6610 |
1954 III Zjazd PZF, blok lotniczy "zielony" z podwójnym moletowaniem, kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, gwarancja i oznaczenie Krawczyk. | Fi.bl.13 B1 Mi.Bl.13 DP |
| 70 PLN | |
6611 |
1954 III Zjazd PZF, blok lotniczy "niebieski", ładny stan (Fi.1100.-), gwarancja Schmutz. | Fi.bl.13 ND Mi.Bl.13AI |
| 900 PLN | |
6612 |
1954 III Zjazd PZF, blok lotniczy "niebieski" z podwójnym moletowaniem (Fi.1250.-), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.bl.13 ND B1 Mi.Bl.13AI DP |
| 1 100 PLN | |
6613 |
1954 III Zjazd polskiego Związku Filatelistów, blok z podwójnym moletowaniem w prawym górnym rogu. | Fi.bl.13B1 Mi.Bl.13DP |
| 90 PLN | |
6614 |
1954 III Zjazd Polskiego Związku Filatelistów, nowodruk bloku grzecznościowo stemplowany, gwarancja. | Fi.bl.13ND Mi.Bl.AI |
| 600 PLN | |
6615 |
1954 III Zjazd Polskiego Związku Filatelistów, nowodruk bloku w kolorze niebieskim z podwójnym moletowaniem, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.bl.13ND B1 Mi.Bl. AI |
| 900 PLN | |
6616 |
1954-1989 ssaki, gady i płazy - zestaw kompletnych czystych serii znaczków tematycznych, w bardzo dobrym stanie (Mi.148 euro, Fi.418.-); temat - FAUNA. | |
| 200 PLN | |
6617 |
1954 polecony list służbowy z Ministerstwa Poczt i Telekomunikacji w warszawie do Hrubieszowa, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 20 PLN | |
6618 |
1955 karnet - "II WYSTAWA FILATELISTYCZNA PZF ODDZIAŁ GDAŃSK - 1955". | Fi.637-38, 733 Mi.77576, 873A |
| 50 PLN | |
6619 |
1955 rocznik znaczków czystych (Fi.332,70). | Fi.757-809 Mi.897-953 |
| 260 PLN | |
6620 |
1955 rocznik kopert FDC (Fi.415.-). | Fi.757-809 Mi.897-953 |
| 330 PLN | |
6621 |
1955 karnet - "MIĘDZYNARODOWY KONKURS PIANISTYCZNY IM. FRYDERYKA CHOPINA", znaczki i medalion na okładce karnetu rytowane przez Czesława Słanię; trzy niewielkie plamki; temat - CHOPIN. | Fi.759-60 Mi.899-900 |
| 50 PLN | |
6622 |
1955 Pomniki Warszawy, 5 gr - pomnik Syreny - czworoblok metrykalny o ząbkowaniu ramkowym ZR 12½:12¾ z oznaczeniem walca (1 walec, 6 nakład, 14 moletowanie) i ukośną kreską służącą do sterowania tzw. autotronem - automatyczną synchronizacją urządzenia perforującego, znajdującymi się przed 1 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.761 Mi.907 |
| 50 PLN | |
6623 |
1955 pomniki Warszawy, znaczek makulaturowy z częściowym brakiem druku tła, gwarancja. | Fi.761MK Mi.907 |
| 330 PLN | |
6624 |
1955 pomniki Warszawy, narożna parka z numerem walca na lewym marginesie. | Fi.762 |
| 30 PLN | |
6625 |
1955 pomniki Warszawy, nowodruk znaczka z nadrukiem PRÓBA. | Fi.764 ND |
| 50 PLN | |
6626 |
1955 pomniki Warszawy, brzegowy czworoblok z odwróconymi nadrukami PRÓBA (ND4). Jedyna z prób z nadrukiem ODWRÓCONYM !!!. Rzadkie w 4-ce | Fi.764ND4 Mi.910 |
| 330 PLN | |
6627 |
1955 pomniki Warszawy, znaczek z przesuniętym nadrukiem PRÓBA z fragmentem nadruku ze poniższego w arkuszu znaczka na dolnym marginesie. | Fi.764P Mi.910P |
| 100 PLN | |
6628 |
1955 pomniki Warszawy, narożny znaczek z numerem walca na lewym marginesie. | Fi.767 |
| 25 PLN SOLD | |
6629 |
1955 10. rocznica układu polsko - radzieckiego, paski czterech znaczków rozdzielone pustopolem, kasowane bez gumy. | Fi.769-770a Mi.902, 904 |
| 50 PLN | |
6630 |
1955 10. rocznica Układu polsko-radzieckiego, znaczek za 40 gr o ząbkowaniu ZG 12½:12 z błędem "uszkodzone A w POLSKA", czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.769a B1 Mi.901A |
| 50 PLN | |
6631 |
1955 karnet - "VIII WYŚCIG POKOJU", znaczki ostemplowane w STALINOGRODZIE; temat-KOLARSTWO. | Fi.771-72, 769b Mi.905-06, 902 |
| 30 PLN | |
6632 |
1955 komplet 4 karnetów - "VIII WYŚCIG POKOJU", znaczki ostemplowane w miastach, w których rozpoczynano etapy rozgrywane w Polsce: Warszawa, Łódź, STALINOGRÓD, Wrocław; wizerunek okładki karnetu na skanie, dla celów poglądowych - zmontowany elektronicznie (Fi.60.-); temat-KOLARSTWO. | Fi.771-72, 769b Mi.905-06, 902 |
| 60 PLN | |
6633 |
1955 karnet - "VIII WYŚCIG POKOJU", znaczki ostemplowane w Warszawie. | Fi.771-72, 769b Mi.905-06, 902 |
| 15 PLN | |
6634 |
1955 Międzynarodowe Tragi Poznańskie, karnet okolicznościowy. | Fi.773-4 Mi.915-6 |
| 10 PLN | |
6635 |
1955 karnet - "XXIV MIĘDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIE", kasownik Warszawa. | Fi.773-74 Mi.915-16 |
| 15 PLN | |
6636 |
1955 Dni Krakowa, lewy znaczek z błędem "odbitka lustrzana 72 zł". | Fi.775 B1 Mi.917I |
| 100 PLN | |
6637 |
1955 karnet - "DNI KRAKOWA". | Fi.775-77 Mi.917-19 |
| 15 PLN | |
6638 |
1955 Dni Krakowa, znaczek za 60 gr z błędem "prawy but Lajkonika przekreślony" na kopercie FDC; gwarancja Krawczyk. | Fi.777 B3 Mi.919 |
| 30 PLN | |
6639 |
1955 V Światowy Festiwal Młodzieży, seria ząbkowana z odmianami. | Fi.777-83B Mi.922-7A |
| 50 PLN | |
6640 |
1955 Dni Krakowa, znaczek z błędem "przekreślony prawy but Lajkonika". | Fi.777B3 Mi.919 |
| 60 PLN | |
6641 |
| 25 PLN | |
6642 |
1955 3 karnety - "V ŚWIATOWY FESTIWAL MŁODZIEŻY". | Fi.778-83 A-B Mi.922-27 A-B |
| 40 PLN | |
6643 |
1955 V Światowy Festiwal Młodzieży, serie z odmianami papieru. | Fi.778-83A Mi.922-7B |
| 60 PLN | |
6644 |
1955 V Światowy Festiwal Młodzieży, znaczek za 40 gr z ząbkowaniem liniowym ZL 11(11¼:11), czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.779B Mi.935A |
| 30 PLN SOLD | |
6645 |
1955 Światowy Festiwal Młodzieży, znaczek za 45 gr skasowany stemplem okolicznościowym "Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna 2-15.VIII.55 V FESTIWAL" na dekoracyjnej widokówce festiwalowej autorstwa prof.Zenona Januszewskiego. | Fi.780B Mi.924A |
| 50 PLN | |
6646 |
| 50 PLN | |
6647 |
1955 Światowy Festiwal Młodzieży, dolny lewy znaczek z błędem "kokardka" | Fi.780B B1 Mi.924A |
| 50 PLN | |
6648 |
1955 V Światowy Festiwal Młodzieży, ząbkowane znaczki za 45 gr w parce poziomej z marginesem, lewy z klasycznym błędem na poz.39 "kokardka", na marginesie liczba rozrachunkowa "18 zł" z czwartego rzędu; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.780B B1 Mi.924A |
| 80 PLN | |
6649 |
1955 Światowy Festiwal Młodzieży, lewy znaczek z błędem "kokardka". | Fi.780B B1 Mi.924A |
| 50 PLN | |