Auction 107. Local postage 1944-1945

4923

1944 Końskie - wydanie prowizoryczne, znaczek za 2 gr. z nadrukiem stempelkiem gumowym w kolorze szaroczarnym na znaczku GG pochodzącym z zapasów poczty (nakład 500 szt.); piękny stan, gwarancja Rudnicki Kielce, Perzyński.

200 PLN
4924

3 400 PLN
4925

4 300 PLN
4926

1944 Zamość, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 8 sztuk, znaczek w idealnym stanie, gwarancja Schmutz, fotoatest.

3 500 PLN
4927

1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem lokalnym, poziome przyłamanie, gwarancja Ryblewski.

70 PLN
4928

1944 Leżajsk - wydanie prowizoryczne, seria znaczków z nadrukiem stempelkiem metalowym typu I "Orzeł w kole / POLSKA / POCZTA" w kolorze czarnym, a dwa najwyższe nominały z nadrukiem typu II "mały Orzeł / POCZTA POLSKA / dwie belki" (Fi.11500.-), trzy ostatnie wartości nakład 95 szt., 133 szt. i 50 szt.; brak jednej wartości - 1,20 zł., bo znaczek za 32 gr. (2 szt.) znany tylko czysty; cała seria rzadka jako kasowana, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Perzyński.

Fi.1-15, 17-19
9 500 PLN
4929

1944 Niezabitów, znaczek z odwróconym nadrukiem lokalnym, gwarancja Krawczyk, Walocha.

Fi.1No
600 PLN
4930

65 PLN
4931

65 PLN
4932

1944 Niezabitów, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha.

70 PLN
4933

110 PLN
4934

4 300 PLN
4935

60 PLN
4936

1944 Niezabitów, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Rzadkosz.

70 PLN
4937

1944 Falenica - wydanie prowizoryczne, kasowany na wycinku znaczek za 12 gr. z nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym dużej litery "F" o wymiarach 11x22,5 mm, właściwe są w kolorze czarnofioletowym (fałszywe w kolorze czarnym), przeważnie są bez gumy, do obiegu nie doszły, bardzo rzadko spotyka się kasowane, bardzo ładny stan zachowania, sygnatura.

400 PLN
4938

1944 Końskie - wydanie prowizoryczne, znaczek za 24 gr. z nadrukiem stempelkiem gumowym w kolorze szaroczarnym na znaczku GG pochodzącym z zapasów poczty (nakład 499 szt.); piękny stan, gwarancja Rudnicki Kielce, Perzyński.

200 PLN
4939

2 400 PLN
4940

55 PLN
4941

80 PLN
4942

1944 Niezabitów, znaczek z odwróconym nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha.

Fi.4No
900 PLN
4943

1944 Niezabitów - wydanie prowizoryczne, znaczek za 25/12 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym "Poczta Polska / Orzeł / 25 GR. 25 / belki", gwarancja Krawczyk.

100 PLN
4944

200 PLN
4945

1944 Zamość, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha.

250 PLN
4946

1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Falkowski, Rzadkosz.

90 PLN
4947

4 600 PLN
4948

3 800 PLN
4949

1944 Końskie - wydanie prowizoryczne, maginesowy znaczek za 60 gr. z nadrukiem stempelkiem gumowym w kolorze szaroczarnym na znaczku GG pochodzącym z zapasów poczty (nakład 481 szt.); piękny stan, gwarancja Wiatrowski.

250 PLN
4950

Fi.7III
60 PLN
4951

1944 Rudnik, znaczek z lokalnym nadrukiem typu III na prawidłowo opłaconym liście nadanym 9.08.44 adresowany do Leżajska.

Fi.7III
1 200 PLN
4952

3 800 PLN
4953

1944 Leżajsk - wydanie prowizoryczne, znaczek za 24 gr z nadrukiem stempelkiem metalowym typu I "Orzeł w kole / POLSKA / POCZTA" w kolorze szaroczarnym na liście poleconym ofrankowanym znaczkami Goznak za 25 i 50 gr w pełnej obowiązującej wysokości (1,50 zł), nadanym 11.12, znaczki unieważnione datownikiem okupacyjnym LEZAJSK z częściowo usuniętymi napisami i wyróżnikiem "a", nalepka polecenia z napisami niemieckimi; na odwrocie datownik odbiorczy LUBLIN 1 z wyróżnikiem "g" również z okresu okupacji, stempelek cenzury wojskowej nr.169; pomimo wyraźnie filatelistycznego charakteru, list ten jest wyrazem upamiętnienia doniosłego wydarzenia historycznego, jakim było przepędzenie okupantów niemieckich i podobnie do większości wydań lokalnych, jak pisze wybitny ich znawca i ekspert M.Perzyński: "Nieuchronną konsekwencją kilkuletniej okupacji hitlerowskiej była chęć "unaradawiania" pozostałych po okupancie znaczków pocztowych natychmiast po wyzwoleniu. Stąd właśnie pochodzą wydania półoficjalne, wydania władz wojskowych, wydania prywatne, nadruki pamiątkowe, a również wydania fantazyjne ..."; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania - niewielkie przebarwienia na odwrocie (Fi. znaczek na liście od 1.000.-).

1 200 PLN
4954

1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja.

63 PLN
4955

Fi.8 FFi
200 PLN
4956

1944 Końskie - wydanie prowizoryczne, znaczek za 1 zł. z nadrukiem stempelkiem gumowym w kolorze szaroczarnym na znaczku GG pochodzącym z zapasów poczty (nakład 96 szt. Fi.1500.-); piękny stan, gwarancja Rudnicki Kielce, Perzyński.

1 500 PLN
4957

4 200 PLN
4958

60 PLN
4959

50 PLN
4960

1944 Końskie, znaczek z nadrukiem lokalnym, nakład 96 sztuk, fotoatest Rzadkosz.

550 PLN
4961

1944 Rudnik - wydanie prowizoryczne, seria uzupełniająca portret A.Hitlera na jednolitym tle z nadrukiem stempelkiem metalowym typu III "POCZTA POLSKA / Orzeł / Rudnik / n/Sanem", każdy znaczek na jednej podlepce w bardzo ładnym stanie, gwarancja Wiatrowski

Fi.10-12III
300 PLN
4962

Fi.11
200 PLN