Auction 107. Overprint editions 1918-1919

1346

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy, gwarancja i oznaczenie Weźranowski.

Fi.6a
Mi.6
50 PLN
1347

1918 wydanie PP/GGW, czworoblok znaczków w kolorze żółtooliwkowobrązowym z nadrukiem drugiej formy, górne znaczki delikatna podlepka, czworoblok w pięknym stanie, gwarancja, opis i oznaczenie Schmutz.

Fi.6aII
Mi.6II
500 PLN
1348

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem drugiej formy, prawy znaczek z błędem "Poczto", lewy znaczek z uszkodzoną lewą perforacją, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.6aIIB8
Mi.6
500 PLN
1349

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy, nadruk GGW farbą anilinową, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.6d
Mi.6
500 PLN
1350

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków za 3 fen. lewy z opisanym przez L.Schmutza i K.Sztabę błędem na poz.39 "Po'ska zamiast Polska" (Fi.760.-), bardzo lekka podlepka, gwarancja Ćwiertnia, Schmutz.

Fi.6bII B
Mi.6
460 PLN
1351

1918 wydanie PP/GGW, czworoblok znaczków z nadrukiem drugiej formy z poz. 31/42, znaczek na poz. 41 z usterką występującą w części nakładu w postaci braku litery o w Poczta, znaczek z błędem bez podlepek i ich śladu, pozostałe delikatne ślady po podlepkach, ogólnie bardzo ładny stan zachowania, fotoatest.

Fi.6b U
Mi.6
600 PLN
1352

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy z poz. 37 z błędem "uszkodzone o w Polska", nadruk GGW silnie błyszczący, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.6c B
Mi.6
400 PLN
1353

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem GGW farbą anilinową, gwarancja i oznaczenie.

Fi.6d
Mi.6
240 PLN
1354

1918 wydanie PP/GGW, narożny kasowany znaczek za 3 fen. z nadrukiem drugą formą na anilinowym nadruku GGW, z opisanym ostatnio przez L.Schmutza i K.Sztabę błędem na poz.100 "cienka litera c"(błąd na takim znaczku Fi.800.-), zielona otoczka nadruku to cecha anilinowej farby, gwarancja i opis "anilina" Gryżewski.

Fi.6dII B
Mi.6
480 PLN
1355

1918 wydanie PP/GGW, narożna parka z nadrukiem pierwszej formy, prawy znaczek z błędem "Pocata", gwarancja Danowski.

Fi.7I B1
Mi.7I
200 PLN
1356

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy, prawy znaczek z błędem "Pocata", podlepka na marginesie, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.7IB1
Mi.7I
180 PLN
1357

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 5 fen. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.63 "odwrócone l" (Fi.90.-), gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.7bI B3
Mi.7I
70 PLN
1358

1918 wydanie PP/GGW, parka z nadrukiem pierwszej formy, prawy znaczek z błędem "Pocata", podlepki na marginesie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.7cI B1
Mi.7I
180 PLN
1359

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z błędem "Pocata", gwarancja Krawczyk.

Fi.7cI B1
Mi.7I
200 PLN
1360

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z błędem "Pocata", gwarancja i oznaczenie.

Fi.7cIB1
Mi.7I
60 PLN
1361

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy, prawy znaczek z błędem "brak trzeciej kreski", gwarancja Mikstein.

Fi.7cI B4
Mi.7I
200 PLN
1362

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem pierwszej formy, trzecia i czwarta kreska na górze znaczka, gwarancja i oznaczenie.

Fi.7cIMK
Mi.7I
80 PLN
1363

1918 wydanie PP/GGW, list polecony z Grodziska do Zawiercia, znaczki z nadrukiem pierwszej formy unieważnione prowizorycznym kasownikiem Grodziska, prowizoryczna erka i stempel odbiorczy Zawiercia na odwrocie, gwarancja Schmutz.

Fi.8I, 12cyI, 13I
Mi.10cI, 14I, 16I
2 000 PLN
1364

1918 wydanie PP/GGW, list polecony z Warszawy 30.12.18 do Myślenic, znaczki z nadrukiem pierwszej formy, gwarancja Schmutz.

Fi.8I, 12dI, 13I
Mi.10dI, 14I, 16I
600 PLN
1365

1918 wydanie PP/GGW, fragment arkusza (60 znaczków) z nadrukiem pierwszej formy, dwa HAN-y, dwa błędy B3 i B4 plus usterki, błędy i usterki gwarancja Weźranowski.

Fi.8I B3, B4, U
Mi.14I
1 000 PLN
1366

1918 wydanie PP/GGW, fragment arkusza (43 znaczki) z nadrukiem pierwszej formy, błąd B3 plus usterki, błędy i usterki gwarancja Weźranowski.

Fi.8I B3, U
Mi.14I
600 PLN
1367

1918 wydanie PP/GGW, wieloblok z nadrukiem pierwszej formy w tym znaczek z błędem "brak trzeciej kreski", dwa numery HAN na marginesie.

Fi.8IB4
Mi.14I
360 PLN
1368

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy z poz. 65 z błędem ścięte lsk", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.8I B11
Mi.14I
150 PLN
1369

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 5/2,5 fen. z nadrukiem drugą formą, z opisanym ostatnio przez L.Schmutza i K.Sztabę rzadkim błędem na poz.70 "ukośna kreseczka z lewej strony litery c" (błąd na tym znaczku to Fi.375.-, 450.- lub 625.-), gwarancja.

Fi.8II B
Mi.14II
300 PLN
1370

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy z błędem "Poczto", gwarancja i oznaczenie.

Fi.8II B8
Mi.14II
80 PLN
1371

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z rzadkim nadrukiem podwójnym pierwszej formy, bardzo dobry stan zachowania, katalog Fischer 6.000,- zł, fotoatest Berbeka.

Fi.8I Np
Mi.14I DD
4 800 PLN
1372

1918 wydanie PP/GGW, próba typu 2, gwarancja Schmutz.

Fi.8P2
750 PLN
1373

1918 wydanie PP/GGW, próba nadruku z jedną krótką belką zamiast dwóch, odstęp między drugą, a trzecią kreską ponad 3 mm, podlepka na marginesie, gwarancja Mikstein.

Fi.8P2
2 200 PLN
1374

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków za 5/2,5 fen. z przesuniętym w prawo nadrukiem pierwszą formą, z pokazanymi ostatnio przez L.Schmutza i K.Sztabę błędami na poz.65 i 66 "uszkodzony brzuszek i chorągiewka cyfry 5", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.8aI MK B
Mi.14I
120 PLN
1375

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków za 5/2,5 fen. z przesuniętym w lewo nadrukiem pierwszą formą, prawy z opisanymi ostatnio przez L.Schmutza i K.Sztabę błędami na poz.30 "uszkodzone t w Poczta i czwarta kreska silnie wcięta od dołu", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.8aI MK B
Mi.14I
120 PLN
1376

1918 wydanie PP/GGW, marginesowy czworoblok znaczków za 5/2,5 fen. z przesuniętym w lewo nadrukiem pierwszą formą, lewy górny z opisanym ostatnio przez L.Schmutza i K.Sztabę błędem na poz.69 "uszkodzona a w Poczta", na marginesie widoczny fragment numeru nakładu znaczka podstawowego, gwarancja i opis błędu Schmutz.

Fi.8aI MK B
Mi.14I
160 PLN
1377

1918 wydanie PP/GGW, parka z nadrukiem pierwszej formy, prawy znaczek z błędem "Pocata", gwarancja i oznaczenie.

Fi.8aI B1
Mi.14I
60 PLN
1378

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy, prawy znaczek z błędem "Pocata", gwarancja Mikstein.

Fi.8aI B1
Mi.14I
180 PLN
1379

1918 wydanie PP/GGW, czworoblok z silnie przesuniętym nadrukiem pierwszej formy, górny prawy znaczek z błędem "Pocata", podlepki na górnym marginesie i dziura, gwarancja i oznaczenie.

Fi.8aIB1
Mi.14I
200 PLN
1380

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków za 5/2,5 fen. z nadrukiem pierwszą formą, prawy znaczek z błędem na poz.16 "kropka miedzy o a c", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.8aI B2
Mi.14I
50 PLN
1381

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy, lewy znaczek z błędem "kropla między o i c", gwarancja i oznaczenie.

Fi.8aIB2
Mi.14I
50 PLN
1382

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy, prawy znaczek z błędem "obniżone l".

Fi.8aI B3
Mi.14I
180 PLN
1383

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków za 5/2,5 fen. z lekko przesuniętym i obróconym nadrukiem pierwszą formą, lewy znaczek z błędem na poz.97 "brak trzeciej kreski (Fi.195.), gwarancja i oois.

Fi.8aI B4
Mi.14I
140 PLN
1384

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem pierwszej formy z błędem "prosta chorągiewka cyfry 5", gwarancja i opis.

Fi.8aIB MK
Mi.14I
80 PLN
1385

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 5/2,5 fen. z nadrukiem drugą formą, z rzadkim błędem nadruku GGW "kropka między n w Gen. i pierwszym a w Warschau", bez podlepki, ale z lekkim zmatowieniem na gumie, liczony jak podlepkowy, gwarancja.

Fi.8aII B
Mi.14II
80 PLN