Auction 106. PoW Murnau camp

41512

1944 Kury, czworoblok znaczków dopłaty w kolorze niebieskim, gwarancja.

Fi.D1a
440 PLN
41513

Fi.D1a, 10x1C
10 000 PLN
41514

1944 portret Zosi wykonany zapewne na podstawie fotografii wykonany farbami akwarelowymi przez jeńca por. Andrzeja Stelczyka, akwarela wysłana z korespondencja z obozu i z tego powodu cenzurowana - stempel cenzora na odwrocie, ładna i rzadka akwarela nie często spotykana z obozu w Murnau.

1 200 PLN
41515

1944 portret towarzysza w niewoli wykonany farbami akwarelowymi przez jeńca por. Andrzeja Stelczyka, akwarela wysłana z korespondencja z obozu i z tego powodu cenzurowana - stempel cenzora na odwrocie, ładna i rzadka akwarela nie często spotykana z obozu w Murnau.

1 300 PLN
41516

1945 Poczta Bloku D - Poczta Marszowa, seria znaczków czystych wydana na pamiątkę morderczego marszu jeńców obozu Woldenberg, którzy uprowadzeni na zachód przed oswobodzeniem obozu IIC, zostali rozmieszczeni w innych obozach jenieckich, piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.1-3
2 400 PLN
41517

1945 Poczta Bloku D, Wyzwolenie obozu, znaczek w kolorze czerwonym na białym cienkim papierze z błędem "uszkodzona cyfra 8 w dacie wyzwolenia", gwarancja Schmutz.

400 PLN
41518

Fi.4P
800 PLN
41519

1945 Orzeł Biały, cięty od góry kasowany stałym kasownikiem kalendarzowym - zakreślano w nim ołówkiem kopiowym dzień i miesiąc nadania przesyłki, znaczek za 5 mk. na papierze białym gładkim grubym, gwarancja.

Fi.16x
80 PLN
41520

1945 orzeł biały, sześcioblok znaczków na papierze gumowanym y, gwarancja ołówkiem na jednym znaczku Kronenberg.

Fi.16y
480 PLN
41521

Fi.Ark.16x
2 000 PLN
41522

1945 Poczta Bloku D - Poczta Marszowa - wydanie upamiętniające szlak ewakuacji grupy jeńców z Woldenbergu do Murnau, blok kasowany, unikalny w dużym formacie, standardowy format ~ 107-110 x 147-150 mm, gwarancja i opis "blok o dużym formacie; 127 x 204 mm" Schmutz.

Fi.bl.1
7 500 PLN
41523

250 PLN
41524

900 PLN
41525

1945 list z obiegu pocztowego z 31.3.45 z czerwonym stempelkiem opłaty ryczałtowej w formie znaku opłaty "OPŁACONE RYCZAŁTEM "TO" TEATR OBOZOWY", autorstwa Tadeusza Kluźniaka sporządzony dla Teatru Obozowego z okazji jubileuszu V rocznicy funkcjonowania, Poczta Obozowa wydała zgodę na używania stempelka wyłącznie tej instytucji, bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania, dodatkowo druk z życzeniami będący zawartością tej przesyłki, fotoatest.

1 800 PLN
41526

1945 legitymacja byłego jeńca wojennego stalagu VIIA Murnau wydana przez Polskie Siły Zbrojne, okrągła pieczęć z napisami polskimi i angielskimi "POLISH P.W. CONTACT OFFICER/ OFICER KONTAKTOWY DLA SPRAW b.J.W. No 45", stempelki lekarz przeprowadzającego badanie "DR.MED. KALIKST BRONIKOWSKI MJR.LEK." i "NAJSTARSZY LEKARZ OBOZU", niecodzienny dokument w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji), dodatkowo dwie fotografie przedstawiające widoki Murnau.

250 PLN