The auction will end on 04.03.2024
The auction ends in:

Auction 108. Government-in-Excile editions

Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
13581

1941 zniszczenia dokonane przez Niemców w Polsce - seria pierwszego wydania rządu na emigracji w czworoblokach, doskonały stan zachowania.

Fi.338A-H
Mi.360-7
200 PLN
13582

1941-45 komplet wydań Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, znaczki w doskonałym stanie.

Fi.338A-U
Mi.360-379A
360 PLN
13583

1941 zniszczenia dokonane przez Niemców w Polsce, wojsko polskie w Wielkiej Brytanii, kompletna seria projektów fotograficznych, fotoopinia Walocha.

Fi.338AH P
10 000 PLN
13584

1941 I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, zniszczenia dokonane przez Niemców w Polsce i Wojsko Polskie w Wielkiej Brytanii, świetne graficznie staloryty, seria czysta w pięknym stanie zachowania (Fi.100.-).

Fi.A-H338
Mi.360-67
80 PLN
13585

1941-45 komplet wydań Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, świetne graficznie staloryty i w pięknym stanie (Fi.490.-).

Fi.A-U338
Mi.360-A379
440 PLN
13586

1941 I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, prawidłowo opłacony list polecony nadany 14.VII.1942 w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr.12 na niszczycielu ORP "Burza", znaczki ostemplowane metalowym datownikiem typu II, fioletowo-niebieski stempelek polecenia, na odwrocie ośmiokątny stempelek cenzury brytyjskiej P.94 i datownik odbiorczy Longniddry z 17.VII, list dosłany do Stirling; walor w doskonałym stanie zachowania; sygnowany Lechosław Plewka, gwarancja Schmutz.

Fi.C338, E338
Mi.362, 364
800 PLN
13587

1942 AGENCJA MARYNARKI WOJENNEJ NR.15 - NIE WYMIENIANA W ŻADNYM WYKAZIE agencji pocztowych; list nadany 9.III w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr.15 ofrankowany serią znaczków I wydania Polskiego Rządu na Emigracji adresowany do Londynu, stempel cenzora okrętowego tzw. nagrobkowy (tombstone censor mark) z dopisaną datą 9.3.42; według hipotezy Stanisława Bilskiego agencja o tym numerze mogła znajdować się na jednym z trzech ścigaczy artyleryjskich ORP "Chart", ORP "Wilczur" lub ORP "Wyżeł"; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.A-H338
Mi.360-367
2 400 PLN
13588

1942 rocznica wznowienia Poczty Polskiej na emigracji, pamiątkowa karta pocztowa ofrankowana parką znaczków za 5 gr skasowaną 15.XII metalowym datownikiem typu I agencji marynarki handlowej bez ustawionego numeru; dodatkowa nalepka poczty polowej skasowana 17.XII datownikiem POLSKA POCZTA POLOWA; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.A338
Mi.360 
80 PLN
13589

1943 polskie siły zbrojne w walce z Niemcami, seria drugiego wydania.

Fi.338I-O
Mi.368-75
45 PLN
SOLD
13590

1943 polskie siły zbrojne w walce z Niemcami, kompletna seria projektów fotograficznych, fotoopinia Walocha.

Fi.338I-O P
10 000 PLN
13591

1943 I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, prawidłowo opłacony list polecony z Ministerstwa Finansów nadany 24.IX w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr.27 na okręcie podwodnym ORP "Wilk", przesyłkę przeadresowano i dosłano; znaczek unieważniony metalowym datownikiem typu II, czarny stempelek polecenia, zalepka i stempelek cenzury, dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (koperta pionowo złożona); gwarancja.

Fi.G338
500 PLN
13592

1943 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, Polskie Siły Zbrojne w walce z Niemcami, świetne graficznie staloryty, seria czysta w pięknym stanie (Fi.70.-).

Fi.I-O338
Mi.368-75
80 PLN
13593

1943 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, seria na kopercie skasowana 1.XI w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr.3 na krążowniku ORP "Dragon" w dniu jej uruchomienia!!! znaczki ostemplowane gumowym datownikiem typu III; agencja funkcjonowała zaledwie 8 miesięcy (1.XI.1943-8.VII.1944) do czasu zatopienia okrętu; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.I-O338
Mi.368-75 
150 PLN
13594

1943 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, seria na liście poleconym nadanym 1.XII w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr.27 na okręcie podwodnym ORP "Wilk", znaczki ostemplowane metalowym datownikiem typu II, czarny stempelek polecenia "AGENCIA", stempelek cenzury brytyjskiej; kasownik odbiorczy "POLSKA POCZTA POLOWA Nr.1" z dnia 11.XI; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.I-O338
Mi.368-75 
250 PLN
13595

1944 seria drugiego wydania na liście poleconym z Poczty Polowej nr 127, stempel brytyjskiej cenzury wojskowej.

Fi.338I-O
Mi.368-75
250 PLN
13596

1944 zdobycie Monte Cassino, seria na podlepkach.

Fi.338P-T
Mi.376-9
120 PLN
13597

1944 zdobycie Monte Cassino, seria na liście poleconym z Polskiego Ministerstwa Przemysłu w Londynu do Nowego Jorku nadanym 27.7.44 w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr 27 na okręcie podwodnym ORP "Wilk", stempel cenzury i odbiorczy, zagięte brzegi koperty.

Fi.338P-T
Mi.376-9
300 PLN
13598

1944 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, prawidłowo opłacony list nadany 3.V w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Handlowej nr.5 na statku pasażerskim M/S "Sobieski", znaczek unieważniony metalowym datownikiem typu I, czarny stempelek polecenia, dodatkowo na froncie i odwrocie pieczęć z orłem POLSKA MARYNARKA HANDLOWA AGENCJA POCZTOWA; czerwona parafka cenzora, dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.L338
Mi.371 
1 800 PLN
13599

1944 III wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, zdobycie Monte Cassino, pamiątkowa seria na kopercie skasowana 3.III.1945 gumowym datownikiem typu III w agencji pokładowej nr.25 na okręcie podwodnym ORP "Sokół"; dobry stan zachowania (niewielkie przebarwienia).

Fi.P-T338
Mi.376-79
350 PLN
13600

1944 III wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, zdobycie Monte Cassino, czysta seria przedrukowa w pięknym stanie (Fi.280.-).

Fi.P-T338
Mi.376-79
240 PLN
13601

1945 list nadany z agencji pocztowej Polskiej Marynarki Wojennej nr 25, na odwrocie stempel lotniska w Sutton Coldfield.

Fi.338U
Mi.379A
120 PLN
13602

1945 znaczek wydania dobroczynnego na liście z Agencji Pocztowej Polskiej Marynarki Wojennej nr 25 do Londynu.

Fi.338U
Mi.379U
60 PLN
13603

1945 znaczek wydania dobroczynnego z dopłatą na rzecz sierot po powstańcach warszawy, znaczek stemplowany kasownikiem z pierwszego dnia obiegu.

Fi.338U
Mi.A379
40 PLN
13604

1945 wydanie dobroczynne z dopłatą na rzecz sierot po powstańcach warszawskich, projekt fotograficzny o rozmiarze większym od definitywnego znaczka, ukośne złamanie, fotoopinia Walocha.

Fi.338U P
1 200 PLN
13605

1945 IV wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie z dopłatą na rzecz sierot po powstańcach, sześcioblok znaczków z idealnie odciśniętym 3.II kompletnym gumowym datownikiem typu III w agencji pokładowej nr.25 na okręcie podwodnym ORP "Sokół" w pierwszym dniu obiegu, znaczki z pełną oryginalną gumą; luksusowy stan zachowania.

Fi.U338
Mi.A379
200 PLN
13606

1945 IV wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie z dopłatą na rzecz sierot po powstańcach, prawidłowo opłacony list polecony z Sekcji Pocztowej Ministerstwa Przemysłu, Handlu i Żeglugi do Nowego Jorku, nadany w pierwszym dniu obiegu - 3.II w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr.27 na okręcie podwodnym ORP "Wilk", znaczek unieważniony metalowym datownikiem typu II, czarny stempelek polecenia, na odwrocie datowniki odbiorcze; doskonały stan zachowania.

Fi.U338
Mi.A379
150 PLN
13607

1945 IV wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie z dopłatą na rzecz sierot po powstańcach, znaczek na kopercie ostemplowany 3.II gumowym datownikiem typu III w agencji pokładowej nr.25 na okręcie podwodnym ORP "Sokół" w pierwszym dniu obiegu.

Fi.U338
Mi.A379
80 PLN
13608

1945 IV wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie z dopłatą na rzecz sierot po powstańcach, czyste bez podlepki (Fi.40.-).

Fi.U338
Mi.A379
30 PLN
13609

1975 XXX-lecie Stowarzyszenia Polskiej Marynarki Wojennej, Światowy Zjazd Marynarzy w Londynie, koperta z pamiątkową winietą przedstawiający znaczek (H338) wydania emigracyjnego.


40 PLN