The auction will end on 01.03.2021

Current auction Danzig

7672

1807 "No 46 GRANDE ARMEE" - Wielka Armia Napoleońska na ziemiach polskich, list z okresu Księstwa Warszawskiego wysłany 28.V. bezpośrednio z Gdańska - miejsca operowania Legii Północnej, czysto odbity kasownik nadawczy - No 46 GRANDE ARMEE (10 Korpus), na froncie odręczna adnotacja o wysokości porta i przeadresowanie na Caen; na odwrocie stempel odbiorczy z VIRE i sygnatura ołówkiem Feuser?, piękny stan zachowania, wspaniały walor zarówno do zbiorów poczt wojskowych jak i do zbioru Wolnego Miasta Gdańska.

3 200 PLN
Bid
7673

1847 składany kompletny list z Gdańska do Francji, dwuobrączkowy stempel nadawczy (Wolff 033.0), stemple tranzytowe i odbiorcze.

120 PLN
Bid
7674

120 PLN
Bid
7675

1896 COURIER, znaczek za 3 pf. prywatnej poczty kurierskiej w Gdańsku, koncesja obejmowała, poza miastem, przedmieścia i osady nie posiadające urzędów poczty państwowej, lekko zgięty narożnik.

Fi.KSZP 2II
Mi.2II
60 PLN
Bid
7676

1911 kartka firmowa z Gdańska do Rosji.

90 PLN
Bid
7677

1911 przekaz paczkowy z Wiednia do Gdańska, nalepka urzędu celnego w Gdańsku.

400 PLN
Bid
7678

1916 Gdańska Dywizja Piechoty - Infanterie Division Danzig, widokówka wysłana 15.8 z frontu wschodniego za pośrednictwem poczty polowej tej jednostki do Legnicy, odciśnięty datownik z wyróżnikiem "b", pieczęć formacyjna; walor w dobrym stanie zachowania.

120 PLN
Bid
7679

1920 polecony list firmowy z Gdańska do Auerbach, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.6, 17
40 PLN
Bid
7680

1920 frankatura mieszana różnych wydań przedrukowych, list polecony wysłany 3.XI z urzędu Gdańsk 1 do Hamburga; stempelek cenzury gdańskiej 15; przesyłka ocenzurowana w Niemczech - okrągły stempelek z liczbą XVII) i zabezpieczona zalepką; datownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.16, 17, 25
150 PLN
Bid
7681

1920 wydanie prowizoryczne, seria czysta w czworoblokach.

Fi.16-20
160 PLN
Bid
7682

1920 wydanie prowizoryczne, grzecznościowo kasowany znaczek za 25 Pf. z błędem na poz. "zniekształcone gwiazdki", gwarancja Krawczyk.

Fi.18b
20 PLN
Bid
7683

1920 wydanie prowizoryczne, seria oryginalnie kasowana, gwarancja Krawczyk.

Fi.21-25
50 PLN
Bid
7684

Fi.26-31
400 PLN
Bid
7685

1920 wydanie prowizoryczne, znaczek za 10 Mk./7.5 Pf., z poddrukiem szpice w dół, oryginalnie kasowany stemplem korkowym (Mi.55 euro), gwarancja Krawczyk

Fi.31II
130 PLN
Bid
7686

1920 wydanie prowizoryczne - mały innendienst, znaczek z nadrukiem typ 9, przecinek pod literą z w Danzig, plamki na lewym marginesie, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32
1 300 PLN
Bid
7687

1920 wydanie prowizoryczne tzw. "mały innendienst", czworoblok znaczków za 40 pf., rzadka odmiana w kolorach karminowym i czarnym (Mi.600 euro, Fi.1200.-); ciekawe bo górne nadruki przesunięte są w lewo, a dolne w prawo; gwarancja i opis odmiany Schmutz.

Fi.38a
1 000 PLN
Bid
7688

1920 wydanie prowizoryczne na przesyłki lotnicze, czworoblok znaczków za 1 mk./40 pf. z podwójnym nadrukiem z poz.65/76 (Fi.16000.-), opisany przez L.Schmutza w "Przeglądzie Filatelistycznym" 11/2007; w Niemczech spotyka się z rzadka inne nominały (40 i 60 pf.) z tej serii, ale oferowany tu - najrzadszy, sprzedano jedynie do kilku polskich zbiorów, pochodzi z fragmentu arkusza o wyraźnym wzajemnym przesunięciu nadruków co widać na skanach szczegółów, ma pełną oryginalną gumę bez podlepki ani jej śladów, podwójna gwarancja Schmutz.

Fi.46 Np
Mi.52 DD
14 000 PLN
Bid
7689

1920 całostka wydania przedrukowego.

20 PLN
Bid
7690

Fi.Cp3
20 PLN
Bid
7691

Fi.Cp5
30 PLN
Bid
7692

1920 XI wydanie przedrukowe, 30/7½ Pf karta, czysta (Fi.50.-).

Fi.Cp6
40 PLN
Bid
7693

Fi.Cp6
50 PLN
Bid
7694

1920 całostka wydania przedrukowego z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp7
100 PLN
Bid
7695

Fi.Cp7
100 PLN
Bid
7696

Fi.Cp8
25 PLN
Bid
7697

Fi.Cp9
60 PLN
Bid
7698

Fi.Cp9
100 PLN
Bid
7699

1920 wydanie przedrukowe, sekretnik w dobrym stanie zachowania (Fi.25.-).

Fi.Cs1
40 PLN
Bid
7700

1920 prekursor, znaczek niemiecki za 15 Pf. z wydania Zgromadzenie Narodowe w Weimarze użyty w Gdańsku 21.5.20 przed wprowadzeniem do obiegu pierwszych znaczków poczty Wolnego Miasta; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.PW42
Mi.108
50 PLN
Bid
7701

Fi.Pp1
Mi.A1
40 PLN
Bid
7702

800 PLN
Bid
7703

1921 list z Gdańska do Berlina, gwarancja pod znaczkami Schuler.

Fi.47, 48, 49
90 PLN
Bid
7704

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga (seria nacinana) 5Pf + 25Pf - frankatura dwukolorowa, widokówka wysłana 7.3 z Gdańska do Radomia, znaczki skasowane datownikiem DANZIG 5 z wyróżnikiem "g"; okrągłe stempelki cenzury wojskowej w Tczewie: "Tcz." i z numerem cenzora "4"; stempel odbiorczy z 12.III - unarodowiony austriacki okupacyjny datownik z wyróżnikiem "b" z wyciętym niemieckim napisem; walor w dobrym stanie zachowania (niewielkie przebarwienia na końcach ząbków); gwarancja Korszeń.

Fi.47, 49
100 PLN
Bid
7705

1921 list lotniczy z Gdańska do Niemiec, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.47, 64
160 PLN
Bid
7706

Fi.47-56
Mi.53-62
300 PLN
Bid
7707

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, oryginalnie kasowana seria nacinana.

Fi.47-56
Mi.53-62
250 PLN
Bid
7708

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, nacinany znaczek za 10 Pf. z niekatalogowanym błędem na poz.75 "uszkodzony proporzec", pozostałe znaczki gratis !!!; gwarancja i opis pozycji i błędu Schmutz,

Fi.48 B
Mi.54
200 PLN
Bid
7709

1921 list z Sopotu do Niemiec, gwarancja pod znaczkami Schuler.

Fi.48, 57
60 PLN
Bid
7710

1921 DANZIG SCHELLMÜHL - Gdańsk Młyniska, nacinany znaczek za 25 Pf Koga z oryginalnego obiegu, skasowany 14.4 idealnie odciśniętym datownikiem; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.49
Mi.55
80 PLN
Bid
7711

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, ząbkowany znaczek za 25 Pf z błędem "czerwona rafa na lewo od statku", oryginalnie kasowany, gwarancja Krawczyk.

Fi.57 B
Mi.63
100 PLN
Bid