26362 |
1922 IX wydanie przedrukowe, 3 Mk/ 80 Pf, usterki karty podstawowej przerwy w kropkowanych liniach adresowych: 1, 3 (nad grubą linią) i 4, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp23 |
| 60 PLN | |
26363 |
1922 IX wydanie przedrukowe - 3 Mk/ 80 Pf, usterka karty podstawowej przerwa w kropkowanej linii adresowej (nad grubą linią); karta wadliwie cięta, na odwrocie minimalne ślady po wklejeniu karty do albumu. | Fi.Cp23 |
| 30 PLN | |
26364 |
1922 całostka wydania przedrukowego. | Fi.Cp23 |
| 30 PLN | |
26365 |
1922 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze liliowo czerwonym. | Fi.U23 Mi.23a |
| 20 PLN | |
26366 |
1922 wydanie przedrukowe, znaczek z abklaczem. | Fi.U24 |
| 60 PLN | |
26367 |
1922 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem i rozmazanym drukiem znaczka. | Fi.U28 |
| 60 PLN | |
26368 |
1922 wydanie przedrukowe, znaczek z pustopolem na górnym marginesie. | Fi.U33L |
| 150 PLN | |
26369 |
1922 znaczek urzędowy z silnym abklaczem. | Fi.U34S |
| 40 PLN | |
26370 |
1923 kartka z Gdańska do Włoch, opłata według taryfy inflacyjnej obowiązującej przez trzy miesiące. | Fi.108, 109, 110, 11 |
| 80 PLN | |
26371 |
1923 list z Gdańska do Flöha. | Fi.110 |
| 50 PLN | |
26372 |
1923 wydanie na przesyłki lotnicze (samolot nad miastem), oryginalnie kasowany znaczek za 60 Pf (Mi.400 euro), gwarancja Krawczyk. | Fi.114 Mi.113 |
| 600 PLN | |
26373 |
1923 list wartościowy z Gdańska do Auerbach, koperta przycięta z boku, prawdopodobnie brak części frankatury, same znaczki wartość Fischer 1.400 zł. | Fi.117 |
| 600 PLN | |
26374 |
1923 wydanie na przesyłki lotnicze (samolot nad miastem), oryginalnie kasowany znaczek za 10 Mk (Mi.150 euro), gwarancja Krawczyk. | Fi.118 Mi.117 |
| 200 PLN | |
26375 |
1923 Herb Gdańska - format duży poziomy, seria czysta w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.66.-). | Fi.120-23 + 141-43 Mi.119-22 + 147-49 |
| 60 PLN | |
26376 |
1923 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek z poz. 8 z usterką "przerwa pod prawym R w MARK". | Fi.126 |
| 40 PLN | |
26377 |
1923 Herb Gdańska - format mały poziomy, znaczek za 3000 Mk. bez poddruku (Mi.100 euro), gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.140bp Mi.146F |
| 200 PLN | |
26378 |
1923 list polecony z Gdańska do Flöha, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.143 |
| 160 PLN | |
26379 |
1923 wydanie przedrukowe, Herb Gdańska, znaczek za 100.000 Mk./20.000 Mk. z błędem "0 otwarte u góry", gwarancja Schmutz. | Fi.144 B1 Mi.150 AF I |
| 40 PLN | |
26380 |
1923 list firmowy z Gdańska do Żnina, znaczki na odwrocie przeoczone przy wysyłce unieważnione przez kreślenie. | Fi.145, 147, 148 |
| 120 PLN | |
26381 |
1923 sześcioblok z błędem w postaci "gwoździa" na marginesie między znaczkami, wyblakły druk znaczków. | Fi.146 |
| 150 PLN | |
26382 |
1923 kartka z Gdańska do Lipska. | Fi.147 |
| 30 PLN | |
26383 |
1923 list z Gdańska do Flöha. | Fi.149 |
| 90 PLN | |
26384 |
1923 list opłacony jako druk z Gdańska do Niemiec. | Fi.149 |
| 120 PLN | |
26385 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem. | Fi.152 |
| 20 PLN | |
26386 |
1923 wydanie przedrukowe, czworoblok z abklaczem. | Fi.152 |
| 150 PLN | |
26387 |
1923 wydanie przedrukowe w starej walucie, seria czysta w ładnym stanie. | Fi.152-62 Mi.158-68 |
| 160 PLN | |
26388 |
1923 wydanie przedrukowe, unikalny dwudziestoblok z pełnym nadrukiem na znaczkach z częściowo startym rysunkiem, trzy błędy: na poz.95 "uszkodzone 0 w 100", na poz.99 "uszkodzone 1 w 100" i na poz.100 "uszkodzona dolna belka" - gwarancja i opis błędu Schmutz. | Fi.153 Mi.159 |
| 800 PLN | |
26389 |
1923 wydanie przedrukowe, pięć znaczków ostemplowanych grzecznościowo 1.10 na kopercie datownikiem DANZIG LANGFUHR z wyróżnikiem "f", bardzo dobry stan zachowania. | Fi.155, 158-61 Mi.161, 164-67 |
| 50 PLN | |
26390 |
1923 wydanie przedrukowe, marginesowy czworoblok znaczka za 2 mln./10000 Mk. z ukośnym nadrukiem nowej wartości, prawy dolny z błędem na znaczku podstawowym z poz.94 "uszkodzona dolna ramka", podobne błędy na znaczkach podstawowych wyceniane od 100 do 140 euro, gwarancja i opis błędu Schmutz. | Fi.159 B Mi.165 |
| 300 PLN | |
26391 |
1923 wydanie przedrukowe, marginesowy czworoblok znaczka za 3 mln./10000 Mk., lewy dolny z błędem nadruku z poz.99 "uszkodzone M, o i oba n w Millionen", gwarancja i opis błędu Schmutz. | Fi.160 B Mi.166 |
| 250 PLN | |
26392 |
1923 wydanie przedrukowe, seria. | Fi.163-70 |
| 30 PLN | |
26393 |
1923 wydanie przedrukowe, parka z silnym abklaczem, ślady po przywarciu i podlepce. | Fi.165 |
| 60 PLN | |
26394 |
1923 wydanie na przesyłki lotnicze, oryginalnie kasowany znaczek za 250.000 Mk (Mi.480 euro), gwarancja Krawczyk. | Fi.171 Mi.177 |
| 400 PLN | |
26395 |
1923 wydanie na przesyłki lotnicze, seria w czworoblokach z górnymi marginesami, czworobloki przedrukowe - narożne, czyste. | Fi.171-74 Mi.177-80 |
| 80 PLN | |
26396 |
1923 wydanie na przesyłki lotnicze, seria czysta w ładnym stanie. | Fi.171-74 Mi.177-80 |
| 20 PLN | |
26397 |
1923 wydanie na przesyłki lotnicze, pasek z abklaczem (ślady przywarcia na gumie). | Fi.172 |
| 50 PLN | |
26398 |
1923 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek za 2 mln./100.000 Mk. z uszkodzonym nadrukiem "Millionen", gwarancja Krawczyk. | Fi.173 B Mi.179 |
| 40 PLN | |
26399 |
1923 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek za 2 mln./100.000 Mk. z błędem "uszkodzona 2", gwarancja Krawczyk. | Fi.173 B Mi.179 |
| 40 PLN | |
26400 |
1923 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek z nadrukiem 5 Millionen na znaczku podstawowym za 10.000 zamiast za 100.000 Mk. (Mi.170 euro), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.174 B1 Mi.180 F I |
| 340 PLN | |
26401 |
1923 opaska gazetowa z Gdańska do Niemiec. | Fi.175 |
| 100 PLN | |