The new auction will start soon

Auction 107. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
5056

1944 KORESPONDENCJA WYBITNYCH FILATELISTÓW POLSKICH, Goznak, 50 gr - frankatura wielokrotna, list w kopercie firmowej okupacyjnego Banku Emisyjnego od Stanisława Adamskiego z Warszawy do prof.Stanisława Miksteina w Krakowie, nadany 13.4.1945 i przesłany miejscowo w Krakowie; stempelek cenzury wojskowej 536; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.343
Mi.384
80 PLN
5057

1944 Goznak, list z Tarnowa nadany 15.3.45 do Katowic, prowizoryczny kasownik Tarnowa, stempel cenzury wojskowej nr 531 na odwrocie.

Fi.343
Mi.384
100 PLN
5058

1944 list polecony z Krosna do Lublina, prowizoryczny kasownik i erka z Krosna, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 178.

Fi.343
Mi.384
220 PLN
5059

1944 list z Rzeszowa 31.10.44 do Przeworska, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 174.

Fi.343
Mi.384
70 PLN
5060

1944 Goznak, 50 gr - frankatura wielokrotna, list polecony ofrankowany dwoma pojedynczymi znaczkami i parką pionową do Czerwonego Krzyża w Genewie, nadany w urzędzie pocztowym Warszawa 9, który nie posiadał w tym czasie własnego datownika, odciśnięto tam tylko przedwojenny stempelek polecenia, kopertę przekazano do urzędu Warszawa 4, gdzie znaczki 20.XII skasowano, turecki datownik tranzytowy ANKARA 27.2.1945, stempelki i zalepka cenzury egipskiej, datownik odbiorczy Genewy z 10.III.45; przesyłka nie nosi widocznych śladów sprawdzenia przez polską cenzurę wojskową; walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania.

Fi.343
Mi.384
500 PLN
5061

1944 Goznak, list z Katowic nadany 18.6.45 do Myszkowa, stempel cenzury wojskowej nr 1967, koperta przycięta z prawej strony.

Fi.343
Mi.384
50 PLN
5062

1944 Goznak, list polecony z Sanoka nadany 7.1.45 do Lublina, prowizoryczny poniemiecki kasownik z Sanoka z usuniętymi napisami w języku niemieckim, na odwrocie stempel odbiorczy i stempel cenzury wojskowej nr 173.

Fi.343
Mi.384
300 PLN
5063

1944 list polecony z Warszawy 2.12.44 do Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczny kasownik Warszawa 4 przerobiony z kasownika niemieckiego przez wymianę liter WARS"CHAU" na WARS"ZAWA", co ciekawe erka z numerem urzędu Warszawa 16, list po blisko pół roku przez Turcję i Egipt dotarł do adresata, ładny stan zachowania.

Fi.343
Mi.384
240 PLN
5064

1944 Goznak, fragment dużego listu poleconego z Kraśnika 13.1.45, poniemiecka erka, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 166.

Fi.343
Mi.384
60 PLN
5065

1944 Goznak, list polecony z Łańcuta wysłany 5.2.45 do Lublina, prowizoryczny kasownik Łańcuta, stempel cenzury wojskowej nr 239.

Fi.343
Mi.384
360 PLN
5066

1944 Goznak, list polecony z Warszawy 1.12.44 do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczny datownik i erka urzędu pocztowego warszawa 23, na odwrocie stempel odbiorczy, zalepka cenzury brytyjskiej, prawa cześć koperty podniszczona.

Fi.343
Mi.384
180 PLN
5067

1944 Goznak, kartka na formularzu poczty polowej nadana z Pruszkowa 27.02.45 do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel cenzury wojskowej nr 370.

Fi.343
Mi.384
120 PLN
5068

1944 Goznak, kartka z Kielc 22.5.45 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 1788.

Fi.343
Mi.384 
40 PLN
5069

1944 Goznak, list polecony z Lublina nadany 9.3.45 do Kielc, stempel cenzury wojskowej nr 307.

Fi.343
80 PLN
5070

1944 Goznak, kartka z Krakowa do Piaseczna, unieważniony datownikiem Prudnik Czerwony, stempel cenzury wojskowej nr 531.

Fi.343
70 PLN
5071

1944 Goznak, list polecony z Radomska wysłany 26.2.45 do Tomaszowa Mazowieckiego, poniemiecka erka, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 259.

Fi.343
120 PLN
5072

1944 Goznak, lewy znaczek z błędem "zniekształcone Z".

Fi.343B1
Mi.384
40 PLN
5073

1944 Goznak, parka bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami, fotoatest Wysocki.

Fi.343MK1
1 800 PLN
5074

1944 Goznak, parka znaczków z podwójną perforacja poziomą, dolny znaczek uszkodzony, gwarancja Krawczyk.

Fi.343MK2
180 PLN
5075

1944 Goznak, znaczek z nadrukiem zdwojonym i mocnymi pionowymi smugami, gwarancja Wysocki.

Fi.343MK9
Mi.384
120 PLN
5076

1944 K.R.N., pionowa parka z nadrukiem przesuniętym w górę z nominałem przechodzącym na sąsiedni znaczek, gwarancja.

Fi.344
Mi.386
125 PLN
5077

1944 K.R.N., list z Tarnobrzega nadany 17.1.45 do Zarzecza, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 292, gwarancja Walocha.

Fi.344
Mi.386
900 PLN
5078

1944 K.R.N., znaczki z I walca z nadrukami z poz. 70, 80 z usterkami; "wgięcie w I(XII)" i "uszkodzona dolna prawa cyfra 4", gwarancja i opis Walocha.

Fi.344
Mi.386
50 PLN
5079

1944 K.R.N., znaczek z I walca z nadrukiem z poz. 93 z usterką "uszkodzone dolne X", gwarancja i opis Walocha.

Fi.344
Mi.386
30 PLN
5080

1944 K.R.N., WI, poz. 36. znaczek z nadrukiem szczątkowym - druk niewielką ilością farby, gwarancja i opis Walocha.

Fi.344
Mi.386
65 PLN
5081

1944 K.R.N., kartka z Lublina nadana w pierwszym dniu obiegu 31.12.44 z Lublina do Krakowa.

Fi.344
Mi.386
1 000 PLN
5082

1944 K.R.N., list polecony z Chwalibogowa 1.4.45 do Wrześni, brakującą opłatę w podwójnej wysokości pobrano od adresata znaczkami dopłaty, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.344, D100, D102
2 000 PLN
5083

1944 K.R.N., parka znaczków z poz. 1-2, pierwszy znaczek z błędem z błędem "uszkodzona pierwsza cyfra 3", drugi znaczek z błędem uszkodzone kropka po R i litera N u dołu", gwarancja i oznaczenie Wysocki.

Fi.344B1, B2
Mi.386
70 PLN
SOLD
5084

1944 K.R.N., parka znaczków; lewy z błędem "uszkodzone cyfry i litery", prawy z błędem "uszkodzona kropka po N", gwarancja i oznaczenie.

Fi.344B1, B2
70 PLN
5085

1944 K.R.N., znaczek z błędem "uszkodzona litera z w zł".

Fi.344B12
30 PLN
SOLD
5086

1944 K.R.N., pasek z dołu arkusza z nadrukami z poz. 41-50, w pasku dwa znaczki z błędami "lewa kreska przerwana" i "kropka po literze R znacznie ścięta z prawej strony".

Fi.344B19, B20
Mi.386
150 PLN
5087

1944 K.R.N., marginesowa parka znaczków z nominałem 1 zł. na dole znaczka; oba z błędami: górny z poz.11 "przerwa i wcięcia w cyfrze 3, brak dolnego zakończenia cyfry 9", dolny z nasuniętym z poz.31 "przerwy w lewej kresce" (Fi.675.-), dodatkowo w obu znaczkach lewe kreski grubsze od prawych, gwarancja Krawczyk.

Fi.344x B7+16
Mi.386 
450 PLN
SOLD
5088

1944 P.K.W.N.. WIII, poz. 82, znaczek z nadrukiem szczątkowym - druk niewielką ilością farby, gwarancja i opis Walocha.

Fi.345
Mi.387
65 PLN
5089

1944 P.K.W.N., fragment arkusza złożony w połowie.

Fi.345
Mi.387
500 PLN
5090

1944 P.K.W.N., znaczek z nadrukiem przesuniętym w poziomie.

Fi.345
Mi.387
60 PLN
5091

1944 P.K.W.N., znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem, gwarancja Walocha.

Fi.345
20 PLN
SOLD
5092

1944 P.K.W.N., znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem, gwarancja Walocha.

Fi.345
25 PLN
5093

1944 P.K.W.N., kasowany znaczek za 2 zł./25 gr. z błędem znaczka podstawowego z II walca "lekki druk podwójny" (opisano w PZP str.300 dolny akapit), gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.345 B
Mi.387 
100 PLN
5094

1944 P.K.W.N., czworoblok znaczków za 2 zł./25 gr. z obróconym nadrukiem i nowymi nominałami na dole (Fi.600.-), dodatkowo w obu prawych znaczkach lewe kreski wyraźnie cieńsze niż prawe - to cecha znaczków z 4 i 9 szeregu, gwarancja.

Fi.345 MK
Mi.387 
700 PLN
5095

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja i opis Więcław.

Fi.346
Mi.388
55 PLN