19092 |
1916 Sosnowiec, całostka z z nadrukiem czarnej belki zasłaniającej napis "Postkarte - Pocztówka.", gwarancja Pelczar. | Fi.Cp2 |
| 300 PLN | |
19093 |
1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu (Mi.280 euro), trzy znaczki z lekko przesuniętym tłem. | Fi.III-VIA Mi.III-VIB |
| 240 PLN | |
19094 |
1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu (Fi.100.-), dwa znaczki z lekko przesuniętym tłem. | Fi.III-VIA Mi.III-VIB |
| 90 PLN | |
19095 |
1916 Warszawa, seria pomnikowa nie doszła do obiegu. | Fi.III-VIA |
| 240 PLN | |
19096 |
1916 Warszawa, ząbkowana seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu (Mi.320 euro, Fi.400.-), co rzadkie wszystkie znaczki ładnie centrowane, ostatni gwarancja Perzyński. | Fi.III-VIB Mi.III-VIA |
| 360 PLN | |
19097 |
1916 Warszawa, ząbkowana seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu (Mi.120 euro, Fi.200.-), dwa znaczki z lekko przesuniętym tłem; bardzo delikatne ślady podlepek, jeden gwarancja Ways, dwa sygnatury. | Fi.III-VIB Mi.III-VIA |
| 180 PLN | |
19098 |
1916 Warszawa, ząbkowana seria nie wprowadzona do obiegu. | Fi.III-VIB |
| 300 PLN | |
19099 |
1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej niedoszłej do obiegu, gwarancja. | Fi.IVA |
| 30 PLN | |
19100 |
| 30 PLN | |
19101 |
1916 Warszawa, parka znaczków serii pomnikowej nie wprowadzonej do obiegu, silne przesunięcie tła. | Fi.VA |
| 120 PLN | |
19102 |
1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu. | Fi.VIA |
| 40 PLN | |
19103 |
1916 Warszawa, piękny czworoblok niegumowanych (tak jak je wydano) litograficznych czarnych prób znaczka za 10 gr., bez tła na papierze białym glansowanym (Mi.1000 euro, Fi.2000.-), gwarancja Falkowski. | Fi.V P5 |
| 2 400 PLN | |
19104 |
1916 Warszawa, próba znaczka za 10 gr. na papierze białym zwykłym niegumowanym, bez tła (Fi.500.-), gwarancja i opis (według KSZP) PV22 Schmutz. | Fi.V P6 |
| 600 PLN | |
19106 |
1916 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 27.XI-25.XII, secesyjna stylistyka graficzna; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
19107 |
1916 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 25.XII.1916-21.I.1917, wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN SOLD | |
19108 |
1916 Białystok, bardzo rzadka próba niezrealizowanego znaczka poczty doręczeniowej, minimalny ślad po podlepce, bardzo ładny stan zachowania, fotoatest Mikulski. | Fi.1P4 |
| 4 500 PLN | |
19109 |
1916 kartka żywnościowa z Warszawy. | |
| 100 PLN | |
19110 |
| 100 PLN | |
19111 |
1916 kartka żywnościowa z Wilna. | |
| 60 PLN | |
19112 |
1917 Przedbórz, seria stemplowana (znaczek za 2 gr typ 4, za 4 gr typ 6), gwarancja Schmutz. | Fi.1-2 |
| 200 PLN | |
19113 |
1917 Przedbórz, I wydanie, ośmioblok znaczków z wszystkich czterech sektorów tzw. "krzyż", katalogowany z wyceną -.-, niespotykany w handlu; zawiera wszystkie typy znaczków; z I sektora typy 7 i 8, z II sektora typy 5 i 6, z III sektora typy 3 i 4 i z IV sektora typy 1 i 2, co ciekawe każdy sektor drukowany był oddzielnie farbą o nieco innym odcieniu; na znaczku za 2 gr. jest to świetnie widoczne, I sektor jest bardzo ciemny, III o ton jaśniejszy, a II i IV dużo bardziej czerwone; w Polskich Znakach Pocztowych (str.1084) opisuje się skrajne barwy jako karminową i ceglastoczerwoną, to prosty i efektowny ekspozycyjnie dowód, że każdy 8-znaczkowy sektor 32-znaczkowego arkusza sprzedażnego był drukowany oddzielnie (Danowski 1982); cena oparta na wycenie parek z międzypolami, poziome są dużo rzadsze i nie są nawet katalogowane, "krzyż" - tylko jeden w arkuszu drukarskim, przy podziale na sektory ulegał zniszczeniu, gwarancje i opis typów Jungjohann BPP,. | Fi.1-2B Mi.1-2A |
| 20 000 PLN | |
19114 |
1917 Przedbórz, I wydanie, seria czysta, znaczek za 2 gr. typu 3 w kolorze ceglastoczerwonym i znaczek za 4 gr. typu 1, oba gwarancja Jungjohann BPP, ponieważ każdy 8-znaczkowy sektor 32-znaczkowego arkusza był drukowany oddzielnie, mają one różne odcienie kolorów, w Polskich Znakach Pocztowych (str.1084) opisuje się skrajne barwy znaczka za 2 gr. jako karminową i ceglastoczerwoną, znaczek za 2 gr. typu 1 w kolorze karminowym, sygnowany, jest dodany do serii, wszystkie znaczki ze śladem podlepki. | Fi.1-2B Mi.1-2A |
| 360 PLN | |
19115 |
1917 Przedbórz, seria ząbkowana w czworoblokach, znaczek za 2 gr typ 3-4/7-8, znaczek za 4 gr 1-2/5-6, czworobloki w doskonałuym stanie, gwarancja i oznaczenie. | Fi.1-2B |
| 1 350 PLN SOLD | |
19116 |
1917 Przedbórz, list polecony z warszawy do Przedborza, w Przedborzu opłacono doręczenie dwoma znaczkami wydania poczty miejskiej, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja. | Fi.1-2B |
| 600 PLN SOLD | |
19117 |
1917 Przedbórz, stemplowana seria pierwszego wydania, gwarancja. | Fi.1-2B |
| 180 PLN | |
19118 |
1917 Przedbórz, czworoblok znaczków ciętych typu 3-4/7-8, ślad podlepki między górnymi znaczkami, gwarancja i oznaczenie. | Fi.1A |
| 1 500 PLN | |
19119 |
1917 Przedbórz, czworoblok znaczków typu 3-4/7-8, górne znaczki ślad po podlepce, gwarancja i oznaczenie. | Fi.1B |
| 400 PLN | |
19120 |
1917 Przedbórz, znaczek w typie 1 z górnym marginesem w postaci międzypola, gwarancja i opis Jendroszek. | Fi.1B |
| 240 PLN | |
19121 |
1917 Przedbórz, czworoblok prób znaczków za 2 grosze w kolorze ceglastym typu 7-8/3-4, znaczki w poziomych parkach rozdzielonych pustopolem, gwarancja i oznaczenie. | Fi.1B P1 |
| 800 PLN | |
19122 |
1917 Warszawa, "2 GROSZE" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na drukach wysłanych 14.3 do miejscowości Przysucha, ponieważ adresata nie odnaleziono - adnotacje "nie ma adresata" i "retur Warschawa", przesyłkę zwrócono do nadawcy pobierając jednocześnie stosowną opłatę - 2 grosze, stempelek niemieckiej cenzury w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.1a |
| 280 PLN SOLD | |
19123 |
1917 Warszawa, list z Niemiec do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.1a |
| 80 PLN | |
19124 |
1917 Warszawa, opaska gazetowa z berlina do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w warszawie, opaską złożona ze względu na dużą długość, gwarancja Schmutz. | Fi.1a |
| 135 PLN SOLD | |
19125 |
1917 Warszawa, firmowy list z Warszawy niedoręczony i zwrócony do nadawcy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.1b |
| 80 PLN SOLD | |
19126 |
1917 Warszawa, list z Szwajcarii do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.1b |
| 70 PLN | |
19127 |
1917 Przedbórz, gwarancja Schmutz. | Fi.2 |
| 100 PLN SOLD | |
19128 |
1917 Przedbórz, I wydanie, ukośna połówka znaczka za 4 gr (typ 8) na kopercie druków wysłanych 14.12 z Warszawy, znaczek pewno przez przeoczenie nie został skasowany, a datownik odbiorczy "K.u.K. ETAPPENPOSTAMT PRZEDBÓRZ, KREIS KOŃSK" ze słabo widoczną liczbą daty dziennej (najpewniej 20.XII) odciśnięto na odwrocie; dla porównania - lot 36401 z LXXXVI aukcji - list wysłany 12.12 z Warszawy odebrano w Przedborzu 18.XII.1917; fioletowy stempelek cenzury; walor w dobrym stanie zachowania na karcie albumowej; według książki S.Petriuka "Poczty lokalne w okupowanej Polsce 1915-1918": "... znane są nieliczne listy polecone i druki frankowane połówką niebieskiego znaczka o wartości 4 grosze I wydania [-] poinformowano, że 20.12.1917 w urzędzie pocztowym w Przedborzu zabrakło znaczków doręczeniowych za druki i listy polecone [-] posłużono się połówkami znaczka 4-groszowego. Wszystkie te połówki są cięte skośnie (po przekątnej) i kasowane austriackim datownikiem "K.u.K. ETAPPENPOSTAMT PRZEDBÓRZ, KREIS KOŃSK". [-]... jest mowa o dwóch datach wydania: dla znaczka 2 gr. - 22.12.1917 i dla znaczka 4 gr. - 18.12.1917. Na podstawie licznych przesyłek, które widziałem mogę stwierdzić, że najwcześniejszą datą użycia znaczka 2-groszowego jest dzień 21.12.1917 [-] należy uznać połówki znaczka 4-groszowego, kasowane austriackim datownikiem Przedborza z datami od 18 do 21.12.1917 jako użyte do przesyłek z rzeczywistej potrzeby, a więc filatelistycznie pełnoprawne." | Fi.2B Mi.2A |
| 600 PLN SOLD | |
19129 |
1917 Przedbórz, I wydanie, list wysłany 17.12 z Warszawy ofrankowany znaczkami dwóch wydań:"Russich Polen" i "Gen.-Gouv. Warschau", pobranie opłaty za doręczenie udokumentowano 28.XII znaczkiem poczty miejskiej za 4 gr typu 3, stempelek cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.2B Mi.2A |
| 500 PLN | |
19130 |
1917 Przedbórz, gwarancja Schmutz. | Fi.2B |
| 100 PLN | |
19131 |
1917 Sosnowiec, widokówka wysłana 4.1 z Warszawy doręczona przez pocztę miejską w Sosnowcu, jasnofioletowy datownik opłatny "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 3 kop." z datą -5. JAN 1917, fioletowy stempelek niemieckiej cenzury w Warszawie, walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.2Ib |
| 300 PLN | |
19132 |
1917 Warszawa, kartka firmowa z Berlina do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.2a |
| 60 PLN | |