The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 104. Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
19092

1916 Sosnowiec, całostka z z nadrukiem czarnej belki zasłaniającej napis "Postkarte - Pocztówka.", gwarancja Pelczar.

Fi.Cp2
300 PLN
19093

1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu (Mi.280 euro), trzy znaczki z lekko przesuniętym tłem.

Fi.III-VIA
Mi.III-VIB
240 PLN
19094

1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu (Fi.100.-), dwa znaczki z lekko przesuniętym tłem.

Fi.III-VIA
Mi.III-VIB 
90 PLN
19095

1916 Warszawa, seria pomnikowa nie doszła do obiegu.

Fi.III-VIA
240 PLN
19096

1916 Warszawa, ząbkowana seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu (Mi.320 euro, Fi.400.-), co rzadkie wszystkie znaczki ładnie centrowane, ostatni gwarancja Perzyński.

Fi.III-VIB
Mi.III-VIA
360 PLN
19097

1916 Warszawa, ząbkowana seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu (Mi.120 euro, Fi.200.-), dwa znaczki z lekko przesuniętym tłem; bardzo delikatne ślady podlepek, jeden gwarancja Ways, dwa sygnatury.

Fi.III-VIB
Mi.III-VIA
180 PLN
19098

1916 Warszawa, ząbkowana seria nie wprowadzona do obiegu.

Fi.III-VIB
300 PLN
19099

1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej niedoszłej do obiegu, gwarancja.

Fi.IVA
30 PLN
19100

1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej niedoszłej do obiegu, gwarancja.

Fi.VA
30 PLN
19101

1916 Warszawa, parka znaczków serii pomnikowej nie wprowadzonej do obiegu, silne przesunięcie tła.

Fi.VA
120 PLN
19102

1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu.

Fi.VIA
40 PLN
19103

1916 Warszawa, piękny czworoblok niegumowanych (tak jak je wydano) litograficznych czarnych prób znaczka za 10 gr., bez tła na papierze białym glansowanym (Mi.1000 euro, Fi.2000.-), gwarancja Falkowski.

Fi.V P5
2 400 PLN
19104

1916 Warszawa, próba znaczka za 10 gr. na papierze białym zwykłym niegumowanym, bez tła (Fi.500.-), gwarancja i opis (według KSZP) PV22 Schmutz.

Fi.V P6
600 PLN
19106

1916 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 27.XI-25.XII, secesyjna stylistyka graficzna; bardzo dobry stan zachowania.


50 PLN
19107

1916 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 25.XII.1916-21.I.1917, wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10; bardzo dobry stan zachowania.


50 PLN
SOLD
19108

1916 Białystok, bardzo rzadka próba niezrealizowanego znaczka poczty doręczeniowej, minimalny ślad po podlepce, bardzo ładny stan zachowania, fotoatest Mikulski.

Fi.1P4
4 500 PLN
19109

1916 kartka żywnościowa z Warszawy.


100 PLN
19110

1916 kartka żywnościowa z Warszawy.


100 PLN
19111

1916 kartka żywnościowa z Wilna.


60 PLN
19112

1917 Przedbórz, seria stemplowana (znaczek za 2 gr typ 4, za 4 gr typ 6), gwarancja Schmutz.

Fi.1-2
200 PLN
19113

1917 Przedbórz, I wydanie, ośmioblok znaczków z wszystkich czterech sektorów tzw. "krzyż", katalogowany z wyceną -.-, niespotykany w handlu; zawiera wszystkie typy znaczków; z I sektora typy 7 i 8, z II sektora typy 5 i 6, z III sektora typy 3 i 4 i z IV sektora typy 1 i 2, co ciekawe każdy sektor drukowany był oddzielnie farbą o nieco innym odcieniu; na znaczku za 2 gr. jest to świetnie widoczne, I sektor jest bardzo ciemny, III o ton jaśniejszy, a II i IV dużo bardziej czerwone; w Polskich Znakach Pocztowych (str.1084) opisuje się skrajne barwy jako karminową i ceglastoczerwoną, to prosty i efektowny ekspozycyjnie dowód, że każdy 8-znaczkowy sektor 32-znaczkowego arkusza sprzedażnego był drukowany oddzielnie (Danowski 1982); cena oparta na wycenie parek z międzypolami, poziome są dużo rzadsze i nie są nawet katalogowane, "krzyż" - tylko jeden w arkuszu drukarskim, przy podziale na sektory ulegał zniszczeniu, gwarancje i opis typów Jungjohann BPP,.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
20 000 PLN
19114

1917 Przedbórz, I wydanie, seria czysta, znaczek za 2 gr. typu 3 w kolorze ceglastoczerwonym i znaczek za 4 gr. typu 1, oba gwarancja Jungjohann BPP, ponieważ każdy 8-znaczkowy sektor 32-znaczkowego arkusza był drukowany oddzielnie, mają one różne odcienie kolorów, w Polskich Znakach Pocztowych (str.1084) opisuje się skrajne barwy znaczka za 2 gr. jako karminową i ceglastoczerwoną, znaczek za 2 gr. typu 1 w kolorze karminowym, sygnowany, jest dodany do serii, wszystkie znaczki ze śladem podlepki.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
360 PLN
19115

1917 Przedbórz, seria ząbkowana w czworoblokach, znaczek za 2 gr typ 3-4/7-8, znaczek za 4 gr 1-2/5-6, czworobloki w doskonałuym stanie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.1-2B
1 350 PLN
SOLD
19116

1917 Przedbórz, list polecony z warszawy do Przedborza, w Przedborzu opłacono doręczenie dwoma znaczkami wydania poczty miejskiej, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.1-2B
600 PLN
SOLD
19117

1917 Przedbórz, stemplowana seria pierwszego wydania, gwarancja.

Fi.1-2B
180 PLN
19118

1917 Przedbórz, czworoblok znaczków ciętych typu 3-4/7-8, ślad podlepki między górnymi znaczkami, gwarancja i oznaczenie.

Fi.1A
1 500 PLN
19119

1917 Przedbórz, czworoblok znaczków typu 3-4/7-8, górne znaczki ślad po podlepce, gwarancja i oznaczenie.

Fi.1B
400 PLN
19120

1917 Przedbórz, znaczek w typie 1 z górnym marginesem w postaci międzypola, gwarancja i opis Jendroszek.

Fi.1B
240 PLN
19121

1917 Przedbórz, czworoblok prób znaczków za 2 grosze w kolorze ceglastym typu 7-8/3-4, znaczki w poziomych parkach rozdzielonych pustopolem, gwarancja i oznaczenie.

Fi.1B P1
800 PLN
19122

1917 Warszawa, "2 GROSZE" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na drukach wysłanych 14.3 do miejscowości Przysucha, ponieważ adresata nie odnaleziono - adnotacje "nie ma adresata" i "retur Warschawa", przesyłkę zwrócono do nadawcy pobierając jednocześnie stosowną opłatę - 2 grosze, stempelek niemieckiej cenzury w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1a
280 PLN
SOLD
19123

1917 Warszawa, list z Niemiec do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.1a
80 PLN
19124

1917 Warszawa, opaska gazetowa z berlina do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w warszawie, opaską złożona ze względu na dużą długość, gwarancja Schmutz.

Fi.1a
135 PLN
SOLD
19125

1917 Warszawa, firmowy list z Warszawy niedoręczony i zwrócony do nadawcy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.1b
80 PLN
SOLD
19126

1917 Warszawa, list z Szwajcarii do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.1b
70 PLN
19127

1917 Przedbórz, gwarancja Schmutz.

Fi.2
100 PLN
SOLD
19128

1917 Przedbórz, I wydanie, ukośna połówka znaczka za 4 gr (typ 8) na kopercie druków wysłanych 14.12 z Warszawy, znaczek pewno przez przeoczenie nie został skasowany, a datownik odbiorczy "K.u.K. ETAPPENPOSTAMT PRZEDBÓRZ, KREIS KOŃSK" ze słabo widoczną liczbą daty dziennej (najpewniej 20.XII) odciśnięto na odwrocie; dla porównania - lot 36401 z LXXXVI aukcji - list wysłany 12.12 z Warszawy odebrano w Przedborzu 18.XII.1917; fioletowy stempelek cenzury; walor w dobrym stanie zachowania na karcie albumowej;

według książki S.Petriuka "Poczty lokalne w okupowanej Polsce 1915-1918": "... znane są nieliczne listy polecone i druki frankowane połówką niebieskiego znaczka o wartości 4 grosze I wydania [-] poinformowano, że 20.12.1917 w urzędzie pocztowym w Przedborzu zabrakło znaczków doręczeniowych za druki i listy polecone [-] posłużono się połówkami znaczka 4-groszowego. Wszystkie te połówki są cięte skośnie (po przekątnej) i kasowane austriackim datownikiem "K.u.K. ETAPPENPOSTAMT PRZEDBÓRZ, KREIS KOŃSK". [-]... jest mowa o dwóch datach wydania: dla znaczka 2 gr. - 22.12.1917 i dla znaczka 4 gr. - 18.12.1917. Na podstawie licznych przesyłek, które widziałem mogę stwierdzić, że najwcześniejszą datą użycia znaczka 2-groszowego jest dzień 21.12.1917 [-] należy uznać połówki znaczka 4-groszowego, kasowane austriackim datownikiem Przedborza z datami od 18 do 21.12.1917 jako użyte do przesyłek z rzeczywistej potrzeby, a więc filatelistycznie pełnoprawne."

Fi.2B
Mi.2A
600 PLN
SOLD
19129

1917 Przedbórz, I wydanie, list wysłany 17.12 z Warszawy ofrankowany znaczkami dwóch wydań:"Russich Polen" i "Gen.-Gouv. Warschau", pobranie opłaty za doręczenie udokumentowano 28.XII znaczkiem poczty miejskiej za 4 gr typu 3, stempelek cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.2B
Mi.2A 
500 PLN
19130

1917 Przedbórz, gwarancja Schmutz.

Fi.2B
100 PLN
19131

1917 Sosnowiec, widokówka wysłana 4.1 z Warszawy doręczona przez pocztę miejską w Sosnowcu, jasnofioletowy datownik opłatny "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 3 kop." z datą -5. JAN 1917, fioletowy stempelek niemieckiej cenzury w Warszawie, walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.2Ib
300 PLN
19132

1917 Warszawa, kartka firmowa z Berlina do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.2a
60 PLN