiego, przesłany 8 XII - w dniu wejścia znaczka do obiegu; gwarancja Schmutz.

Fi.34
900 PLN
14454

1943 XX rocznica powstania polskiej YMCA, dwa znaczki za 10 f. w skrajnie jasnym i ciemnym odcieniu zielonego, gwarancja,

Fi.34
60 PLN
14455

1943 XX rocznica powstania polskiej YMCA, karta z wydrukowanym skróconym programem uroczystości rocznicowych (por. karnet) wysłana 8 XII - w dniu wejścia znaczka do obiegu do członka Komisji Pocztowej por.Mieczysława Węgrzeckiego; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.34
400 PLN
14456

1943 polska YMCA, gwarancja Walocha.

Fi.34
15 PLN
14457

Fi.34
20 PLN
14458

1943 25 rocznica powstania wielkopolskiego - Ignacy Paderewski, dwa znaczki czyste za 20 f. - odmiany koloru szaroniebieska na białym papierze i ciemnoszaronieska na szarym papierze, gwarancja Krawczyk,.

Fi.35
90 PLN
14459

1943 25 rocznica powstania wielkopolskiego - Ignacy Paderewski, dwa znaczki czyste za 20 f. w kolorze szaroniebieskim o ciemnym i jasnym odcieniu na szarym papierze, unieważnione datownikami obiegowymi w kolorach czarnym i czerwonym, gwarancja.

Fi.35
60 PLN
14460

Fi.35
200 PLN
14461

1943 25. rocznica Powstania Wielkopolskiego, gwarancja Walocha.

Fi.35
25 PLN
14462

Fi.35, 40
120 PLN
14463

1943 Wystawa konkursu na zagrodę, stempel okolicznościowy na obiegowej kartce z biblioteki obozowe.

Fi.36
180 PLN
14464

Fi.Cp6
150 PLN
14465

Fi.Cp6
100 PLN
14466

1943 kartka z biblioteki obozowej.

Fi.Cp6
100 PLN
14467

Fi.D2
200 PLN
14468

Fi.D4
200 PLN
14469

1943 Trąbka, dwa znaczki na przesyłki urzędowe za (20 f.) w skrajnie jasnym i ciemnym odcieniu szarozielonego, gwarancja.

Fi.U1
60 PLN
14470

1943 znaczek na przesyłki urzędowe, gwarancja Walocha.

Fi.U1
20 PLN
14471

Fi.U1
20 PLN
14472

Fi.bl.3
480 PLN
14473

Fi.bl.3
300 PLN
14474

Fi.bl.3
360 PLN
14475

Fi.bl.4
360 PLN
14476

Fi.bl.4
550 PLN
14477

1943 Wystawa konkursu na zagrodę - okolicznościowy formularz karty pocztowej ze specjalnym stempelkiem ozdobnym, na rzadkiej w Woldenbergu białej gąbczastej bibule - na podobnej wydrukowano w Murnau rzadką odmianę karty menażka w kolorze czarnym.

150 PLN
14478

1943 Wystawa konkursu na zagrodę - unikalny (najprawdopodobniej próbny) egzemplarz ilustrowanego formularza karty pocztowej ze zwielokrotnioną odbitką stempelka ozdobnego na odwrocie.

320 PLN
14479

1943 zestaw 4 pocztówek ozdobionych grafikami autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiające widok na cerkiew Wołoską i kościół Dominikanów we Lwowie.

350 PLN
14480

1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Eugeniusza Pichella przedstawiającym Ostrą Bramę w Wilnie; na odwrocie rzadko stosowany ozdobny napis POCZTÓWKA.

160 PLN
14481

1943 karnecik wielkanocny dla por. Tadeusza Jakubowskiego, z podpisami członków YMCA w obozie, z datą 18.IV.43; dobry stan zachowania.

600 PLN
14482

1943 karnet - "WYSTAWA LEŚNA" ozdobiony okolicznościową sygnowaną grafiką autorstwa Zygmunta Pazdy, wewnątrz stempelek Jurek Józef; rzadko spotykany walor w dobrym stanie zachowania (delikatne punktowe przebarwienia wewnątrz).

1 200 PLN
14483

1943 (?) KS "ORLE" - godło klubu sportowego wykonane drzeworytem, odbitka na niewielkiej karcie - być może wycinek z legitymacji klubowej.

500 PLN
14484

1943 ilustrowana okolicznościowa karta z życzeniami z okazji Bożego Narodzenia dla jeńców wysłana przez Polski Czerwony Krzyż, wydrukowany tekst "NAJLEPSZE,/ NAJSERDECZNIEJSZE/ ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE I NOWOROCZNE/ przesyła/ POLSKA YMCA/ BIBLIOTEKA JEŃCA POLSKIEGO", na odwrocie stempelek cenzora obozowego nr.30; rzadki walor w dobrym stanie zachowania (pionowe zgięcie i kilka punktowych przebarwień).

400 PLN
14485

1943 karykatura starszego oficera obozu pułkownika Szalewicza, autorska odbitka E.Czarneckiego z jego sygnaturą w prawym dolnym rogu, to wczesna odmiana jasnoniebiesko brunatna o dość ostrym rysunku, rzadka - prawie wszystkie znane egzemplarze mają mało kontrastowy rysunek, kilkanaście (16 szt.) odbitek wykorzystano na specjalnych numerowanych "primaaprilisowych" kartach pocztowych, ocalało tylko kilka takich kart i nieco odbitek luzem.

3 000 PLN