5056 |
1944 KORESPONDENCJA WYBITNYCH FILATELISTÓW POLSKICH, Goznak, 50 gr - frankatura wielokrotna, list w kopercie firmowej okupacyjnego Banku Emisyjnego od Stanisława Adamskiego z Warszawy do prof.Stanisława Miksteina w Krakowie, nadany 13.4.1945 i przesłany miejscowo w Krakowie; stempelek cenzury wojskowej 536; walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.343 Mi.384 |
| 80 PLN | |
5057 |
1944 Goznak, list z Tarnowa nadany 15.3.45 do Katowic, prowizoryczny kasownik Tarnowa, stempel cenzury wojskowej nr 531 na odwrocie. | Fi.343 Mi.384 |
| 100 PLN | |
5058 |
1944 list polecony z Krosna do Lublina, prowizoryczny kasownik i erka z Krosna, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 178. | Fi.343 Mi.384 |
| 220 PLN | |
5059 |
1944 list z Rzeszowa 31.10.44 do Przeworska, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 174. | Fi.343 Mi.384 |
| 70 PLN | |
5060 |
1944 Goznak, 50 gr - frankatura wielokrotna, list polecony ofrankowany dwoma pojedynczymi znaczkami i parką pionową do Czerwonego Krzyża w Genewie, nadany w urzędzie pocztowym Warszawa 9, który nie posiadał w tym czasie własnego datownika, odciśnięto tam tylko przedwojenny stempelek polecenia, kopertę przekazano do urzędu Warszawa 4, gdzie znaczki 20.XII skasowano, turecki datownik tranzytowy ANKARA 27.2.1945, stempelki i zalepka cenzury egipskiej, datownik odbiorczy Genewy z 10.III.45; przesyłka nie nosi widocznych śladów sprawdzenia przez polską cenzurę wojskową; walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania. | Fi.343 Mi.384 |
| 500 PLN | |
5061 |
1944 Goznak, list z Katowic nadany 18.6.45 do Myszkowa, stempel cenzury wojskowej nr 1967, koperta przycięta z prawej strony. | Fi.343 Mi.384 |
| 50 PLN | |
5062 |
1944 Goznak, list polecony z Sanoka nadany 7.1.45 do Lublina, prowizoryczny poniemiecki kasownik z Sanoka z usuniętymi napisami w języku niemieckim, na odwrocie stempel odbiorczy i stempel cenzury wojskowej nr 173. | Fi.343 Mi.384 |
| 300 PLN | |
5063 |
1944 list polecony z Warszawy 2.12.44 do Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczny kasownik Warszawa 4 przerobiony z kasownika niemieckiego przez wymianę liter WARS"CHAU" na WARS"ZAWA", co ciekawe erka z numerem urzędu Warszawa 16, list po blisko pół roku przez Turcję i Egipt dotarł do adresata, ładny stan zachowania. | Fi.343 Mi.384 |
| 240 PLN | |
5064 |
1944 Goznak, fragment dużego listu poleconego z Kraśnika 13.1.45, poniemiecka erka, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 166. | Fi.343 Mi.384 |
| 60 PLN | |
5065 |
1944 Goznak, list polecony z Łańcuta wysłany 5.2.45 do Lublina, prowizoryczny kasownik Łańcuta, stempel cenzury wojskowej nr 239. | Fi.343 Mi.384 |
| 360 PLN | |
5066 |
1944 Goznak, list polecony z Warszawy 1.12.44 do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczny datownik i erka urzędu pocztowego warszawa 23, na odwrocie stempel odbiorczy, zalepka cenzury brytyjskiej, prawa cześć koperty podniszczona. | Fi.343 Mi.384 |
| 180 PLN | |
5067 |
1944 Goznak, kartka na formularzu poczty polowej nadana z Pruszkowa 27.02.45 do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel cenzury wojskowej nr 370. | Fi.343 Mi.384 |
| 120 PLN | |
5068 |
1944 Goznak, kartka z Kielc 22.5.45 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 1788. | Fi.343 Mi.384 |
| 40 PLN | |
5069 |
1944 Goznak, list polecony z Lublina nadany 9.3.45 do Kielc, stempel cenzury wojskowej nr 307. | Fi.343 |
| 80 PLN | |
5070 |
1944 Goznak, kartka z Krakowa do Piaseczna, unieważniony datownikiem Prudnik Czerwony, stempel cenzury wojskowej nr 531. | Fi.343 |
| 70 PLN | |
5071 |
1944 Goznak, list polecony z Radomska wysłany 26.2.45 do Tomaszowa Mazowieckiego, poniemiecka erka, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 259. | Fi.343 |
| 120 PLN | |
5072 |
1944 Goznak, lewy znaczek z błędem "zniekształcone Z". | Fi.343B1 Mi.384 |
| 40 PLN | |
5073 |
1944 Goznak, parka bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami, fotoatest Wysocki. | Fi.343MK1 |
| 1 800 PLN | |
5074 |
1944 Goznak, parka znaczków z podwójną perforacja poziomą, dolny znaczek uszkodzony, gwarancja Krawczyk. | Fi.343MK2 |
| 180 PLN | |
5075 |
1944 Goznak, znaczek z nadrukiem zdwojonym i mocnymi pionowymi smugami, gwarancja Wysocki. | Fi.343MK9 Mi.384 |
| 120 PLN | |
5076 |
1944 K.R.N., pionowa parka z nadrukiem przesuniętym w górę z nominałem przechodzącym na sąsiedni znaczek, gwarancja. | Fi.344 Mi.386 |
| 125 PLN | |
5077 |
1944 K.R.N., list z Tarnobrzega nadany 17.1.45 do Zarzecza, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 292, gwarancja Walocha. | Fi.344 Mi.386 |
| 900 PLN | |
5078 |
1944 K.R.N., znaczki z I walca z nadrukami z poz. 70, 80 z usterkami; "wgięcie w I(XII)" i "uszkodzona dolna prawa cyfra 4", gwarancja i opis Walocha. | Fi.344 Mi.386 |
| 50 PLN | |
5079 |
1944 K.R.N., znaczek z I walca z nadrukiem z poz. 93 z usterką "uszkodzone dolne X", gwarancja i opis Walocha. | Fi.344 Mi.386 |
| 30 PLN | |
5080 |
1944 K.R.N., WI, poz. 36. znaczek z nadrukiem szczątkowym - druk niewielką ilością farby, gwarancja i opis Walocha. | Fi.344 Mi.386 |
| 65 PLN | |
5081 |
1944 K.R.N., kartka z Lublina nadana w pierwszym dniu obiegu 31.12.44 z Lublina do Krakowa. | Fi.344 Mi.386 |
| 1 000 PLN | |
5082 |
1944 K.R.N., list polecony z Chwalibogowa 1.4.45 do Wrześni, brakującą opłatę w podwójnej wysokości pobrano od adresata znaczkami dopłaty, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.344, D100, D102 |
| 2 000 PLN | |
5083 |
1944 K.R.N., parka znaczków z poz. 1-2, pierwszy znaczek z błędem z błędem "uszkodzona pierwsza cyfra 3", drugi znaczek z błędem uszkodzone kropka po R i litera N u dołu", gwarancja i oznaczenie Wysocki. | Fi.344B1, B2 Mi.386 |
| 70 PLN SOLD | |
5084 |
1944 K.R.N., parka znaczków; lewy z błędem "uszkodzone cyfry i litery", prawy z błędem "uszkodzona kropka po N", gwarancja i oznaczenie. | Fi.344B1, B2 |
| 70 PLN | |
5085 |
1944 K.R.N., znaczek z błędem "uszkodzona litera z w zł". | Fi.344B12 |
| 30 PLN SOLD | |
5086 |
1944 K.R.N., pasek z dołu arkusza z nadrukami z poz. 41-50, w pasku dwa znaczki z błędami "lewa kreska przerwana" i "kropka po literze R znacznie ścięta z prawej strony". | Fi.344B19, B20 Mi.386 |
| 150 PLN | |
5087 |
1944 K.R.N., marginesowa parka znaczków z nominałem 1 zł. na dole znaczka; oba z błędami: górny z poz.11 "przerwa i wcięcia w cyfrze 3, brak dolnego zakończenia cyfry 9", dolny z nasuniętym z poz.31 "przerwy w lewej kresce" (Fi.675.-), dodatkowo w obu znaczkach lewe kreski grubsze od prawych, gwarancja Krawczyk. | Fi.344x B7+16 Mi.386 |
| 450 PLN SOLD | |
5088 |
1944 P.K.W.N.. WIII, poz. 82, znaczek z nadrukiem szczątkowym - druk niewielką ilością farby, gwarancja i opis Walocha. | Fi.345 Mi.387 |
| 65 PLN | |
5089 |
1944 P.K.W.N., fragment arkusza złożony w połowie. | Fi.345 Mi.387 |
| 500 PLN | |
5090 |
1944 P.K.W.N., znaczek z nadrukiem przesuniętym w poziomie. | Fi.345 Mi.387 |
| 60 PLN | |
5091 |
1944 P.K.W.N., znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem, gwarancja Walocha. | Fi.345 |
| 20 PLN SOLD | |
5092 |
| 25 PLN | |
5093 |
1944 P.K.W.N., kasowany znaczek za 2 zł./25 gr. z błędem znaczka podstawowego z II walca "lekki druk podwójny" (opisano w PZP str.300 dolny akapit), gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.345 B Mi.387 |
| 100 PLN | |
5094 |
1944 P.K.W.N., czworoblok znaczków za 2 zł./25 gr. z obróconym nadrukiem i nowymi nominałami na dole (Fi.600.-), dodatkowo w obu prawych znaczkach lewe kreski wyraźnie cieńsze niż prawe - to cecha znaczków z 4 i 9 szeregu, gwarancja. | Fi.345 MK Mi.387 |
| 700 PLN | |
5095 |
1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja i opis Więcław. | Fi.346 Mi.388 |
| 55 PLN | |