The new auction will start soon

Auction 105. Danzig

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
35948

1936 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Gdańsk - Sopot nr 4835.

Fi.187
120 PLN
35949

1936 "Schafft Hausbriefkästen an sie beschleunigen die Briefzustellung" (aby przyspieszyć doręczanie listów załóż skrzynkę pocztową) Danzig 5, kasownik okolicznościowy na liście miejscowym (druki) wysłanym 7.11; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.210
Mi.216
50 PLN
35950

1936 list lotniczy z Gdańska do Niemiec, stempelek informujący o odwołaniu lotu - przesyłkę dostarczono droga lądową.

Fi.210, 230, 254
300 PLN
35951

1936 lotniczy ekspresowy list polecony z Gdańska do Niemiec, list opłacony kompletna serią wydania na przesyłki lotnicze, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.247-51
150 PLN
35952

1936 125-lecie kąpieliska morskiego Brzeźno (Mi.122 euro), seria czysta z oboma odmianami koloru znaczka za 10 Pf.

Fi.255ab-57
Mi.259ab-61
200 PLN
35953

1936 125-lecie kąpieliska morskiego Brzeźno (Mi.49,5 euro), seria kasowana z oboma odmianami koloru znaczka za 10 Pf.

Fi.255ab-57
Mi.259ab-61
100 PLN
35954

1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (II) (Fi.140.-), seria kasowana.

Fi.258-62
Mi.262-66
120 PLN
35955

1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (II), seria czysta (Fi.240.-).

Fi.258-62
Mi.262-66
200 PLN
35956

1937 "INTERNATIONALES KASINO ZOPPOT SOMMER UND WINTER!" (Wolff 264c) (Międzynarodowe kasyno w Sopocie - zimą i latem!), kasownik propagandowy na liście zamiejscowym w obszarze Wolnego Miasta Gdańska wysłanym 24.12 z Sopotu do Gdańska Siedlec (Schidlitz); walor w dobrym stanie zachowania, ukośne zgięcie koperty przechodzące przez znaczek i minimalne przebarwienia na ząbkach.

Fi.187
Mi.193
100 PLN
35957

1937 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 3 fen - frankatura pojedyncza, karta reklamowa z częścią na odpowiedź firmy Deutsche Ring oferującej ubezpieczenia zdrowotne, przesłana 6.3 miejscowo w obszarze Wolnego Miasta Gdańska z urzędu Gdańsk 5, znaczki unieważnione kasownikiem okolicznościowym "Kauft Winterhilfswetzeichen" (Wolff 185) (kup cegiełki na rzecz Pomocy Zimowej); bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.210
Mi.216
1 200 PLN
35958

1937 miejscowy list z Gdańska, wirnik okolicznościowy wystawy filatelistycznej Daposta.

Fi.235
60 PLN
35959

1937 "WERDET MITGLIED IM LUFTSCHUTZBUND" (zostań członkiem ochrony przeciwlotniczej) Danzig 5, kasownik okolicznościowy na liście przesłanym 4.11 w obszarze Wolnego Miasta Gdańska do Siedlec (Schidlitz); na odwrocie efektowna zalepka listowa z suchym tłoczeniem i godłem parlamentu Wolnego Miasta Gdańska "DER VOLKSTAG DER FREIE STADT DANZIG"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - LOTNICTWO.

Fi.268
Mi.272A
240 PLN
35960

1937 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (III) (Mi.60 euro), seria kasowana.

Fi.274-78
Mi.276-80
120 PLN
35961

1937 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (III), seria czysta w pięknym stanie.

Fi.274-78
Mi.276-80
150 PLN
35962

1937 karta prywatna wykonana na zlecenie komitetu organizacyjnego 1 Gdańskiej Wystawy Filatelistycznej DAPOSTA 1937, ostemplowana okolicznościowo 19.9.39 z okazji rozpoczęcia wizyty Hitlera w Gdańsku, obok odciśnięty datownik gdański z 26.9.39 - dzień zakończenia wizyty; bez tekstu na odwrocie; dobry stan zachowania (Fi.280.-).

Fi.Cpp4/I
Mi.PP3
250 PLN
35963

1937 całostka komitetu organizacyjnego 1. gdańskiej Wystawy Filatelistycznej DAPOSTA 1937.

Fi.Cpp4
200 PLN
35964

1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA 1937 komplet 4 bloków (odmiany kolorów) z kasownikami okolicznościowymi; bardzo dobry stan zachowania (Fi.520.-).

Fi.bl.1-2a, b
400 PLN
35965

1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA 1937, komplet czterech bloków w ciemnych i jasnych odmianach kolorów; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.1-2a, b
280 PLN
35966

1937 wydanie z dopłata na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, blok czysty, niewielkie zgięcie prawego górnego narożnika.

Fi.bl.3
240 PLN
35967

1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, blok ostemplowany kasownikiem okolicznościowym 28.11 w pierwszym dniu obiegu; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.3
350 PLN
35968

1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, blok czysty z błędem, w znaczku za 25 (+25) Pf. "uszkodzona prawa ramka", blok zachowany w pięknym stanie.

Fi.bl.3 B1
Mi.Bl.3 PF I
500 PLN
35969

1938 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową - znaczek za 10 Pf. z numerem 134 HAN na lewym marginesie (Mi.150 euro), maleńki ślad po podlepce.

Fi.232 HAN
Mi.238 HAN
300 PLN
35970

1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Gdańsk - Sopot nr 4922.

Fi.187
150 PLN
35971

1938 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 3 fen - frankatura wielokrotna, karta miejscowa w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłana 16.5 z urzędu Gdańsk 5, znaczki unieważnione kasownikiem okolicznościowym "BENUTZT DIE LUFTPOST!" (Wolff 98) (korzystaj z poczty lotniczej!); dobry stan zachowania, niewielkie przebarwienia na ząbkach.

Fi.210
Mi.216
50 PLN
35972

1938 150. rocznica urodzin Artura Schopenhauera, seria znaczków na karcie ostemplowana okolicznościowo 22.2 w pierwszym dniu obiegu (Mi.50 euro).

Fi.279-81
Mi.281-83
80 PLN
35973

1938 150. rocznica urodzin Artura Schopenhauera, seria znaczków na wycinkach ostemplowana 22.2 w pierwszym dniu obiegu rzadkim kasownikiem okolicznościowym "SCHOPENHAUER-GEDENKFEIER".

Fi.279-81
Mi.281-83
100 PLN
35974

1938 150. rocznica urodzin Artura Schopenhauera, seria znaczków kasowanych.

Fi.279-81
Mi.281-83
30 PLN
35975

1938 wydanie obiegowe, czworoblok.

Fi.286
20 PLN
35976

1938-39 wydanie obiegowe, nowy nakład na papierze ze znakiem wodnym "swastyka", seria czysta w pięknym stanie.

Fi.286-94
400 PLN
35977

1938 wydanie obiegowe, seria w marginesowych czworoblokach w pięknym stanie, na marginesach numery nakładu.

Fi.286-94
3 000 PLN
35978

1938 wydanie obiegowe, seria w narożnych czworoblokach w pięknym stanie, górny prawy znaczek w czworobloku znaczka za 1 gulden z rzadkim błędem "podwójne O w Oliwa" - na górze powiększenie znaczka z błędem i bez błędu.

Fi.286-94 (294B1)
2 000 PLN
35979

1938-39 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", nowy nakład na papierze ze znakiem wodnym "swastyka", seria podstawowa + znaczki do automatów, kasowane (Fi.800.-).

Fi.286-94, 287-89xR
Mi.289-97, 290-92D
700 PLN
35980

1938 "TIEGENHOF DER GUTE MACHANDEL" (Wolff 49) (Nowy Dwór Gdański - dobry machendel-jałowcówka), kasownik propagandowy na liście (druki) zamiejscowym w obszarze Wolnego Miasta Gdańska wysłanym 9.11 do Gdańska Siedlec (Schidlitz), fioletowy stempelek "Drucksache!"; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.286x
Mi.289x
240 PLN
35981

1938-39 wydanie obiegowe, nowy nakład na papierze ze znakiem wodnym "swastyka", znaczki do automatów w czworoblokach, kasowane w parkach poziomych (Fi.640.-; Mi.440 euro).

Fi.287R, 289R
Mi.290Dx, 292Dx
450 PLN
35982

1938 wydanie obiegowe, czworoblok lekko rozdarty w pionie.

Fi.289y
20 PLN
35983

1938 wydanie obiegowe, stemplowana parka.

Fi.291
20 PLN
35984

1938 wydanie obiegowe - Herb Gdańska w owalu, znaczek za 50 Pf. z numerem 738 HAN na prawym marginesie.

Fi.293 HAN
Mi.296 HAN
150 PLN
35985

1938 wydanie z dopłatą na rzecz Pomocy Zimowej - statki, seria kasowana okolicznościowo ADOLF HITLER HONOROWYM OBYWATELEM WOLNEGO MIASTA GDAŃSKA.

Fi.295-99
Mi.284-88
80 PLN
35986

1938 wydanie z dopłatą na rzecz Pomocy Zimowej - statki, seria z marginesami ostemplowana okolicznościowo 20.IV.1939 stemplem z okazji rocznicy urodzin Hitlera.

Fi.295-99
Mi.284-88 
100 PLN
35987

1938 karta nakładu nieurzędowego z okazji Dnia Znaczka, skasowana 9.I w dniu wejścia do obiegu; temat - UPU.

Fi.Cpp5
Mi.PP4 
200 PLN