The auction will start on 16.11.2021

Auction 105. Local postage 1944-1945

32322

1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, kasowany znaczek za 1 zł./6 gr. z nadrukiem dwoma stempelkami gumowymi "Polska Poczta Brwinów / belka" i "1 zł" w kolorze czarnym na znaczku podstawowym z I serii Widoki zabytkowych budowli (nakład 200 szt.); piękny stan, gwarancja firmowa Gryżewski.

500 PLN
32323

3 400 PLN
32324

4 300 PLN
32325

1944 Końskie - wydanie prowizoryczne, znaczek za 2 gr. z nadrukiem stempelkiem gumowym w kolorze szaroczarnym na znaczku GG pochodzącym z zapasów poczty (nakład 500 szt.); piękny stan, gwarancja Rudnicki Kielce, Korszeń.

200 PLN
32326

1944 Zamość, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 8 sztuk, znaczek w idealnym stanie, gwarancja Schmutz, fotoatest Korszeń.

3 500 PLN
32327

200 PLN
32328

1944 Wąwolnica, znaczek z lokalnym nadrukiem, nakład 621 sztuk, gwarancja Krawczyk, Rzadkosz.

60 PLN
32329

1944 Niezabitów, znaczek z lokalnym nadrukiem, nakład 650 sztuk, gwarancja Krawczyk, Rzadkosz.

50 PLN
32330

4 300 PLN
32331

1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha.

60 PLN
32332

100 PLN
32333

60 PLN
32334

Fi.3III
60 PLN
32335

200 PLN
32336

2 400 PLN
32337

1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem wydania lokalnego, gwarancja Koszeń.

55 PLN
32338

60 PLN
32339

1944 Wąwolnica, znaczek z lokalnym nadrukiem, nakład 852 sztuk, gwarancja Krawczyk, Rzadkosz.

50 PLN
32340

1944 Zamość, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 22 sztuk, znaczek w idealnym stanie, gwarancja Schmutz, fotoatest Korszeń.

2 500 PLN
32341

1944 Rudnik - wydanie prowizoryczne, unikalny, jedyny odnotowany w tym wydaniu znaczek za 10 gr. z odwróconym nadrukiem stempelkiem metalowym typu III "POCZTA POLSKA / Orzeł / RUDNIK / n/Sanem", piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.4III No
12 000 PLN
32342

250 PLN
32343

160 PLN
32344

200 PLN
32345

65 PLN
32346

1944 Falenica - wydanie prowizoryczne, kasowany na wycinku znaczek za 24 gr. z nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym dużej litery "F" o wymiarach 11x22,5 mm, właściwe są w kolorze czarnofioletowymu (fałszywe w kolorze czarnym), przeważnie są bez gumy, do obiegu nie doszły, bardzo rzadko spotyka się kasowane, bardzo ładny stan zachowania, ewentualnie sygnatura Korszeń.

200 PLN
32347

800 PLN
32348

4 600 PLN
32349

3 800 PLN
32350

1944 Wąwolnica, znaczek z lokalnym nadrukiem, nakład 500 sztuk, gwarancja Krawczyk.

80 PLN
32351

Fi.7III
60 PLN
32352

1944 Wąwolnica - wydanie prowizoryczne, kasowany znaczek za 25/24 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym "Orzeł / 25 GR. 25 / POCZTA POLSKA", gwarancja Krawczyk.

100 PLN
32353

500 PLN
32354

3 800 PLN
32355

45 PLN
32356

45 PLN
32357

4 200 PLN
32358

1944 Leżajsk - wydanie prowizoryczne, znaczek za 30 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym typu I "Orzeł w kole / POLSKA / POCZTA" w kolorze czarnym, piękny stan, sygnowany R.Wien..., gwarancja Schmutz.

150 PLN
32359

60 PLN
32360

1944 Niezabitów, znaczek z lokalnym nadrukiem, nakład 731 sztuk, gwarancja Krawczyk, Rzadkosz.

50 PLN
32361

1944 Wąwolnica, znaczek z lokalnym nadrukiem, nakład 727 sztuk, gwarancja Krawczyk.

Fi.11
60 PLN