Auction 102. PoW Woldenberg camp

4058

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok kasowany okolicznościowo, gwarancja.

Fi.bl.5
130 PLN
4059

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok z minimalnymi zagnieceniami i plamkami.

Fi.bl.5
90 PLN
4060

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok czysty, gwarancja.

Fi.bl.5
180 PLN
4061

Fi.bl.5
150 PLN
4062

Fi.bl.5
100 PLN
4063

1944 6.VI - Inwazja Wojsk Sprzymierzonych w Normandii, JEDYNY ZNANY egzemplarz nalepki propagandowej stosowanej na przesyłkach o tajnym charakterze - tzw. "życzeniach inwazyjnych", sporządzony w formie karty pocztowej, jeden z grupy najrzadszych walorów poczt obozowych, forma podobna do tzw."Karty primaaprilisowej" wysłanej w 15 numerowanych egzemplarzach między innymi do Starszego Oficera Obozu płk.Wacława Szalewicza - ten sam napis POCZTÓWKA i forma pobrania dopłaty, "Karta Inwazyjna" z obiegu nie jest jednak znana, gwarancja Schmutz.

5 000 PLN
4064

1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiająca kościół św.Jadwigi w Pszczynie; na odwrocie napis POCZTÓWKA.

80 PLN
4065

100 PLN
4066

260 PLN
4067

1944 "1 Pułk Artylerii Lekkiej Legionów" - drzeworyt przedstawiający odznakę pułkową na wstążce orderu Virtuti Militari na tle Ostrej Bramy i Góry Trzykrzyskiej w Wilnie oraz miejsca i daty walk pułku w Wojnie Obronnej Polski, autorstwa Zygmunta Pazdy, sygnowany monogramem "ZP" z podpisem artysty, odbitka na papierze bibułkowym, bardzo dobry stan zachowania.

1 600 PLN
4068

1944 (?) "Święty Kazimierz syn Jagiellonów" - artystyczny drzeworyt przedstawiający królewicza św.Kazimierza syna Kazimierza Jagiellończyka patrona Polski i Litwy wykonany najprawdopodobniej w 460 rocznicę śmierci, autorstwa Janusza Łonickiego, sygnowany monogramem "JŁ"; idealny stan zachowania.

2 000 PLN
4069

Fi.51
700 PLN
4070

Fi.51
100 PLN
4071

1945 "Krwawa niedziela", gwarancja.

Fi.51
150 PLN
4072

1945 Krwawa Niedziela, gwarancja Falkowski, Jendroszek.

Fi.51
600 PLN
4073

1945 "Krwawa Niedziela", dwa znaczki wydania przedrukowego upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do odpoczywających jeńców, górny rzadka odmiana w ciemniejszym odcieniu z grubą farbą bardzo silnie błyszczącą na całej powierzchni, gwarancja.

Fi.51
600 PLN
4074

1991 opracowanie w języku polskim, niemieckim i angielskim "Stanowisko PZF w sprawie poczt obozowych polskich jeńców wojennych w Niemczech w czasie II Wojny Światowej", 52 strony, czarno białe ilustracje.

40 PLN