The new auction will start soon

Auction 106. Local postage 1944-1945

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
41900

1944 Zamość, stemplowany znaczek z ręcznym nadrukiem lokalnym o nakładzie 8 sztuk !, fotoatest Walocha.

Fi.1
3 400 PLN
41901

1944 Zamość, stemplowany znaczek z ręcznym nadrukiem lokalnym o nakładzie 8 sztuk !, fotoatest Walocha.

Fi.1
4 300 PLN
41902

1944 Zamość, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 8 sztuk, znaczek w idealnym stanie, gwarancja Schmutz, fotoatest Korszeń.

Fi.1
3 500 PLN
41903

1944 Wąwolnica, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 163 sztuk, gwarancja Walocha.

Fi.1
80 PLN
SOLD
41904

1944 Rudnik - wydanie prowizoryczne, unikalna, bardzo trudna obecnie do zebrania seria znaczków z nadrukiem dwoma stempelkami gumowymi typu II "Poczta Polska / Rudnik / n/Sanem" i "belka"; w tym - znaczek za 2 gr. nakład 13 szt. ma cień śladu po podlepce, a znaczek za 50 gr. nakład 231 szt. lekkie przywarcie (zmatowienie) gumy na całej powierzchni, pozostałe znaczki w tym te najrzadsze - za 6 gr. nakład 5 szt., za 1,20 zł. nakład 14 szt. i za 1,60 zł. nakład 13 szt. są w pięknym stanie, to najładniejsza, a może jedyna kompletna seria tych rzadkich znaczków; każdy egzemplarz gwarancja Perzyński.

Fi.1-15II
26 000 PLN
41905

1944 Falenica - wydanie prowizoryczne, kasowany na wycinku znaczek za 8 gr. z nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym dużej litery "F" o wymiarach 11x22,5 mm, właściwe są w kolorze czarnofioletowymu (fałszywe w kolorze czarnym), przeważnie są bez gumy, do obiegu nie doszły, bardzo rzadko spotyka się kasowane, bardzo ładny stan zachowania, ewentualnie sygnatura Korszeń.

Fi.2
250 PLN
SOLD
41906

1944 Wąwolnica, znaczek z lokalnym nadrukiem, nakład 621 sztuk, gwarancja Krawczyk, Rzadkosz.

Fi.2
60 PLN
41907

1944 Niezabitów, znaczek z lokalnym nadrukiem, nakład 650 sztuk, gwarancja Krawczyk, Rzadkosz.

Fi.2
50 PLN
41908

1944 Niezabitów, znaczek z nadrukiem lokalnym, znaczek bez gumy, gwarancja Walocha.

Fi.2
80 PLN
SOLD
41909

1944 Niezabitów, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha.

Fi.2
80 PLN
41910

1944 Zamość, stemplowany znaczek z ręcznym nadrukiem lokalnym o nakładzie 9 sztuk !, fotoatest Walocha.

Fi.3
4 300 PLN
41911

1944 Końskie - wydanie prowizoryczne, znaczek za 10 gr. z nadrukiem stempelkiem gumowym w kolorze szaroczarnym na znaczku GG pochodzącym z zapasów poczty (nakład 1107 szt.); piękny stan, gwarancja Rudnicki Kielce, Korszeń.

Fi.3
100 PLN
41912

1944 Niezabitów, znaczek z lokalnym nadrukiem, nakład 590 sztuk, gwarancja Krawczyk.

Fi.3
60 PLN
41913

1944 Niezabitów, znaczek z nadrukiem lokalnym, ukośne zagięcie, gwarancja Walocha.

Fi.3
160 PLN
SOLD
41914

1944 Rudnik, znaczek z nadrukiem lokalnym typu III, nakład 463 sztuki, gwarancja Schmutz.

Fi.3III
60 PLN
SOLD
41915

1944 Wąwolnica - wydanie prowizoryczne, kasowany znaczek za 25/10 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym "Orzeł / 25 GR. 25 / POCZTA POLSKA", gwarancja Krawczyk.

Fi.4
100 PLN
41916

1944 Końskie - wydanie prowizoryczne, znaczek za 24 gr. z nadrukiem stempelkiem gumowym w kolorze szaroczarnym na znaczku GG pochodzącym z zapasów poczty (nakład 499 szt.); piękny stan, gwarancja Krawczyk.

Fi.4
200 PLN
41917

1944 Zamość, stemplowany znaczek z ręcznym nadrukiem lokalnym o nakładzie 22 sztuk !, fotoatest Walocha.

Fi.4
2 400 PLN
41918

1944 Wąwolnica, znaczek z lokalnym nadrukiem, nakład 852 sztuk, gwarancja Krawczyk, Rzadkosz.

Fi.4
50 PLN
41919

1944 Leżajsk - wydanie prowizoryczne, znaczek za 10 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym typu I "Orzeł w kole / POLSKA / POCZTA" w kolorze czarnym, piękny stan, gwarancja Krawczyk.

Fi.4
60 PLN
41920

1944 Niezabitów, znaczek z odwróconym nadrukiem lokalnym, gwarancja Krawczyk.

Fi.4No
360 PLN
SOLD
41921

1944 Zamość, stemplowany znaczek z ręcznym nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha.

Fi.5
200 PLN
41922

1944 Leżajsk - wydanie prowizoryczne, znaczek za 12 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym typu I "Orzeł w kole / POLSKA / POCZTA" w kolorze czarnym, piękny stan, sygnowany RW, gwarancja Schmutz.

Fi.5
80 PLN
41923

1944 Niezabitów, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha.

Fi.5
80 PLN
SOLD
41924

1944 Końskie - wydanie prowizoryczne, znaczek za 50 gr. z nadrukiem "POCZTA POLSKA" stempelkiem gumowym w kolorze szaroczarnym na znaczku GG pochodzącym z zapasów poczty, poza plamkami farby nadruku na gumie zachowany w pięknyn stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.6
150 PLN
41925

1944 Zamość, stemplowany znaczek z ręcznym nadrukiem lokalnym o nakładzie 8 sztuk !, fotoatest Walocha.

Fi.6
4 600 PLN
41926

1944 Leżajsk - wydanie prowizoryczne, znaczek za 16 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym typu I "Orzeł w kole / POLSKA / POCZTA" w kolorze czarnym (nakład 207 szt.), zmatowienia na gumie, sygnowany, gwarancja Schmutz.

Fi.6
250 PLN
SOLD
41927

1944 Zamość, stemplowany znaczek z ręcznym nadrukiem lokalnym częściowo podwójnie odbitym o nakładzie 15 sztuk !, fotoatest Walocha.

Fi.7
3 800 PLN
41928

1944 Końskie - wydanie prowizoryczne, znaczek za 60 gr. z ukośnym nadrukiem stempelkiem gumowym w kolorze szaroczarnym na znaczku GG pochodzącym z zapasów poczty (nakład 481 szt.); piękny stan, gwarancja Danowski, Walisch.

Fi.7
200 PLN
41929

1944 Wąwolnica, znaczek z lokalnym nadrukiem, nakład 500 sztuk, gwarancja Krawczyk.

Fi.7
80 PLN
41930

1944 Rudnik, znaczek z nadrukiem lokalnym typu III, nakład 1141 sztuk, ślad po brzydkiej podlepce, gwarancja Schmutz.

Fi.7III
60 PLN
41931

1944 Zamość, stemplowany znaczek z ręcznym nadrukiem lokalnym o nakładzie 16 sztuk !, fotoatest Walocha.

Fi.8
3 800 PLN
41932

1944 Leżajsk, arkusz znaczków z nadrukiem lokalnym, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Krawczyk.

Fi.8 ark.
500 PLN
SOLD
41933

1944 Końskie - wydanie prowizoryczne, marginesowy znaczek za 1 zł. z nadrukiem stempelkiem gumowym "POCZTA POLSKA" w kolorze szaroczarnym na znaczku GG pochodzącym z zapasów poczty (nakład 96 szt.), gwarancja Krawczyk.

Fi.9
700 PLN
41934

1944 Zamość, stemplowany znaczek z ręcznym nadrukiem lokalnym o nakładzie 9 sztuk !, fotoatest Walocha.

Fi.9
4 200 PLN
41935

1944 Wąwolnica, znaczek z lokalnym nadrukiem, nakład 603 sztuk, gwarancja Krawczyk.

Fi.9
60 PLN
41936

1944 Niezabitów, znaczek z lokalnym nadrukiem, nakład 731 sztuk, gwarancja Krawczyk, Rzadkosz.

Fi.9
50 PLN
41937

1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, kasowany znaczek za 2 zł./30 gr. w kolorze brunatnolila z nadrukiem dwoma stempelkami gumowymi "Polska Poczta Brwinów / belka" i "2 zł" w kolorze czarnym na znaczku podstawowym z II serii Widoki zabytkowych budowli (nakład 200 szt.); piękny stan, gwarancja firmowa Gryżewski.

Fi.10
500 PLN
41938

1944 Wąwolnica, znaczek z lokalnym nadrukiem, nakład 727 sztuk, gwarancja Krawczyk.

Fi.11
60 PLN
41939

1944 Rudnik, znaczek z nadrukiem lokalnym typu III, nakład 814 sztuk, gwarancja Schmutz.

Fi.11III
60 PLN
SOLD