The auction will start on 19.04.2024

Auction 107. Government-in-Excile editions

Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
3585

1941 zniszczenia dokonane przez Niemców w Polsce - seria pierwszego wydania rządu na emigracji w czworoblokach, doskonały stan zachowania.

Fi.338A-H
Mi.360-7
200 PLN
3586

1941-45 komplet wydań Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, znaczki w doskonałym stanie.

Fi.338A-U
Mi.360-379A
360 PLN
3587

1941-45 komplet wydań Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, znaczki w doskonałym stanie.

Fi.338A-U
Mi.360-379A
320 PLN
3588

1941 zniszczenia dokonane przez Niemców w Polsce, wojsko polskie w Wielkiej Brytanii, kompletna seria projektów fotograficznych, fotoopinia Walocha.

Fi.338AH P
10 000 PLN
3589

1941 I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, zniszczenia dokonane przez Niemców w Polsce i Wojsko Polskie w Wielkiej Brytanii, świetne graficznie staloryty, seria czysta w pięknym stanie zachowania (Fi.100.-).

Fi.A-H338
Mi.360-67
80 PLN
3590

1941-45 komplet wydań Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, świetne graficznie staloryty i w pięknym stanie (Fi.490.-).

Fi.A-U338
Mi.360-A379
440 PLN
3591

1941 I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, prawidłowo opłacony list wysłany z londyńskiego biura Światowego Związku Polaków z Zagranicy do Detroit, nadany 20.IV.1943 w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr.27 na okręcie podwodnym ORP "Wilk", znaczek skasowany metalowym datownikiem typu II; ośmiokątny stempelek cenzury brytyjskiej "P.117", okrągły stempelek cenzury amerykańskiej "US CENSORSHIP EXAMINED By" z dopisanym numerem "2195"; na odwrocie fioletowy jednowierszowy stempelek "JUNE 30 1943" i datownik odbiorczy "DETROIT JUL 9", przesyłka niepodjęta i zwrócona do nadawcy - stempelek z "rączką" na froncie - "RETURNED UNCLAIMED FROM DETROIT, MICH."; bardzo rzadki walor o niespotykanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.D338
Mi.363
1 200 PLN
3592

1941 I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, prawidłowo opłacona polecona karta pocztowa nadana 11.V.1942 w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr.12 na niszczycielu ORP "Burza", znaczki ostemplowane metalowym datownikiem typu II, fioletowy stempelek polecenia, ośmiokątny stempelek cenzury brytyjskiej P.94; walor w doskonałym stanie zachowania; sygnowany Lechosław Plewka, gwarancja Schmutz.

Fi.F338
Mi.365
600 PLN
3593

1942 rocznica wznowienia Poczty Polskiej na emigracji, pamiątkowa karta pocztowa ofrankowana parką znaczków za 5 gr skasowaną 15.XII metalowym datownikiem typu I agencji marynarki handlowej bez ustawionego numeru; dodatkowe nalepki poczty polowej skasowane datownikiem POLSKA POCZTA POLOWA; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.A338
Mi.360 
80 PLN
3594

1943 I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, właściwie opłacony list polecony nadany 24.10.43 w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr. 27 na okręcie podwodnym ORP "Wilk", stempel i zalepka cenzury brytyjskiej, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.338G
Mi.366
400 PLN
3595

1943 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, Polskie Siły Zbrojne w walce z Niemcami, seria czysta w pięknym stanie.

Fi.338I-O
Mi.368-75
45 PLN
SOLD
3596

1943 polskie siły zbrojne w walce z Niemcami, kompletna seria projektów fotograficznych, fotoopinia Walocha.

Fi.338I-O P
10 000 PLN
3597

1943 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, Polskie Siły Zbrojne w walce z Niemcami, świetne graficznie staloryty, seria czysta w pięknym stanie (Fi.70.-).

Fi.I-O338
Mi.368-75
80 PLN
3598

1944 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, właściwie opłacony list polecony nadany 30.11.44 w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr. 27 na okręcie podwodnym ORP "Wilk", stempel cenzury brytyjskiej, pomimo zagięć koperty bardzo dobry stan zachowania.

Fi.338N
Mi.374
400 PLN
3599

1944 seria znaczków z nadrukiem z okazji zdobycia Monte Cassino w doskonałym stanie.

Fi.338P-T
Mi.376-9
200 PLN
SOLD
3600

1944 zdobycie Monte Cassino, seria na podlepkach.

Fi.338P-T
Mi.376-9
120 PLN
3601

1944 zdobycie Monte Cassino, seria na liście poleconym z Polskiego Ministerstwa Przemysłu w Londynu do Nowego Jorku nadanym 27.7.44 w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr 27 na okręcie podwodnym ORP "Wilk", stempel cenzury i odbiorczy, zagięte brzegi koperty.

Fi.338P-T
Mi.376-9
300 PLN
3602

1944 karnet - "XXV LAT POCZTY POLSKIEJ 1919 1944" wydany przez Stowarzyszenie Filatelistów Polskich w Wielkiej Brytanii, znaczki: brytyjski i polski emigracyjny ostemplowane dwuobrączkowym datownikiem "Biuro Poczt. Deleg. In. Lot. Polish Air Forces Mail" z datą (nieczytelna), ładnie odciśnięta efektowna pieczęć Stowarzyszenia; wydawnictwo numerowane tu nr.350; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.J338
Mi.369
150 PLN
3603

1944 III wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, zdobycie Monte Cassino, pamiątkowa seria na poleconej kopercie nadanej w agencji pokładowej nr.27 na okręcie podwodnym ORP "Wilk" adresowana do biura polskiego oficera łącznikowego przy brytyjskim Dowództwie Lotnictwa Myśliwskiego (Fighter Command) w Bentley Priory w Stanmore, znaczki ostemplowane metalowym datownikiem typu II, czarny stempelek polecenia; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.P-T330
Mi.376-79
400 PLN
3604

1944 III wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, zdobycie Monte Cassino, czysta seria przedrukowa w pięknym stanie (Fi.280.-).

Fi.P-T338
Mi.376-79
240 PLN
3605

1945 list nadany z agencji pocztowej Polskiej Marynarki Wojennej nr 25, na odwrocie stempel lotniska w Sutton Coldfield.

Fi.338U
Mi.379A
120 PLN
3606

1945 wydanie dobroczynne z dopłatą na rzecz sierot po powstańcach warszawskich, projekt fotograficzny o rozmiarze większym od definitywnego znaczka, ukośne złamanie, fotoopinia Walocha.

Fi.338U P
1 200 PLN
3607

1945 IV wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie z dopłatą na rzecz sierot po powstańcach, sześcioblok znaczków z idealnie odciśniętym 3.II kompletnym gumowym datownikiem typu III w agencji pokładowej nr.25 na okręcie podwodnym ORP "Sokół" w pierwszym dniu obiegu, znaczki z pełną oryginalną gumą; luksusowy stan zachowania.

Fi.U338
Mi.A379
200 PLN
3608

1945 IV wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie z dopłatą na rzecz sierot po powstańcach, znaczek na kopercie ostemplowany 3.II gumowym datownikiem typu III w agencji pokładowej nr.25 na okręcie podwodnym ORP "Sokół" w pierwszym dniu obiegu.

Fi.U338
Mi.A379
80 PLN
3609

1945 IV wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie z dopłatą na rzecz sierot po powstańcach, czyste bez podlepki (Fi.40.-).

Fi.U338
Mi.A379
30 PLN
SOLD
3610

1945 IV wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie z dopłatą na rzecz sierot po powstańcach, czworoblok narożnikowy z marginesami; czyste bez podlepki (Fi.160.-).

Fi.U338
Mi.A379
115 PLN
SOLD