Auction 102. Polonica on foreign stamps

8701

1970 nalepka okolicznościowa z okazji pogrzebu gen. Andersa.

60 PLN
8702

1973 500-lecie urodzin Mikołaja Kopernika, blok brazylijski, czyste.

Mi.Bl.32
40 PLN
8703

1973 Mikołaj Kopernik, list lotniczy wysłany 28.IV z Friedrichshafen do Altenrhein.

30 PLN
8704

1973 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika - POLONUS PHILATELIC SOCIETY, arkusik z okazji Okolicznościowej Wystawy Filatelistycznej i Numizmatycznej POLPEX zorganizowanej w marcu w Chicago przez Stowarzyszenie Polskich Filatelistów w USA, piękny stan zachowania.

80 PLN
8705

1975 25-lecie księży marianów w Anglii - Rok Święty, pamiątkowa koperta skasowana okolicznościowo 18.V w Fowley Court i wysłana do Warszawy.

30 PLN
8706

1976 "Chopin Foundation Chicago" dekoracyjna koperta listu wysłanego 16.11 do Anglii, dodatkowo dwie patriotyczne nalepki: "POLAND'S MILLENIUM 966-1966 OF CHISTIANITY SKARB NARODOWY FREEDOM AND INDEPENDENCE FOR POLAND" z orłem i "MOLOTOW-RIBBENTROP PACT 8-23-39 KATYN AUSCHWITZ POLAND WILL NEVER FORGEN NOR FORGIVE" z widokami lasu katyńskiego i dymiących kominów za drutami Auschwitz.

Mi.1278-81
60 PLN
8707

1976 16 zjazd Polskich Sił Powietrznych w Anglii, karta pocztowa z godłami polskich dywizjonów lotniczych na Zachodzie z okresu II wojny, karta ostemplowana okolicznościowo 4.IX w Londynie.

30 PLN
8708

40 PLN
8709

1977 "POLPEX 1977" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków z podobiznami: Albrychta Zaborowskiego, Heleny Modrzejewskiej, Włodzimierza Krzyżanowskiego i Feliksa Wierzbickiego, razem z okładkami-broszurką zawierającą informacje o okolicznościowej emisji.

60 PLN
8710

1978 "Polonia 78 - Polonia Jutra" I Zjazd Polonii Wolnego Świata w Toronto, arkusik pamiątkowych nalepek przygotowanych z okazji zjazdu; bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN
8711

1979 200-lecie śmierci Kazimierza Pułaskiego, amerykańska całostka z prywatną ilustracją skasowana 11.OCT w pierwszym dniu obiegu.

25 PLN
8712

1979 "POLPEX 1979" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków z podobizną Kazimierza Pułaskiego i medalem pamiątkowym z okazji 40-lecia Polonusa, oraz arkusik z pamiątkowymi nalepkami, razem z okładkami-broszurką zawierającą informacje o okolicznościowej emisji.

80 PLN
8713

1980 pamiątkową winieta "LOTNICY POLSCY W BATTLE OF BRITAIN Czterdziestolecie 1940 1980 WYDANIE ZWIĄZKU FILATELISTÓW POLSKICH W WIELKIEJ BRYTANII".

40 PLN
8714

1980 Zjazd byłych Wychowanków SZKÓŁ JUNACKICH i SZKÓŁ MŁODSZYCH OCHOTNICZEK, okolicznościowa koperta z pamiątkową winietą ostemplowana 1.8 w Londynie.

40 PLN
8715

1981 "ZWARTE MADONNA Poolse Kapel - Breda" winietka przedstawiająca wizerunek Czarnej Madonny z kapliczki na cmentarzu poległych podczas wyzwalania Bredy żołnierzy 1 Dywizji Pancernej gen.Maczka, na kopercie listu wysłanego z Roosendaal do Wielkiej Brytanii, na odwrocie nalepka z adresem "COMITE "NEDERLAND-POLEN BREDA DZIĘKUJEMY WAM POLACY".

Mi.1160
50 PLN
8716

1981 "POLPEX 81" dwie pamiątkowe, ilustrowane koperty skasowane stemplami okolicznościowymi "POLPEX 81 STATION SPORT IN PHILATELY" w Chicago.

40 PLN
8717

1981 pamiątkową winieta "40-ROCZNICA ZWIĄZKU HARCERSTWA POLSKIEGO w W.BRYTANII 40th anniversary of the po- lish scouts and girl guides association in grt. britain London SW17,15th.5.1981".

40 PLN
8718

1984 Korea Północna, wizyty prezydenta Kim Ir Sena w krajach socjalistycznych - komplet 3 bloków, jeden ze znaczków przedstawia wizytę w Polsce u gen.Jaruzelskiego, czyste; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.Bl.194-96
80 PLN
8719

1984 40. rocznica Powstania Warszawskiego, okolicznościowa perforacja "AK 44" (Armia Krajowa 44) na znaczkach obiegowych z portretem królowej Elżbiety II, wykonana za zgodą Poczty Brytyjskiej staraniem Stowarzyszenie Filatelistów Polskich w Zjednoczonym Królestwie w celu upamiętnienia 40 rocznicy Powstania Warszawskiego, wartości funtowe w handlu niespotykane; bardzo rzadki zestaw w doskonałym stanie zachowania.

3 200 PLN
8720

1985 45. rocznica udziału Polskich Sił Powietrznych w Bitwie o Anglię, karta ostemplowana okolicznościowo 14.IX w Londynie; znaczek z perforacją prywatną PFF.

40 PLN
8869

Mi.546
200 PLN