The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 107. Postcards from Polish territory

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
9807

1900 około, widokówka Kłodzko - Gruss aus Glatz, litografia czysta, bardzo dobry stan zachowania.


120 PLN
9808

1900 widokówka Jarosław - Kościół P.Maryi - Marienkirche, z obiegu.


80 PLN
9809

1902 widokówka Wrocław - Gruss aus Breslau (Denkmal Kaiser Wilhelm I), litografia z obiegu, słabszy bardzo stan zachowania (znaczek zdjęty).


40 PLN
9810

1902 widokówka z Krakowa z obiegu pocztowego bez znaczka.


25 PLN
9811

1902 widokówka z Albendorf (Wambierzyce) z obiegu pocztowego.


40 PLN
9812

1903 widokówka z Marienwalde - Bierzwnik (powiat choszczeński) z obiegu pocztowego.


180 PLN
9813

1906 około, widokówka patriotyczna "Cieniom Okrzei" poświęcona Stefanowi Okrzei, członkowi Organizacji Bojowej PPS, który został aresztowany z udział w zamachu na znienawidzonego przez ludność Warszawy oberpolicmajstra Karla Nolkena, stracony na stokach Cytadeli, stał się symbolem walki niepodległościowej; rzadki walor w słabszym stanie zachowania.


100 PLN
SOLD
9814

1907 widokówka z Schweidnitz (Świdnica) z obiegu pocztowego.


40 PLN
9815

1907 kartka okolicznościowa z Pyritz (Pyrzyce) w 50. rocznicę miejscowego gimnazjum im. I kanclerza Rzeszy Ottona von Bismarcka


80 PLN
9816

1909 widokówka Częstochowa, czysta (zapisana z tyłu).


30 PLN
9817

1909 widokówka Złoczów (Ulica Jabłonowskiego, Ulica kolejowa, Ulica Sobieskiego), z obiegu (znaczek zdjęty).


80 PLN
9818

1910 około, widokówka Śnieżka (Schneekoppe)- budynki na szczycie, czysta.


20 PLN
9819

1910 około, widokówka (ulicówka) z Opola.


50 PLN
9820

1910 widokówka Wilno - Prospekt Śto Jerski; nakładem Wyd.artystyczne D.Wizuna, Wilno; czysta.


80 PLN
9821

1910 widokówka Łowicz - Kościół Ś-go Ducha, nakład księgarni K.Rybickiego w Łowiczu, czysta.


80 PLN
9822

1910 widokówka Bochotnica Ruiny zamku Esterki, Wydawnictwo Snowalew w Kazimierzu, czysta.


50 PLN
9823

1910 około, widokówka patriotyczna.


60 PLN
9824

1911 widokówka Tatry - Staw Smerczyński w dolinie Kościeliskiej, czysta.


40 PLN
9825

1912 widokówka Grudziądz, litografia sygnowana RT, z obiegu, idealny stan zachowania.


80 PLN
9826

1912 widokówka Kołobrzeg (Kolberg), czysta.


60 PLN
9827

1912 widokówka Tarnopol, barwiona litograficznie, czysta.


60 PLN
9828

1912 widokówka Włocławek - widok ogólny, czysta.


80 PLN
9829

1912 widokówka Nowo-Aleksandrya (Puławy) - rożne obrazki: Oranżerya, Aleja Gotycka, Domek Gotycki, Głęboka droga, wydanie Teodor Piętka, Wrocław, nakładem wydawnictwa księgarni M.Rojza w Nowej-Aleksandryi (Puławy); czysta.


120 PLN
9830

1913 widokówka Gdańsk, z obiegu.


25 PLN
9831

1913 widokówka Grudziądz, poczta, czysta.


25 PLN
9832

1913 widokówka Chełm, czysta.


40 PLN
9833

1913 widokówka z Bad Oppelsdorf - Opolna Zdroju z obiegu pocztowego.


90 PLN
9834

1914 widokówka Gdańsk, litografia, idealny stan zachowania.


100 PLN
9835

1914 widokówka Malbork, czysta.


50 PLN
9836

1915 widokówka Wrocław, z obiegu 1915.


20 PLN
9837

1915 widokówka Żywiec, z obiegu.


30 PLN
9838

1915 widokówka Poznań, z obiegu.


15 PLN
9839

1915 widokówka Wschowa (Fraustadt) - rynek, litografia sygnowana RW, z obiegu.


120 PLN
9840

1915 widokówka Stryj (Gr.kat.Cerkiew na Łanach), z obiegu, dobry stan zachowania (znaczek zdjęty).


40 PLN
9841

1915 widokówka Toruń - Gruss aus Thorn (wiele widoków), z obiegu w 1922, słabszy stan zachowania (ułamany rożek).


80 PLN
9842

1915 widokówka z Szczecina z obiegu pocztowego.


50 PLN
9843

1915 widokówka z Kahlberg - Krynicy Morskiej z widokiem promenady od strony Zalewu Wiślanego.


90 PLN
9844

1915 widokówka ze Słupcy z obiegu pocztowego.


90 PLN
9845

1916 widokówka Wrocław, zapisana bez obiegu.


40 PLN
9846

1916 widokówka Warszawa - Ratusz, czysta (z książeczki).


25 PLN