The auction will end on 10.05.2021

Current auction Germany

18041

1833 dokument magistratu miejscowości Wienerisch Neustadt (Wiener Neustadt), dotyczący cen zboża; sucha pieczęć; efektowna całość.

50 PLN
Bid
18042

1850 Prusy, kompletny list wysłany 22/3 z Berlina do Czeszewa, nadany w urzędzie na Dworcu Magdeburskim - datownik "BERLIN MAGDEB.BAHNH.EXP.No5"; na odwrocie doskonale zachowana efektowna pieczęć lakowa.

100 PLN
Bid
18043

1859 Braunschweig, koperta (147 x 84 mm) wysłana 6.X do Halberstadt, niebieski datownik nadawczy; na odwrocie kasownik odbiorczy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.U1A
80 PLN
Bid
18044

1863 Thurn und Taxis, 3 Gr frankatura pojedyncza, list wysłany z 19.3 z Hamburga do Würzburga, znaczek ładnie cięty z trzech stron (słabiej z góry) skasowany stemplem numerowym "300".

Mi.31
50 PLN
Bid
18045

1866 poczta Saksonii, list z Lipska do Rostocku.

Mi.14
120 PLN
Bid
18046

1866 Prusy, Berlin niebieski stempel podkówkowy (Hufeisenstempel) na liście wysłanym 3.11 do Poznania, bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN
Bid
18047

1873 Rzesza, pierwsza niemiecka karta pocztowa wysłana 8.VIII z Królewca do Berlina, fiołkowy stempelek nadawcy, znaczek unieważniony kasownikiem "KOENIGSBERG i. PR./ STADTPOST 3"; zgrabna całość w idealnym stanie zachowania.

Mi.P1
60 PLN
Bid
18048

1883 Bawaria, karta ze znakiem wodnym prywatnego nakładu, reklamy firm z Monachium.

Mi.PP6 G1/01
40 PLN
Bid
18049

1890 Rzesza, podwójna karta z sygnaturą 1295f.

Mi.P27/02
20 PLN
Bid
18050

1892 Bawaria, karta pocztowa z prywatnym dodrukiem reklamowym, przesłana 10.5 w Norymberdze.

Mi.P30/01
30 PLN
Bid
18051

1896 Wuppertal - miejska poczta prywatna Courier, czysta karta pocztowa w idealnym stanie zachowania; temat - KOŃ.

80 PLN
Bid
18052

1897 Augsburg - miejska poczta prywatna, list z magistratu ofrankowany znaczkiem za 2 Pf przesłany lokalnie 12.6, okrągły kasownik z datą PRIVAT STADT BRIEFE VERKEHR; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.6b
80 PLN
Bid
18053

1900 Rzesza, cyfra w owalu, znaczek za 2 Pf. z błędem "C jak G w REIGHPOST" na jednej z czterech pozycji Bg.L, na jednej podlepce, z pełną oryginalną gumą w pięknym stanie (Mi.75 euro).

Mi.52I
90 PLN
Bid
18054

1910 Niemiecka Afryka Wschodnia (DOA), widokówka wysłana 4.6 z Dar-es-Salaam do Legnicy.

Mi.31
100 PLN
Bid
18055

1912 Bawaria, karta pocztowa wydana z okazji Wystawy Rzemiosła, wysłana 14.8 z Monachium do Brunszwiku, znak opłaty unieważniony kasownikiem okolicznościowym.

Mi.P92
40 PLN
Bid
18056

1915 Rzesza, list polecony wysłany 5.7 z Halle do biura Moskiewskiego Komitetu Pomocy jeńcom wojennym w Kopenhadze, dosłany do Moskwy, stempelek cenzury rosyjskiej, na odwrocie duński datownik odbiorczy; prawa strona listu i znaczek złamane.

Mi.87II
80 PLN
Bid
18057

1915 Niemiecka Afryka Południowo-Wschodnia (DSWA), karta niemieckiej poczty polowej datowana 8.III, wysłana z Mariental do Windhuku, datownik WINDHUK z 9.3; treść dotycząca dyslokacji wojsk; doskonały stan zachowania.

400 PLN
Bid
18058

1923 Republika Weimarska, list wysłany 6.I z Ludwigshafen do Frankfurtu, znaczki unieważnione stemplem wirnikowym "Nimmein Postscheck-Konto!".

Mi.187, 229
30 PLN
Bid
18059

1923 Inflacja - frankatura mieszana znaczki + gotówka (stempelek "Gebühr bezahlt") - bardzo rzadka kombinacja, karta pocztowa wysłana 18.9 z Golssen do Kötzschenbroda, karta pionowo zgięta (znaczki nieuszkodzone).

Mi.252, 255
120 PLN
Bid
18060

1923 Inflacja - list (opłata 100.000 marek) wysłany 6.9 z Wolfratshausen do Monachium; gwarancja Gieber.

Mi.253, 254, 279
50 PLN
Bid
18061

Mi.368-906ex
260 PLN
Bid
18062

160 PLN
Bid
18063

Mi.410-22
240 PLN
Bid
18064

1930 III Rzesza, Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna - IPOSTA, czworoblok znaczków z bloku (Mi.560 euro) kasowany okolicznościowo na wycinku listu z przedostatniego dnia wystawy.

Mi.446-49
700 PLN
Bid
18065

1932 Republika Weimarska, zamki i pałace - wydanie z dopłatą na pomoc zimową - współdruk pionowy, znaczek za 12+3Pf z zeszyciku z przywieszką z krzyżem św.Andrzeja, kasowany, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.S100
40 PLN
Bid
18066

1934 Saara, posągi z kościołów Saary, seria kasowana.

Mi.199-205
200 PLN
Bid
18067

1935 III Rzesza, Reichsparteitag, znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 13.9 w Norymberdze.

Mi.586X
30 PLN
Bid
18068

1935 III Rzesza, karta z dopłatą na fundusz Deutsche Nothilfe.

Mi.P256
30 PLN
Bid
18069

Mi.609-16
30 PLN
Bid
18070

1936 III Rzesza, Reichsparteitag, rzadka propagandowa widokówka przesłana 14.9 z Norymbergi do Wrocławia, znaczek unieważniony kasownikiem okolicznościowym.

Mi.632
120 PLN
Bid
18071

1937 III Rzesza, ochrona przeciwlotnicza, seria czysta.

Mi.643-45
30 PLN
Bid
18072

1937 III Rzesza, wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, statki, seria kasowana.

Mi.651-59
30 PLN
Bid
18073

Mi.Bl.7
120 PLN
Bid
18074

Mi.Bl.10
150 PLN
Bid
18075

Mi.Bl.10
120 PLN
Bid
18076

1937 III Rzesza, Reichsparteitag, ilustrowana karta propagandowa.

Mi.P264
30 PLN
Bid
18077

1937 III Rzesza, ilustrowana karta z dopłatą na rzecz pomocy zimowej; temat - STATKI, MORZE.

Mi.P266
40 PLN
Bid
18078

1938 ROTHENFELDE ÜBER VORSFELDE - GRUNDSTEINLEGUNG DES VOLKSWAGENWERKES (położenie kamienia węgielnego pod budowę fabryki Volkswagena w Rothenfelde) - efektowny stempel okolicznościowy, znaczek na wycinku skasowany 26.5; bardzo dobry stan zachowania; temat - SAMOCHÓD, MOTORYZACJA.

Mi.660
50 PLN
Bid
18079

1938 III Rzesza, list wysłany 22.8 z Kolonii do Wrocławia, znaczki unieważnione kasownikiem okolicznościowym z okazji wizyty w Niemczech regenta Węgier admirała Horthy'ego.

Mi.662
35 PLN
Bid
18080

Mi.675-83
30 PLN
Bid