The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 104. Danzig

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
26362

1922 IX wydanie przedrukowe, 3 Mk/ 80 Pf, usterki karty podstawowej przerwy w kropkowanych liniach adresowych: 1, 3 (nad grubą linią) i 4, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp23
60 PLN
26363

1922 IX wydanie przedrukowe - 3 Mk/ 80 Pf, usterka karty podstawowej przerwa w kropkowanej linii adresowej (nad grubą linią); karta wadliwie cięta, na odwrocie minimalne ślady po wklejeniu karty do albumu.

Fi.Cp23
30 PLN
26364

1922 całostka wydania przedrukowego.

Fi.Cp23
30 PLN
26365

1922 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze liliowo czerwonym.

Fi.U23
Mi.23a
20 PLN
26366

1922 wydanie przedrukowe, znaczek z abklaczem.

Fi.U24
60 PLN
26367

1922 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem i rozmazanym drukiem znaczka.

Fi.U28
60 PLN
26368

1922 wydanie przedrukowe, znaczek z pustopolem na górnym marginesie.

Fi.U33L
150 PLN
26369

1922 znaczek urzędowy z silnym abklaczem.

Fi.U34S
40 PLN
26370

1923 kartka z Gdańska do Włoch, opłata według taryfy inflacyjnej obowiązującej przez trzy miesiące.

Fi.108, 109, 110, 11
80 PLN
26371

1923 list z Gdańska do Flöha.

Fi.110
50 PLN
26372

1923 wydanie na przesyłki lotnicze (samolot nad miastem), oryginalnie kasowany znaczek za 60 Pf (Mi.400 euro), gwarancja Krawczyk.

Fi.114
Mi.113
600 PLN
26373

1923 list wartościowy z Gdańska do Auerbach, koperta przycięta z boku, prawdopodobnie brak części frankatury, same znaczki wartość Fischer 1.400 zł.

Fi.117
600 PLN
26374

1923 wydanie na przesyłki lotnicze (samolot nad miastem), oryginalnie kasowany znaczek za 10 Mk (Mi.150 euro), gwarancja Krawczyk.

Fi.118
Mi.117
200 PLN
26375

1923 Herb Gdańska - format duży poziomy, seria czysta w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.66.-).

Fi.120-23 + 141-43
Mi.119-22 + 147-49
60 PLN
26376

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek z poz. 8 z usterką "przerwa pod prawym R w MARK".

Fi.126
40 PLN
26377

1923 Herb Gdańska - format mały poziomy, znaczek za 3000 Mk. bez poddruku (Mi.100 euro), gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.140 MK1
Mi.146F 
200 PLN
26378

1923 list polecony z Gdańska do Flöha, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.143
160 PLN
26379

1923 wydanie przedrukowe, Herb Gdańska, znaczek za 100.000 Mk./20.000 Mk. z błędem "0 otwarte u góry", gwarancja Schmutz.

Fi.144 B1
Mi.150 AF I 
40 PLN
26380

1923 list firmowy z Gdańska do Żnina, znaczki na odwrocie przeoczone przy wysyłce unieważnione przez kreślenie.

Fi.145, 147, 148
120 PLN
26381

1923 sześcioblok z błędem w postaci "gwoździa" na marginesie między znaczkami, wyblakły druk znaczków.

Fi.146
150 PLN
26382

1923 kartka z Gdańska do Lipska.

Fi.147
30 PLN
26383

1923 list z Gdańska do Flöha.

Fi.149
90 PLN
26384

1923 list opłacony jako druk z Gdańska do Niemiec.

Fi.149
120 PLN
26385

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.152
20 PLN
26386

1923 wydanie przedrukowe, czworoblok z abklaczem.

Fi.152
150 PLN
26387

1923 wydanie przedrukowe w starej walucie, seria czysta w ładnym stanie.

Fi.152-62
Mi.158-68
160 PLN
26388

1923 wydanie przedrukowe, unikalny dwudziestoblok z pełnym nadrukiem na znaczkach z częściowo startym rysunkiem, trzy błędy: na poz.95 "uszkodzone 0 w 100", na poz.99 "uszkodzone 1 w 100" i na poz.100 "uszkodzona dolna belka" - gwarancja i opis błędu Schmutz.

Fi.153
Mi.159 
800 PLN
26389

1923 wydanie przedrukowe, pięć znaczków ostemplowanych grzecznościowo 1.10 na kopercie datownikiem DANZIG LANGFUHR z wyróżnikiem "f", bardzo dobry stan zachowania.

Fi.155, 158-61
Mi.161, 164-67
50 PLN
26390

1923 wydanie przedrukowe, marginesowy czworoblok znaczka za 2 mln./10000 Mk. z ukośnym nadrukiem nowej wartości, prawy dolny z błędem na znaczku podstawowym z poz.94 "uszkodzona dolna ramka", podobne błędy na znaczkach podstawowych wyceniane od 100 do 140 euro, gwarancja i opis błędu Schmutz.

Fi.159 B
Mi.165 
300 PLN
26391

1923 wydanie przedrukowe, marginesowy czworoblok znaczka za 3 mln./10000 Mk., lewy dolny z błędem nadruku z poz.99 "uszkodzone M, o i oba n w Millionen", gwarancja i opis błędu Schmutz.

Fi.160 B
Mi.166 
250 PLN
26392

1923 wydanie przedrukowe, seria.

Fi.163-70
30 PLN
26393

1923 wydanie przedrukowe, parka z silnym abklaczem, ślady po przywarciu i podlepce.

Fi.165
60 PLN
26394

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, oryginalnie kasowany znaczek za 250.000 Mk (Mi.480 euro), gwarancja Krawczyk.

Fi.171
Mi.177
400 PLN
26395

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, seria w czworoblokach z górnymi marginesami, czworobloki przedrukowe - narożne, czyste.

Fi.171-74
Mi.177-80
80 PLN
26396

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, seria czysta w ładnym stanie.

Fi.171-74
Mi.177-80
20 PLN
26397

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, pasek z abklaczem (ślady przywarcia na gumie).

Fi.172
50 PLN
26398

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek za 2 mln./100.000 Mk. z uszkodzonym nadrukiem "Millionen", gwarancja Krawczyk.

Fi.173 B
Mi.179 
40 PLN
26399

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek za 2 mln./100.000 Mk. z błędem "uszkodzona 2", gwarancja Krawczyk.

Fi.173 B
Mi.179 
40 PLN
26400

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek z nadrukiem 5 Millionen na znaczku podstawowym za 10.000 zamiast za 100.000 Mk. (Mi.170 euro), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.174 B1
Mi.180 F I
340 PLN
26401

1923 opaska gazetowa z Gdańska do Niemiec.

Fi.175
100 PLN