The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 107. Air mail

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
9497

1932 wydanie na przesyłki lotnicze, 10 + 15 + 20 + 30 gr - frankatura czterokolorowa, zagraniczny list lotniczy wysłany 1.11 z urzędu Kraków 1 do Nottingham w Anglii, przesyłkę opłacono znaczkami w wysokości 1 zł (60 gr list + obowiązkowa dopłata lotnicza 40 gr); na odwrocie datowniki tranzytowe: WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY z tego samego dnia i francuski PARIS GARE DU NORD AVION z 3-XI; dodatkowe stempelki: "Poczta Lotnicza KRAKÓW 1", "POSTE AERIENNE", "Nadeszła pocztą lotniczą"; dekoracyjna koperta firmowa TOWARZYSTWO HANDLOWE "IRWING" KRAKÓW; efektowna całość w dobrym stanie zachowania; stempelek własnościowy "H.Górny".

Fi.220, 221, 222, 224
Mi.228, 229, 230, 232
700 PLN
9498

1932 I lot sterowca LZ129 "Hindenburg" na trasie w Niemczech..


Mi.6a
80 PLN
9499

1932 III lot do Ameryki Południowej sterowca LZ127 "Graf Zeppelin", list z Brazylii do Niemiec ze specjalnym przedrukowym znaczkiem, na odwrocie stempel odbiorczy.


Mi.240A
200 PLN
9500

1932 LZ 127 Graf Zeppelin - 3 lot do Ameryki Południowej, poczta argentyńska, widokówka wysłana 22.IV z Buenos Aires do Niemiec (Sieger 152III).


200 PLN
9501

1932 LZ 127 Graf Zeppelin - 4 lot do Ameryki Południowej - poczta brazylijska, karta pocztowa ofrankowana specjalnym znaczkiem dla poczty zeppelinowej wysłana 5.V z RIo de Janeiro do Niemiec (Sieger 158A).


150 PLN
9502

1933 polecony list lotniczy z Rybnika do Brazylii przewieziony niemieckim zeppelinem "Graf Zeppelin" drugim lotem na trasie Europa - Ameryka Południowa, stemple zeppelinowe, na odwrocie stempel tranzytowy z Berlina i odbiorczy na odwrocie, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.11
3 000 PLN
9503

1933 IV lot do Ameryki Południowej sterowca LZ127 "Graf Zeppelin", list z Niemiec do Brazylii, na odwrocie stempel odbiorczy.


Mi.323c
200 PLN
9504

1933 Austria, polecony list lotniczy, wysłany 11.V z Wiednia do Budapesztu; koperta pionowo złożona, wycięty adres nadawcy, stemple odbiorcze na odwrocie.


Mi.473-477 
50 PLN
9505

1934 XXII Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o puchar Gordon-Bennetta w Warszawie, list przewieziony balonem "Syrena", dodatkowy fioletowy stempel Aeroklubu RP dla oznaczenia balonu "GORDON-BENNETT 1934 WARSZAWA - 23.IX.1934 Wysłano balonem "SYRENA"", na odwrocie datownik odbiorczy miejsca lądowania SZCZUCZYN BIAŁOST. z wyróżnikiem "a".

Fi.7a
70 PLN
9506

1934 XXII Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o puchar Gordon-Bennetta w Warszawie, list z nalepką Aeroklubu RP przewieziony balonem "Syrena", dodatkowy fioletowy stempel Aeroklubu RP dla oznaczenia balonu "GORDON-BENNETT 1934 WARSZAWA - 23.IX.1934 Wysłano balonem "SYRENA"", na odwrocie datownik odbiorczy miejsca lądowania SZCZUCZYN BIAŁOST. z wyróżnikiem "a".

Fi.7a
220 PLN
9507

1934 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Wilno - samolot PZL P-11 w locie oraz postać w masce przeciwgazowej i kombinezonie ochronnym, kasowany znaczek za 5 gr. w kolorze brązowym.

Fi.60
20 PLN
SOLD
9508

1934 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Wilno - alegoria oraz postać w masce przeciwgazowej i kombinezonie ochronnym, kasowany znaczek za 20 gr. w kolorze czerwonym.

Fi.62
30 PLN
SOLD
9509

1934 Nowy Jork - Warszawa, lot transatlantycki braci Adamowiczów, specjalna koperta z nadrukiem i autografami pilotów, na odwrocie datownik odbiorczy; dodatkowo reprodukcja samolotu "Warsaw", którym dokonano przelotu.

Fi.119a
400 PLN
9510

1934 Indie Holenderskie, polecony list lotniczy wysłany 28.8 z klubu lotniczego w Malang do wytwórni szybowców w Grunau (Jeżów Sudecki), adresowany do Edmunda Schneidera - konstruktora słynnego szybowca "Grunau Baby" (wyprodukowano ponad 6000 sztuk w różnych wersjach, co czyni go najliczniej produkowanym szybowcem w historii); tranzytowy stempel lotniska w Lipsku, na odwrocie okolicznościowy kasownik odbiorczy; niezwykle rzadki kierunek wysyłki; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (niewielkie ubytki na odwrocie).


250 PLN
9511

1934 Brazylia, list lotniczy wysłany 20.III z San Paulo do Grunau (Jeżów Sudecki) adresowany do Edmunda Schneidera - konstruktora słynnego szybowca "Grunau Baby" (wyprodukowano ponad 6000 sztuk w różnych wersjach, co czyni go najliczniej produkowanym szybowcem w historii); tranzytowe stemple lotnisk w Stuttgarcie i Berlinie; dekoracyjna całość o ładnym obiegu pocztowym; bardzo dobry stan zachowania.


160 PLN
9512

1934 Brazylia, list lotniczy wysłany 14.IV z Sao Paulo do Grunau (Jeżów Sudecki) adresowany do Edmunda Schneidera - konstruktora słynnego szybowca "Grunau Baby" (wyprodukowano ponad 6000 sztuk w różnych wersjach, co czyni go najliczniej produkowanym szybowcem w historii), był on promowanym przez mistrza szybownictwa – Wolfa Hirtha, który jest nadawcą tego listu; na odwrocie efektowna nalepka STANAVO; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.


320 PLN
9513

1934 CONDOR-ZEPPELIN, list lotniczy sterowcowy z Brazylii do Bielska, list nadany 26.09.34 w Florianopolis, samolotem linii lotniczej Syndicato Condor przewieziony do Recife w Brazylii, skąd na pokładzie sterowca Graff Zeppelin wystartował do lotu przez Atlantyk - stempel "SERVICO AERO TRANSOCEANICO * BRASIL - EUROPAS* / CONDOR ZEPPELIN LUFTHANSA", przesyłka dotarła do Stuttgartu 1.10.34 - mechaniczny stempel odbiorczy na odwrocie "DEUTSCE LUFTPOST / SÜDAMERIKA - EUROPA", skąd wysłano do Bielska, walor o ładnie udokumentowanym obiegu w minimalnie słabszym stanie zachowania.


300 PLN
9514

1934 Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o puchar Gordon-Benetta w Warszawie, znaczek Aeroklubu RP.


30 PLN
9515

1935 Poczta szybowcowa, III Krajowe Zawody Szybowcowe w Ustjanowej, lot Ustjanowa - Lwów 28.IX, przewieziono 75 sztuk poczty, na odwrocie stemple odbiorcze, gwarancja Vaumund PP.

Fi.1b
400 PLN
SOLD
9516

1935 przesyłka z zawodów szybowcowych w Ustjanowej wysłana 3.7.35 pocztą na trasie Ustjanowa - Lwów i dalej do warszawy, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.2
240 PLN
9517

1935 kartka z samochodowego pościgu za balonem wolnym w Mościcach.

Fi.8a
130 PLN
9518

1935 III Samochodowy pościg za balonem, dwa listy przesłane 5.V balonem na trasie Mościce-Borzęcin, a dalej normalną pocztą do Katowic, znaczki skasowane idealnie odciśniętymi stemplami okolicznościowymi w kolorach: czarnym i czerwonym - zaledwie 20 sztuk przesyłek!!! dodatkowe stempelki: "MOŚCICKI KLUB BALONOWY III SAMOCHODOWY POŚCIG ZA BALONEM WOLNYM"; na odwrocie datowniki odbiorcze BORZĘCIN; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.8a, b
1 000 PLN
9519

1935 kartka poczty balonowej z międzynarodowych zawodów balonowych o puchar Gordon Bennetta.

Fi.11a
50 PLN
9520

1935 wydanie na cele budowy obiektów lotniczych LOPP - Warszawa - samolot nad budynkami, Budowa Szkoły Lotniczej Pracowników KKO - Komunalna Kasa Oszczędności, 30-blok nalepki za 10 gr.

Fi.22
750 PLN
9521

1935 dwie nalepki zbiórki na fundusz budowy szkoły lotniczej.

Fi.22, 23
75 PLN
9522

1935 nalepka LOPP na budowę szkoły lotniczej w Warszawie.

Fi.23
35 PLN
9523

1935 nalepka Ligi Obrony Powietrznej Państwa z Poznania.

Fi.65
10 PLN
9524

1935 Argentyna, list lotniczy wysłany 5.II z Buenos Aires do Grunau (Jeżów Sudecki) adresowany do Edmunda Schneidera - konstruktora słynnego szybowca "Grunau Baby" (wyprodukowano ponad 6000 sztuk w różnych wersjach, co czyni go najliczniej produkowanym szybowcem w historii).


40 PLN
9525

1935 Indie Holenderskie, list lotniczy wysłany 22.I z miejscowości Surabaya do wytwórni szybowców w Grunau (obecnie Jeżów Sudecki), adresowany do Edmunda Schneidera - konstruktora słynnego szybowca "Grunau Baby" (wyprodukowano ponad 6000 sztuk w różnych wersjach, co czyni go najliczniej produkowanym szybowcem w historii).


100 PLN
9526

1936 Poczta szybowcowa, IV Krajowe Zawody Szybowcowe w Ustjanowej, list lotniczy adresowany do Warszawy, przesłany 3.VII na trasie Ustjanowa - Lwów, znaczek unieważniony datownikiem agencji pocztowej Ustjanowa, na odwrocie kasowniki odbiorcze Warszawa 19 Port Lotniczy i Warszawa 1; jeden z najrzadszych polskich lotów, przewieziono jedynie 50 sztuk poczty.

Fi.2
400 PLN
9527

1936 lotniczy list polecony z Warszawy 9.6.36 do Buenos Aires przewieziony samolotem i sterowcem na trasie Europa - Ameryka, stempel sterowca i kontroli dewizowej, liczne stemple tranzytowe i wysoka rzadka frankatura.

Fi.53
4 800 PLN
9528

1936 kartka z warszawy do Gdańska przewieziona pierwszym lotem na trasie Warszawa - Hajfa - Lwów.

Fi.128
150 PLN
9529

1936 list lotniczy do Australii, wysłany 30.IX z Łodzi do Melbourne, datowniki tranzytowe: WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY z 1 X, Ateny z 8 X i odbiorczy Melbourne 17 OCT; opłacony 3,85 zł, brak możliwości porównania z taryfą bo takowej na rok 1936 Ministerstwo Poczt i Telegrafów nie opublikowało, dopiero w taryfie z 29.07.1937 przywrócono możliwość poczty lotniczej do Australii; co ciekawe taki sam przypadek dotyczył najwcześniejszego listu do Australii, bo na 1931 rok MPiT również nie opublikowało stosownej taryfy, w przedwojennej prasie filatelistycznej określano ten list do Australi jako "największy rarytas polskiej poczty lotniczej", a w katalogu Fischera wyceniono go na 14.000.- zł; to jeden z najrzadszych kierunków wysyłki lotniczej z Polski, walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.280, 285, 287, 289
Mi.301, 306, 308, 310
2 000 PLN
9530

1936 Brazylia, list lotniczy ofrankowany m.in specjalnym znaczkiem poczty zeppelinowej wysłany 23.IX z klubu szybowcowego w Porto Alegre, przesłany linią lotniczą "Air France" do szkoły szybowcowej w Grunau.


100 PLN
9531

1936 LIGA OBRONY POWIETRZNEJ I PRZECIWGAZOWEJ Sierpecki Obwód Powiatowy w Sierpcu, koperta z nadrukiem firmowym , przesłana miejscowo drogą służbową; bardzo dobry stan zachowania.


200 PLN
9532

1937 Warszawa - Wilno - Helsinki, komplet dwóch listów przesłanych 29.IV pierwszym lotem do Helsinek: z Warszawy i Wilna, list z Warszawy znaczki skasowane datownikiem Warszawa 2 "LOT", dodatkowy czerwony stempel okolicznościowy "PIERWSZY LOT 29.IV WARSZAWA HELSINKI Warszawa 2" (Myślicki 37 052), list z Wilna znaczki skasowane fioletowym stemplem okolicznościowym "PIERWSZY LOT 29.IV WARSZAWA HELSINKI WILNO 2" (Myślicki 37 053) oba stemple o stopniu rzadkości - C; na odwrocie kopert datowniki odbiorcze Helsinki 29.IV; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.132a-b
400 PLN
9533

1937 Pierwszy lot Warszawa - Helsinki, powrót pierwszym lotem Finlandia - Polska - Palestyna (Fi.350.-), całość ogólnie w dobrym stanie zachowania (zaczernione dane nadawcy i adresata).

Fi.132d
200 PLN
9534

1937 Warszawa - Helsinki - Warszawa, list przesłany 29.V pierwszym lotem Warszawa - Helsinki (Fi.350.-), niedoręczony, powrócił 30.V do Warszawy pierwszym lotem Finlandia - Polska - Palestyna; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

Fi.132d
250 PLN
9535

1937 list z pierwszego lotu na trasie Warszawa - Helsinki z dodatkowym stemplem fińskim, na odwrocie stemple tranzytowe.

Fi.132d
200 PLN
9536

1938 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - alegoria, cięty znaczek beznominałowy na szarym papierze.

Fi.84
30 PLN
SOLD