Auction 106. Polish People's Republic 1952-1989

43557

1955 10-lecie odzyskania Ziem Zachodnich, serie z odmianami papierów i ząbkowań.

Fi.798-801
Mi.942-5
30 PLN
43558

1955 karnet - "10-LECIE ODZYSKANIA ZIEM ZACHODNICH".

Fi.798-801
Mi.942-45
20 PLN
43559

1955 50. rocznica rewolucji 1905 roku, seria z odmianami papieru (jednolity i siatka).

Fi.802-3
Mi.946-7
20 PLN
43560

1955 karnet - "ROK MICKIEWICZOWSKI".

Fi.804-07
Mi.948-51
20 PLN
43561

1955 Rok Mickiewiczowski, znaczek z nadrukiem PRÓBA, gwarancja Więcław.

Fi.806P
60 PLN
43562

1955 50-lecie Związku Nauczycielstwa Polskiego, seria z odmianami ząbkowań.

Fi.808-9
Mi.952-3
40 PLN
43563

1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna - UNIKALNA PARKA CIĘTYCH BLOKÓW, parka wzorów bloków za 2 zł. z wykonanym przedwojenną maszyną perforacyjną napisem WZÓR; po okresie oznaczania wzorów specjalnymi stemplami - spotykanymi na przełomie lat dwudziestych i trzydziestych, PWPW zakupiło specjalną maszynę perforującą napis WZÓR, stosowano ją pod koniec lat trzydziestych, a oznaczonych w ten sposób kilka walorów można było spotkać na aukcji słynnej kolekcji W.Grabowskiego sprzedanej w 2004 roku w Nowym Jorku, po wojnie praktykę tę zarzucono i stosowano ją sporadycznie na znaczkach, na blokach prawie nigdy, wysoko katalogowana jest parka bloków za 3+1,50 zł., ta o nominale 2+1 zł. nigdy dotąd niekatalogowana, gwarancja.

Fi.bl.14 E
6 000 PLN
43564

Fi.bl.14, bl.15B1
Mi.Bl.15, Bl.16
120 PLN
43565

Fi.bl.14, bl.15B1
Mi.Bl.15-16
100 PLN
43566

1955 karnet - "VI OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W POZNANIU".

Fi.bl.14-15
Mi.Bl.15-16
50 PLN
43567

Fi.bl.14-15
Mi.Bl.15-16
160 PLN
43568

Fi.bl.14-15
30 PLN
43569

1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, blok z błędem "kropka między L i A", gwarancja Walocha.

Fi.bl.15 B
Mi.Bl.16
120 PLN
43570

1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, blok z niekatalogowanym błędem "kropka między L a A", gwarancja.

Fi.bl.15 B3
150 PLN
43571

Fi.bl.15 B1
Mi.Bl.16
70 PLN
43572

1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, blok z niekatalogowanym błędem "kreska między L a N", gwarancja i opis.

Fi.bl.15 B2
120 PLN
43573

Fi.bl.16-17
Mi.Bl.17-18
30 PLN
43574

1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, bloki.

Fi.bl.16-17
Mi.Bl.17-18
70 PLN
43575

1955 karnet - bloki "MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W WARSZAWIE".

Fi.bl.16-17
Mi.Bl.17-18
50 PLN
43576

Fi.bl.16-17
Mi.Bl.17-18
60 PLN
43577

Fi.bl.17
Mi.Bl.18
350 PLN
43578

1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok z niespasowanym drukiem kolorów i z silnie przesuniętym drukiem barwy czarnej.

Fi.bl.17MK
Mi.Bl.18
1 000 PLN
43579

1955 Stalinogród - nazwa Katowic zmieniona w latach 1953-56, X-lecie PRL Wystawa Filatelistyczna Polskiego Związku Filatelistów w Stalinogrodzie!!! czysta koperta z okolicznościowym dodrukiem, nakład 2500 sztuk, bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN
43580

1955 angielska kartka na odpowiedź wysłana z Zadzim do Wielkiej Brytanii.

180 PLN
43581

1956 "DZIECKO + ZAPAŁKI = POŻAR/ RODZICE CHROŃCIE DZIECI" wirnik propagandowy na liście wysłanym 24.7 z Gdańska do Krakowa.

Fi.767
Mi.913
20 PLN
43582

Fi.810-1
Mi.954-5
40 PLN
43583

1956 rocznik znaczków czystych (Fi.253.-).

Fi.810-50
Mi.954-94
200 PLN
43584

1956 rocznik kopert FDC (Fi.292.-).

Fi.810-50
Mi.954-94
240 PLN
43585

1956-1959 TOM III JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego arkusik i serię znaczków z przywieszkami "skrzydełka" (Ark.859, 859Pw), które można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 1070 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.810-1003
Mi.954-1147
640 PLN
43586

Fi.811
Mi.955
20 PLN
43587

1956 karnet - "XI ZIMOWE AKADEMICKIE IGRZYSKA ŚWIATA" Zakopane.

Fi.812-14
Mi.955-57
40 PLN
43588

Fi.813
Mi.957
25 PLN
43589

Fi.814 B1
Mi.957
60 PLN
43590

1956 IX kolarski Wyścig Pokoju, seria w czworoblokach.

Fi.820-1
Mi.964-5
20 PLN
43591

1956 turystyka, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz.

Fi.822nz
Mi.966U
1 300 PLN
43592

1956 Turystyka - pojedyncza frankatura, widokówka wysłana -4.-8 z urzędu Stalinogród 2 (jak w latach 1953-56 nazywały się Katowice) do Sanoka; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.823
Mi.967
60 PLN
43593

1956 turystyka, parka znaczków ciętych.

Fi.823nz
Mi.967U
1 200 PLN
43594

1956 Turystyka, pięknie cięty narożny znaczek za 1,15 zł. w bardzo ciemnym odcieniu (Fi.400.-), gwarancja Schmutz.

Fi.825 nz
Mi.969 U
500 PLN
43595

1956 turystyka, parka znaczków ciętych, gwarancja Walocha.

Fi.825nz
Mi.969U
900 PLN
43596

Fi.825nz
Mi.969U
750 PLN