The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 105. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
31467

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 24 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.78nz ark.
800 PLN
31468

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 30 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.79nz ark.
800 PLN
31469

1941 wydanie obiegowe z podobizną A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 32 gr.

Fi.80 ark.
70 PLN
SOLD
31470

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 32 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.80nz ark.
800 PLN
31471

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 40 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.81nz ark.
800 PLN
31472

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41 na papierze szarobiałym skasowana grzecznościowo 26.6.1942 w Krakowie (z obiegu Fi.100.-); minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.Ck2Iy
Mi.U2/01a
40 PLN
31473

1941 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w Bodzentynie do Radomia, stempel pośrednictwa.

Fi.Cp3II
80 PLN
31474

1941 całostka wydania przedrukowego z obiegu pocztowego z Sędziszowa, dziurki po archiwizacji.

Fi.Cp6A
30 PLN
31475

1941 całostka wydania przedrukowego z obiegu pocztowego z Strzyżowa, dziurki po archiwizacji.

Fi.Cp6B
50 PLN
31476

1941 widoki zabytkowych budowli, sygnatura II.41.

Fi.Cp7II
15 PLN
31477

1941 kartka z Dynowa do Rymanowa, sygnatura II.41, dodatkowo propagandowy stempel zwycięstwa - V (Viktoria), wprowadzony do użycia w Generalnym Gubernatorstwie po ataku na Związek Sowiecki.

Fi.Cp7II
20 PLN
31478

1941 kartka z Budzanowa do Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie, stempel odbiorczy PCK.

Fi.Cp7II
80 PLN
31479

1941 przesyłka zagraniczna, dofrankowana karta pocztowa wysłana 4.VIII z Warszawy do Sztokholmu, zarówno niecodzienna wysokość opłaty 90 gr (karta zagraniczna 30 gr, z opłaconą odpowiedzią 60 gr), jak i zszywka po lewej stronie u góry wskazują, że była to najpewniej "prywatna" karta z opłaconą odpowiedzią zszyta z dwóch całostek; czerwony okrągły z godłem stempelek niemieckiej cenzury Wehrmachtu, adnotacje i stempelki cenzorskie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp7II, 41, 42, 49
300 PLN
31480

1941 formularz poczty niemieckiej w Krakowie z pocztowego obiegu z rzadkim nadrukiem na całostce polskiej dla urzędu pocztowego w Gdańsku.

Fi.Fp2II
1 600 PLN
31481

1941 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony z Węgier wysłany 28.4 z Balatonboglar do Krosna, przesyłka kontrolowana w Ołomuńcu - zalepki Dienstpost Böhmen-Mähren, stempelek i zalepka cenzury Wehrmachtu, kasowniki odbiorcze na odwrocie; dekoracyjna całość o ładnym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.599, 609 
200 PLN
31482

1941 czysty blankiet Przekazu Pocztowego, wymiary 216 x 104 mm, sygnatura DPO 216(3.41); bardzo dobry stan zachowania (minimalnie słabsze narożniki).


80 PLN
31483

1941 przekaz paczkowy (książki) z Watykanu do Kielc, stemple tranzytowe z Rzymu i Innsbrucku.


500 PLN
31484

1941 telegram o sygnaturze "DPO 345 (7.40)" w kopercie z sygnaturą "H.K.1.41 3 400 000", nadany miejscowo w Krakowie 10.02.41.


150 PLN
31485

1942 "Monopol-Vertriebsgesellschaft für Mineralöl m.b.h." - 000 gr, próbna frankatura mechaniczna z datą 9.4.42 na niemieckim formularzu kartkowym, na odwrocie którego podano maszynopisem "Ca Nr.328 71 Monopol-Vertriebsgesellschaft für Mineralöl mbh. Krakau 1 / 9.4.42" i odręcznie "21.1.44", bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.10 P
2 000 PLN
31486

1942 "ZWEITES TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na karcie ostemplowany 5-6.9 w Zakopanym kasownikiem okolicznościowy z okazji II zawodów sportowych.

Fi.23
40 PLN
31487

1942 list firmowy z Krakowa do Niemiec, wirnik propagandowy.

Fi.45
30 PLN
31488

1942 list polecony z Warszawy do Siedlec z rzadką "R" Warschau SW 30, na odwrocie stempel odbiorczy Siedlce.

Fi. 49, 50
70 PLN
31489

1942 list express-polecony z Warszawy do Berlina na adres słynnego hotelu Exselsior do Franza Prochaska, na odwrocie uzupełnienie frankatury znaczkami Fi78.

Fi. 49, 50, 78
40 PLN
31490

1942 list polecony wysłany z agencji pocztowej w Koźmicach Wielkich do Krakowa, czarny dwuwierszowy stempelek "Kozmice Wielkie über Krakau 2" odciśnięty prawidłowo obok znaczków, które skasowano 20.6 w urzędzie pocztowym Kraków 2, na odwrocie datownik odbiorczy urzędu Kraków 1; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.49, 72
60 PLN
31491

1942 przekaz paczkowy z Warszawy do Lublina.

Fi.50, 79
60 PLN
31492

1942 list firmowy z Krakowa z kasownikiem okolicznościowym 3-lecia utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.73
30 PLN
31493

1942 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w miejscowości Zdziarzec do Krakowa, ramkowy stempel agencji pocztowej "Zdziarzec / über Debica / Distr. Krakau", znaczek unieważniony datownikiem Dębicy.

Fi.75
35 PLN
31494

1942 kartka z Sieprawia do Kielc, stempel pośrednictwa pocztowego w Sieprawiu przez Kraków, rzadki wirnik okolicznościowy z Krakowa z okazji drugiej rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.75, VI
250 PLN
31495

1942 znaczek na formularzu kartkowym definitywnym o sygnaturze DPO 444(3.41) ostemplowany okolicznościowo 14.8 w Krakowie z okazji 2 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.75; Fp1c; 22
20 PLN
31496

1942 kartka z Krakowa ze stemplem okolicznościowym 2. rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.76
40 PLN
31497

1942 list nadany przez pośrednictwo pocztowe w Łapanowie do Krakowa, znaczek unieważniony wirnikiem okolicznościowym z okazji 2. rocznicy utworzenia NSDAP w generalnym Gubernatorstwie, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.78, VIa
200 PLN
31498

1942 portret A.Hitlera, makulaturowe parki znaczków ciętych.

Fi.86nz, 88nz, 110-2nz
140 PLN
31499

1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, komplet znaczków z perforacją ZG 14:14½ (odmiana a) o nominałach: 1,00 zł, 1,20 zł i 1,60 zł, w arkuszu sprzedażnym w dobrym stanie zachowania.

Fi.86a-88a ark.
650 PLN
31500

1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 1,00 zł w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.86nz ark.
650 PLN
31501

1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 1,60 zł w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.88nz ark.
650 PLN
31502

1942 53. urodziny Adolfa Hitlera, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.89-91 ark.
240 PLN
SOLD
31503

1942 urodziny Hitlera, seria wydana na japońskim papierze, ostemplowana okolicznościowo na karcie 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Krakowie.

Fi.89-91; 20
30 PLN
31504

1942 600-lecie Lublina, seria znaczków z gapami na górnych marginesach na widokówce (panorama Zamku i staw na Podzamczu) skasowana okolicznościowo 3.X w Lublinie stemplem okolicznościowym, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.92-95 Pw1; 22
60 PLN
31505

1942 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa narożnikowa seria z oznaczeniem na dolnym marginesie STICH: + podpis rytownika i STAATSDRUCKEREI WIEN X.1942 (Fi.+200% dopłaty), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.96-100 Pw4+Pw2
80 PLN
31506

1942 3. rocznica utworzenia GG, seria znaczków na ozdobnym blankiecie papeterii "krakowskiej" skasowana okolicznościowo 19.XI w Krakowie stemplem okolicznościowym z okazji przyznania nagrody Wita Stwosza w konkursie artystycznym.

Fi.96-100, 35
80 PLN