Auction 106. Official stamps

45047

1898 sądowe znaczki doręczeniowe, znaczek austriacki 17½ Kr (wartość w krajcarach) odmiana niebieska o ząbkowaniu ZL12½ - dowód doręczenia z sądu w Przemyślu dostarczony dnia 24.XI.1899 (Fi. 220,-), dokument na zgięciach od spodu podklejony na całej długości.

Fi.Iax
Mi.1aB
120 PLN
45048

1899 sądowe znaczki doręczeniowe, znaczek austriacki 34 h (wartość w halerzach) odmiana o ząbkowaniu ZL12½ - dowód doręczenia dostarczony dnia 17.IV.1906.

Fi.IIax
Mi.2B
80 PLN
45049

1920 znaczek z przesuniętą perforacją wchodzącą na obrazek znaczka.

Fi.U1
20 PLN
45050

1920 seria znaczków urzędowych.

Fi.U1-11
35 PLN
45051

1920 seria znaczków urzędowych w czworoblokach.

Fi.U1-11
120 PLN
45052

Fi.U1-11
200 PLN
45053

1920 cyfry między gwiazdkami - I wydanie, czysta seria znaczków urzędowych (Fi.75.-).

Fi.U1-11
60 PLN
45054

1920 składany list urzędowy ze Lwowa do Tłustego.

Fi.U5
150 PLN
45055

1920 kartka urzędowa z Poznania na poniemieckim formularzu poczty polowej, dziurki po archiwizacji.

Fi.U5
120 PLN
45056

1920 parka znaczków z podwójnym ząbkowanie poziomym, górny znaczek podlepka, gwarancja i opis.

Fi.U5 MK
60 PLN
45057

1920 JEDNA Z PEREŁ POLSKIEJ FILATELISTYKI; arkusik prób znaczków urzędowych z legendarnej kolekcji Straussa, zawiera po 12 sztuk prób typu I "jasne cyfry bez gwiazdek", II "jasne cyfry między gwiazdkami" i III "ciemne cyfry między gwiazdkami", wszystkie w kolorze ciemnoniebieskim na białym grubym papierze i tak jak je wydano bez gumy (Fi.100000.-); ostatnio oferowany w połowie lat osiemdziesiątych, przez ponad trzydzieści lat właściciel szukał istniejących teoretycznie pozostałych arkusików - w kolorze jasnoniebieskim i czerwonym na papierach grubym lub kredowym, spotykał jedynie pojedyncze próby na obu papierach; jest bardzo prawdopodobne, że pozostałe arkusiki nie zachowały się w całości i ten jest jedynym istniejącym egzemplarzem, gwarancja - każdy dwunastoblok Strauss, po cztery z dwunastobloku Falkowski.

Fi.U5 P2+P6+P10
100 000 PLN
45058

1920 cyfry między gwiazdkami - II wydanie na cienkim papierze, czysta seria znaczków urzędowych.

Fi.U12-16
50 PLN
45059

1921 "2 mk" odręczna adnotacja czerwonym atramentem na austriackich sądowych znaczkach doręczeniowych za 10h na sądowym dowodzie doręczenia - formularz o sygnaturze (Form 102 p.); bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.1c
500 PLN
45060

1921 niekompletna seria znaczków urzędowych stemplowana na kopercie z Grodziska.

Fi.U2-5, U7-11
60 PLN
45061

1933 godło państwa na ośmiokątnej tarczy, próba znaczka na papierze niegumowanym, gwarancja Walocha.

Fi.U21IP
100 PLN
45062

Fi.U21IP6
200 PLN
45063

1938 fragment dokumentu urzędowego ze znaczkiem urzędowym z Łucka.

Fi.U19
120 PLN
45064

1938 wezwanie urzędowe ze znaczkiem urzędowym.

Fi.U19
60 PLN
45065

1945 znaczek z silnie przesuniętą perforacja wchodzącą na obrazek znaczka.

Fi.U21
15 PLN
45066

1945 cięta próba znaczka urzędowego, gwarancja Schmutz.

Fi.U21PP4
30 PLN
45067

1945 znaczek z abklaczem.

Fi.U22
25 PLN
45068

1945 Godło Państwa, próby znaczków na urzędowe listy polecone, czerwona i czerwona o podwójnym druku, gwarancja Schmutz,.

Fi.U22I P Dp
120 PLN
45069

1945 parka makulaturowa z drukiem podwójnym, zagwarantowana jako próba Schmutz.

Fi.U22P
100 PLN
45070

1946 czworoblok z międzypolem pomiędzy znaczkami.

Fi.U21B
50 PLN
45071

1946 Godło Państwa, wydanie z małym numerem kontrolnym, list wysłany 23.9 z Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu do Gdańska, znaczek unieważniony kasownikiem okolicznościowym "DNI TORUNIA 21-29.IX.46", bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 46 054).

Fi.U21I
Mi.D21
40 PLN
45072

1946 pasek znaczków międzypolem i z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.U22
60 PLN
45073

Fi.U22A
70 PLN
45074

Fi.U22B
60 PLN
45075

1946 Godło Państwa, wydanie z małym numerem kontrolnym, list polecony wysłany 8.1 z Książnicy Miejskiej im.Kopernika w Toruniu do Gdańska, datownik odbiorczy na odwrocie, dobry stan zachowania (koperta pionowo zgięta).

Fi.U22I
Mi.D22
45 PLN
45076

1946 godło państwa na ośmiokątnej tarczy, znaczek z abklaczem, gwarancja Więcław.

Fi.U22II
40 PLN
45077

1950 godło państwa na ośmiokątnej tarczy, parka znaczków z silnym abklaczem.

Fi.U22
65 PLN
45078

1954 Godło państwa, znaczki do przesyłek zwykłych - czworoblok metrykalny z oznaczeniami walca (1 walec, 1 nakład, 1 moletowanie) i sektora drukarskiego, znajdującymi się nad 14 znaczkiem; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.U23
Mi.D27A
60 PLN
45079

1954 Godło państwa, znaczki do przesyłek zwykłych - czworoblok metrykalny z oznaczeniami walca (1 walec, 3 nakład, 4 moletowanie) i sektora drukarskiego, znajdującymi się nad 14 znaczkiem; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.U23
Mi.D27A
60 PLN
45080

1954 Godło państwa, znaczki do przesyłek zwykłych - czworoblok metrykalny z oznaczeniami walca (1 walec, 3 nakład, 4 moletowanie), znajdującymi się nad 14 znaczkiem; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.U23
Mi.D27A
60 PLN
45081

1954 znaczek z numerem walca na górnym marginesie.

Fi.U23
30 PLN
45082

1954 czworoblok z numeracja arkuszy na dolnym marginesie.

Fi.U23
20 PLN
45083

1954 seria znaczków urzędowych w narożnikowych czworoblokach.

Fi.U23-4
25 PLN
45084

1954 Godło państwa, seria znaczków w czworoblokach, dodatkowo odmiana ząbkowania znaczka poleconego 12¼:12½, czyste.

Fi.U23-24
Mi.D27A, 28A, C
180 PLN
45085

1954 Godło państwa, seria znaczków z odmianą ząbkowania znaczka poleconego 12¼:12½, czyste.

Fi.U23-24
Mi.D27A, 28A, C
50 PLN