Auction 103. Russia

18191

1915 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list wysłany 7.11 z Tambowa (ТАМБОВЪ) do ocenzurowania w Moskwie, gdzie dotarł 8.11, a 13.11 został wyekspediowany do Danii; zalepka i pieczątka cenzury moskiewskiej; zgrabna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.69II
120 PLN
18192

1915 Rosja, korespondencja do Moskiewskiego Komitetu Pomocy Jeńcom Wojennym w Kopenhadze, list wysłany 2.11 z miejscowości Rewiakino (РЕВЯКИНО ТУЛ.) do ocenzurowania w Piotrogrodzie, gdzie dotarł 4.11 skąd 6.11 wyekspediowano go do Danii; zalepka i pieczątka cenzury piotrogrodzkiej cenzora nr.62; dwa kasowniki odbiorcze; całość w dobrym stanie zachowania.

Mi.69II
50 PLN
18193

1915 pomoc wojenna, próba znaczka za 7+1 kop. z nadrukiem ОБРАЗИЕЦЪ, znaczek z ząbkowaniem 11,5 bez nadruku jest niesamowicie rzadki i ma w katalogu Michel wycenę -.-, w handlu niespotykany, próba zachowana w pięknym stanie.

Mi.105A P
600 PLN
18194

1915 pomoc wojenna, próba znaczka za 10+1 kop. z nadrukiem ОБРАЗИЕЦЪ, odmiana ząbkowania liniowe 12,5, próba zachowana w pięknym stanie.

Mi.106B P
400 PLN
18195

Mi.107-09A
75 PLN
18196

1915 Rosja, nieopłacona widokówka wysłana 30.10 z miejscowości Ałuszta do Połtawy, stempelek dopłaty, przesyłka cenzurowana.

60 PLN
18197

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list od jeńca wojennego wysłany 1.6 z miejscowości Ilinskoje (ИЛЬИНСКОЕ ВЯТСК.) do ocenzurowania we Wiatce, gdzie dotarł 3.6 i następnego dnia został wyekspediowany do Danii; stempelek cenzury z Wiatki cenzora nr.180; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.69II
50 PLN
18198

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list wysłany 26.VI z Piotrogrodu, kwadratowy stempelek z liczbą 19, używany w sortowniach do oznaczania przesyłek kierowanych do ocenzurowania, zalepka i pieczątka cenzury z numerem cenzora 110, przesyłkę po ocenzurowaniu wysłano ostatecznie 31.7; całość w dobrym stanie zachowania.

Mi.69II
80 PLN
18199

1916 Rosja, korespondencja do Moskiewskiego Komitetu Pomocy Jeńcom Wojennym w Kopenhadze, list polecony wysłany 7.6 z Orła do ocenzurowania w Piotrogrodzie; zalepka i dwa różne stempelki cenzury piotrogrodzkiej, w tym cenzora nr.105; prowizoryczna nalepka polecenia z dopisaną alfabetem łacińskim nazwą miejscowości "Orel"; kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.69II
120 PLN
18200

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 4.6 ze Smoleńska do Piotrogrodu; zalepka i dwa różne stempelki cenzury piotrogrodzkiej, w tym cenzora nr.56; zagraniczna nalepka polecenia z nazwą miejscowości alfabetem łacińskim; kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.69II
120 PLN
18201

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 5.7 z Jekaterynosławia do ocenzurowania w Odessie, gdzie dotarł 6.7, skąd 11.8 wyekspediowano go do Danii, przesyłka zwrócona do nadawcy z adnotacją "Retour Ekater"; stempelek cenzury odeskiej cenzora nr.297 z dostawioną datą 10.; zagraniczna nalepka polecenia z nazwą miejscowości alfabetem łacińskim; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.69II
100 PLN
18202

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list od jeńca wojennego (Ziwil Kriegsgefan.) wysłany 2.8 z miejscowości Koływań (КОЛЫВАНЬ ТОМСК.), dodatkowy stempelek "Correspondances des prisonniers de guerre", pieczątka cenzury omskiej cenzora nr.4; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (znaczek uszkodzony).

Mi.69
80 PLN
18203

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 13.2 z miejscowości Seitowskoje (СЕИТОВСКОЕ ОРЕНБ.) guberni orenburskiej, dwie nalepki polecenia: krajowa (pod spodem) z nazwą miejscowości grażdanką i zagraniczna (na wierzchu) z nazwą alfabetem łacińskim; stempelek cenzury orenburskiej cenzora nr.19; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.69
60 PLN
18204

1916 Rosja, koperta za 7 kop. wydania z 1913 roku, rozmiar 145x120mm ze ściętą klapą, dofrankowana i jako polecona przesłana 21.V miejscowo w Odessie, na odwrocie kasownik odbiorczy i odciśnięty numerator (cenzura?); bardzo dobry stan zachowania.

Mi.U47B, 69
120 PLN
18205

1916 Rosja, Daleki Wschód - Korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, zwolniony od opłaty list jeniecki wysłany 28.6 z Władywostoku, pieczątka cenzury władywostockiej z jednocyfrowym numerem cenzora; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN
18206

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, zwolniony od opłaty list jeniecki wysłany 8.IX z miejscowości Mrakowa (МРАКОВА ОРЕНБ.) guberni orenburskiej, stempelek cenzury orenburskiej cenzora nr.167; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN
18207

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, zwolniony od opłaty list jeniecki, wysłany 18.3 z miejscowości Iwanowo (ИВАНОВО-ВОЗНЕСЕСКЪ ВЛАД.) do ocenzurowania w Piotrogrodzie, kwadratowy stempelek z liczbą 19, używany w sortowniach do oznaczania przesyłek kierowanych do ocenzurowania, ponieważ list tak jak przesyłkę krajową zaadresowano tylko po rosyjsku prawdopodobnie wtedy opatrzono go stempelkiem dopłaty "T" (której finalnie nie pobrano) i dopisano adres alfabetem łacińskim: "Copenhague Croix Rouge Danoise"; stempel Piotrogrodu z datą 21.3, zalepka i pieczątka cenzury piotrogrodzkiej z numerem cenzora 652, list 23.3 wyekspediowano do Danii; ciekawy walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

140 PLN
18208

1917 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, dofrankowana całostka wysłana 22.5 jako polecona z miejscowości Seitowskoje (СЕИТОВСКОЕ ОРЕНБ.) guberni orenburskiej, zagraniczna nalepka polecenia z nazwą miejscowości alfabetem łacińskim; stempelek cenzury orenburskiej cenzora nr.305; kasownik odbiorczy 31.7; dobry stan zachowania (znak opłaty uszkodzony podczas otwierania przesyłki).

Mi.72; U48B
80 PLN
18209

1917 Rosja, seria obiegowa, znaczek cięty za 1 R z przesuniętym drukiem barwy pomarańczowej (orzeł i nominał), pasek 4 znaczków: 3 czyste, prawy z marginesem skasowany 2.2.17 datownikiem Nowoczerkask; na marginesie widoczny znak wodny "splecione linie" występujący na brzegach arkusza drukarskiego; dobry stan zachowania (lewy skrajny znaczek pionowo naddarty na długości ok. pół cm, na marginesie przywarcia papieru).

Mi.77 Bx
500 PLN
18210

1917 Rosja, seria obiegowa, znaczek cięty za 1 R z przesuniętym drukiem barwy brązowej (ramka) i odwróconym barwy pomarańczowej (orzeł i nominał), czysty bez podlepki, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.77 Bx K1
200 PLN
18211

1917 Rosja, seria obiegowa, znaczek za 1 R. o podwójnym druku środka (Mi.200 euro), w pięknym stanie.

Mi.77DyDD1
400 PLN
18212

1917 Rosja, koperta za 10 kop. wydania z 1913 roku, rozmiar 145x120mm ze ściętą klapą, wysłana do Kaługi, na odwrocie dwa stempelki cenzury; słabszy stan zachowania.

Mi.U48B
80 PLN
18213

1917 Rosja, dekoracyjna koperta z emblematem Czerwonego Krzyża - oddziału d/s jeńców wojennych Wszechrosyjskiego Związku Miast (ВСЕРОССIЙСКIЙ СОЮЗЪ ГОРОДОВ) wysłana 27.2 z centrali w Piotrogrodzie do biura w Kopenhadze; stempelek i zalepka cenzury piotrogrodzkiej; efektowna całość w dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

140 PLN
18214

1917 Rosja, list wysłany 7.7 z twerskiego oddziału Wszechrosyjskiego Związku Ziemstw (В.З.С.ТВЕРСКОЙ ГУБЕРНИ), kwadratowy stempelek z liczbą 21 używany w sortowniach do oznaczania przesyłek kierowanych do ocenzurowania, zalepka i pieczątka cenzury piotrogrodzkiej z numerem cenzora 512; na odwrocie dekoracyjna pieczęć nadawcy; kasownik odbiorczy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

100 PLN
18215

1917 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, zwolniony od opłaty list jeniecki wysłany 16.5 z miejscowości Niebyłoje (НЕБЫЛОЕ ВЛАД.) guberni włodzimierskiej do ocenzurowania w Moskwie, dwa stemple cenzury moskiewskiej; bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN
18216

1922 Kijów - lokalne prowizoryczne znaczki pocztowej kasy oszczędności dokumentujące wpłaty, z kijowskim nadrukiem nowej wartości, jeden sygnowany EBL (z oryginalną gumą Mi.1150 euro), niegumowane.

Mi.1-3II
500 PLN
18217

1926 ZSRR, bilet Pierwszej Wszechzwiązkowej Loterii Lotniczej na papierze ze znakiem wodnym, główną wygraną stanowiła podróż dookoła świata na trasie Moskwa - Berlin - Paryż - Hawr - Nowy Jork - Chicago - Tokio - Władywostok - Moskwa; bardzo rzadki walor o niezwykle dekoracyjnej forma graficzna.

500 PLN
18218

1927 ZSRR, 10 lecie Rewolucji Październikowej, znaczek za 3 kop różówokarminowy - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 3.12 do Chabarowska, kasownik odbiorczy.

Mi.328Ab
30 PLN
18219

1928 ZSRR, AMBULANS NR.243 relacji CZITA - BOCZKARIEWO (ЧИТА-БОЧКАРЕВО), widokówka przesłana 19.7 do Chabarowska, doskonały stan zachowania.

Mi.273A
160 PLN
18220

1931 ZSRR, ilustrowana karta pocztowa, tekst w języku gruzińskim.

Mi.P106
100 PLN
18221

1931 ZSRR, koperta z ilustracją, bez linii dzielącej.

Mi.U37I
120 PLN
18222

1932 ZSRR, wystawa filatelistyczna w Moskwie, seria czysta.

Mi.422-23 AX
382 PLN
18223

1932 ZSRR, ilustrowana karta pocztowa, bez linii dzielącej.

Mi.P126II
120 PLN
18224

1935 ZSRR, druk z redakcji gazety "Czerwony kołchoźnik", przesłany miejscowo 12.10 w Januszpolu (ЯНУШПОЛЬ-АНУШПОЛЬ).

Mi.371A
40 PLN
18225

1937 ZSRR, samoloty, seria na żółtawym i białym papierze + znaczki z bloku, kasowane (Mi.136 euro).

Mi.570, 571-77x, y
160 PLN
18226

1937 ZSRR, Wszechzwiązkowa Wystawa Lotnicza w Moskwie, blok skasowany 23.11 datownikiem "МОСКВА ОКТЯБРЬСК.УЗ", pełna oryginalna guma, niewielka podlepka, luksusowy stan zachowania (Mi.500.-).

Mi.Bl.3
900 PLN
18227

1943 ZSRR, karta pocztowa z niebieską ilustracją.

Mi.P176
100 PLN
18228

1944 ZSRR, ilustrowany formularz z cytatem Suworowa "Rosjanie zawsze bili Prusaków", wysłany 19.9 z Leningradu do Swierdłowska, stempelek cenzury nr.19571.

Mi.578Aa
100 PLN
18229

1945 ZSRR, 75 rocznica urodzin W.I.Lenina, bardzo rzadki znaczek za 60 kop. o wielkości rysunku 22,2x31,5mm (Mi.25 euro).

Mi.985II
75 PLN
18230

1945 ZSRR, Dzień Artylerii, seria czysta.

Mi.997-98
20 PLN