The auction will start on 19.04.2024

Auction 105. Polish Kingdom

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
28057

1878 kartka z Częstochowy do Berlina przewieziona ambulansem pocztowym relacji Sosnowiec - Warszawa nr 25-26, datownik ambulansowy "ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЪ No. 25-26" z dnia 13 OKB 1878 według kalendarza juliańskiego z wyróżnikiem (7) i obróconą poziomo cyfrą kodową 16 stacji, stempel odbiorczy z Berlina.


Mi.P4
250 PLN
28058

1879 Królestwo Polskie, list z Lublina do Augusta hrabiego Zamoyskiego we Włodawie opłacony trzema znaczkami rosyjskimi za 7 kop (parka+pojedynczy) wydania z 1875 roku na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczki unieważnione datownikiem "ЛЮБЛИНЪ" z ozdobnikiem z dnia 17.OKT. odciśniętym dodatkowo poniżej; na odwrocie datownik odbiorczy; walor w dobrym stanie zachowania (klapa na odwrocie rozdarta).

Fi.25x
Mi.25x
400 PLN
SOLD
28059

1879 kartka z Częstochowy do Pilicy nadana ambulansem pocztowym relacji Sosnowiec - Warszawa nr 25-26, datownik ambulansowy "ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЪ No. 25-26" z dnia 11 ФEB 1879 według kalendarza juliańskiego z obróconą poziomo cyfrą kodową 16 stacji.


Mi.P4
250 PLN
28060

1880 kompletny składany list z Warszawy do Czech, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja.


Mi.25x
200 PLN
28061

1880 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, wydanie przedrukowe - koperta za 7/10 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania (niewielkie ślady podlepek na odwrocie).


Mi.U28A 
80 PLN
28062

1883 Królestwo Polskie - Poczta Miejska w Warszawie; list miejscowy opłacony znaczkiem rosyjskim za 3 kop. wydania z 1866 roku, na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; z przyczyn politycznych zawieszono działalność poczty miejskiej w Warszawie w latach 1861-67; wznowiono ją 13.7.1867 roku przywracając do obiegu całostki Poczty Miejskiej Warszawskiej, a w kilka dni później (aneks 6) dopuszczono też stosowanie przez pocztę miejską zwykłych kopert opłaconych rosyjskimi znaczkami trzykopiejkowymi; taki właśnie list nadano w Warszawie dnia 29.11.1883r., znaczek unieważniono datownikiem ВАРШАВА/1 ЕКСПЕД. znanym z najpóźniejszej użytej (30.9.1884r.) całostki, która była ozdobą zbioru M.A.Bojanowicza, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.19X
Mi.19x 
1 200 PLN
28063

1883 Królestwo Polskie, kompletny list z pełną treścią z Ozorkowa do Londynu, opłacony znaczkiem rosyjskim za 7 kop wydania z 1875 roku na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczek unieważniony datownikiem "ОЗОРКОВСКА П.О. КАЛИШСК.Г." z dnia 24.OKT odciśniętym dodatkowo obok, następnego dnia przesłany wagonem pocztowym nr.31 relacji Łódź-Koluszki - datownik POCZTOWY WAGON (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЪ) No.31; londyński stempel odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania.

Fi.25x
Mi.25x
200 PLN
28064

1958 drugi rosyjski znaczek wydania z roku 1858 użyty w Warszawie, znaczki te stosowano na terytorium Królestwa Polskiego przed wprowadzeniem do obiegu pierwszego polskiego znaczka, fotoatest.


Mi.2x
1 000 PLN
28065

1979 reprint w języku polskim książki M.Bojanowicza "Królestwo Polskie / Polska nr 1 na tle historii poczty", 172 strony z 236 ilustracjami oraz 4 tablice wielobarwne.


190 PLN
SOLD
28066

2010 album z wystawy zbioru pana Zbigniewa Mikulskiego na 150-lecie pierwszego polskiego znaczka na Zamku Królewskim w Warszawie, pięknie wydany, prezentujący perły z największego zbioru obejmującego Królestwo Polskie w tym słynny sześcioblok Tislowitza, 59 stron, twarda oprawa.


170 PLN
SOLD
37132

1858 znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku, na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5 unieważniono kasownikiem numerowym 109 - Słonim.


Mi.5
900 PLN