The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 106. Central Lithuania

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
40253

1921 różne rysunki, znaczek makulaturowy z abklaczem, gwarancja Miszczak.

Fi.D6 MK
40 PLN
40254

1921 różne rysunki, parka prób, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.D6 P2
60 PLN
40255

1921 gumowana próba znaczka dopłaty, gwarancja Schmutz.

Fi.D6 P2
100 PLN
40256

1921-2 zestaw znaczków opłaty skarbowej Litwy Środkowej.


400 PLN
40257

1922 PRZYŁĄCZENIE LITWY ŚRODKOWEJ - OKRES PRZEJŚCIOWY - płaskorzeźba z kościoła Św.Piotra i Pawła; znaczek za 25 f. skasowany 18.IV.1922 w urzędzie pocztowym Wilno 1 (kasownik z wyróżnikiem "d"); ustawą z 6 kwietnia 1922 roku objęto władzą państwową Ziemię Wileńską, formalnie obowiązywała od 11 kwietnia; tego dnia wprowadzono do obrotu znaczki polskie, ale do 30 kwietnia pozostawały w obiegu także wydania Litwy Środkowej; z tego krótkiego okresu przejściowego znanych jest niewiele przesyłek i znaczków, gwarancja i opis kasownika Schmutz.

Fi.13B
Mi.14A
150 PLN
40258

1922 list polecony z Wilna nadany 14.02.22 do Niemiec, dekoracyjna mieszana frankatura dwóch wydań, na odwrocie stempel cenzury wojskowej z Berlina i stempel odbiorczy, bardzo ładny stan zachowania, fotoatest Berbeka.

Fi.31B, 34B, 38B, 41B
1 000 PLN
40259

1922 kartka nadana 6.03.22 z Wilna do Szwajcarii.

Fi.38B, 40B
1 000 PLN
40260

1922 otwarcie sejmu Litwy Środkowej, niegumowana próba z drukiem podwójnym, gwarancja Miszczak.

Fi.44 P6
150 PLN
40261

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, oryginalnie kasowana seria cięta, gwarancja Krawczyk.

Fi.44-47A
Mi.44-47B
320 PLN
40262

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, czysta seria cięta na podlepkach.

Fi.44-47A
Mi.44-47B
60 PLN
40263

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, czysta seria cięta z pełną oryginalną gumą, bardzo ładny stan zachowania.

Fi.44-47A
Mi.44-47B
160 PLN
40264

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, czysta seria ząbkowana z pełną oryginalną gumą, bardzo ładny stan zachowania.

Fi.44-47B
Mi.44-47A
140 PLN
40265

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, oryginalnie kasowana seria ząbkowana, gwarancja Krawczyk.

Fi.44-47B
Mi.44-47A 
320 PLN
40266

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, czysta seria ząbkowana na podlepkach.

Fi.44-47B
Mi.44-47A
60 PLN
40267

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, czworoblok makulatury prób znaczka za 25 mk. w kolorze czerwonym bez tła, druk klarowny, ale lekki, lewa dolna próba ze szczerbą w ramce rysunku, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.45 P1 MK
1 000 PLN
40268

1922 NOWA WILEJKA - rzadkie oryginalne ostemplowanie Litwy Środkowej, otwarcie Sejmu, znaczek za 25 mk. pięknie i oryginalnie skasowany w Nowej Wilejce, gwarancja Krawczyk.

Fi.45B
Mi.45A
150 PLN
40269

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, czworoblok niekatalogowanych prób znaczka za 50 mk. w kolorze jasnoniebieskim, na cienkim gładkim papierze, gwarancja Schmutz.

Fi.46 P(6)
1 000 PLN
40270

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk. w kolorze fioletowym, na cienkim papierze (nakład 200 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.46 P3
200 PLN
40271

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk. w kolorze zielonym, na cienkim papierze (nakład 100 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.46 P4
250 PLN
40272

1922 list polecony nadany 28.03.22 z Wilna do Krakowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.46A
1 000 PLN
40273

1922 otwarcie sejmu Litwy Środkowej, niegumowana parka makulaturowa z drukiem podwójnym, gwarancja Miszczak.

Fi.47 MK
100 PLN
40274

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, czworoblok niekatalogowanych prób znaczka za 75 mk. w kolorze fioletowym, na cienkim białym papierze, gwarancja Schmutz.

Fi.47 P2
1 200 PLN
40275

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 75 mk. w kolorze poarańczowobrązowym, na cienkim papierze (część z nakładu 150 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.47 P1
250 PLN
40276

1922 otwarcie sejmu Litwy Środkowej, niegumowana parka próba z drukiem podwójnym, gwarancja Miszczak.

Fi.47 P1
400 PLN
40277

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, narożnik arkusza znaczka za 75 mk., zgięcia arkusza podczas perforacji spowodowało powstanie znaczków o fantazyjnym kształcie, gwarancja.

Fi.47B MK
Mi.47A 
400 PLN