The auction will start on 19.04.2024

Auction 102. Plebiscites 1920-1922

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
3104

1920 Kwidzyn, seria znaczków wydania przedrukowego.

Fi.26-29a
85 PLN
SOLD
3105

1920 Olsztyn, znaczek w kolorze brązowym, gwarancja i oznaczenie Weźranowski.

Fi.26c
250 PLN
3106

1920 Olsztyn, II wydanie plebiscytowe, unikalny narożny znaczek za 3 Mk. z podwójnym nadrukiem (Fi.4500.-), kilka przebarwień na gumie, poza tym w ładnym stanie, podwójna gwarancja Schmutz.

Fi.28 Np
Mi.28 DD
3 200 PLN
3107

1920 Górny Śląsk, czysta całostka I wydania (Fi.35.-).

Fi.Cp2
30 PLN
3108

1920 Górny Śląsk, kartka z Katowitz (Katowice) nadana 23.2.20 do Niemiec. Trzeci dzień obiegu.

Fi.Cp2
120 PLN
3109

1920 Górny Śląsk, dofrankowana całostka II wydania przesłana 4.1.1921 miejscowo w Bytomiu, walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp4b, 17
80 PLN
3110

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek dopłaty za 5 hal. w kolorze czarnym na białym kredowanym grubym papierze - wzór "Cyfry" projektu Prof.W.Zarzyckiego, zachowany w pięknym stanie - uwaga kreseczka w tle nie jest rysą, gwarancja Krawczyk.

Fi.DIIIx2
320 PLN
3111

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek dopłaty za 2 hal. w kolorze ciemnoniebieskim na rzadszym białym kredowanym grubym papierze - wzór "Cyfry" projektu Prof.W.Zarzyckiego, zachowany w pięknym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.DIx2
240 PLN
3112

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek gazetowy za 10 hal. w kolorze czarnym - wzór "Głowa Merkurego" projektu Prof.J.Bukowskiego, na papierze białym kredowanym grubym, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.GIIx2
160 PLN
3113

1920 Olsztyn, seria czysta nie dopuszczonych do obiegu znaczków typu Germania, wszystkie trzy wartości 20,30,40 drukowane z płyty - w parkach z fragmentem numeru HAN (nakładu) znaczka podstawowego; wartości 5,10 drukowane z walca nie posiadały takiego numeru; przedrukowano jedynie po pięć arkuszy tych znaczków i może istnieć tylko po pięć parek z pełnym oznaczeniem HAN, piękny stan z pełną oryginalną gumą bez podlepki, cena zwykłej serii (Fi.2000.-), kolorowy fotoatest Mikulski.

Fi.I-V
Mi.II-VI
2 000 PLN
3114

1920 Olsztyn, komplet znaczków z nadrukami nie dopuszczonymi do obiegu, wszystkie znaczki z dolnym marginesem w pięknym stanie, nakład znaczków po 500 sztuk, fotoatest Mikulski.

Fi.I-V
2 000 PLN
3115

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 10 hal. niekatalogowany w rzadkich kolorach wiśniowym i żółtopomarańczowym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Hutnik" projektu Prof.J.Raszki - odmiana II - druk dwubarwny, zachowany w bardzo w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIIx1
480 PLN
3116

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. niekatalogowany w kolorze zielonym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościołek w Komorowicach" - odmiana II - białe litery cieńsze, zielone grubsze, szeryfy słabiej zaznaczone, projektu Prof.W.Zarzyckiego, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIx1
160 PLN
3117

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w kolorze ciemnozielonym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościół w Komorowicach" projektu prof. W.Zarzyckiego, gwarancja Schmutz.

Fi.IIx1
200 PLN
3118

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w barwie ciemnozielonej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościół w Komorowicach" projektu Prof. W.Zarzyckiego, ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.IIx1
100 PLN
3119

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. w kolorze czarnobrunatnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Ślązaczka dziewczyna" projektu Prof.J.Bukowskiego - odmiana I - znak diakrytyczny Ą cześciowo pod tłem, a wszystkie linie tła dochodzą do owalu, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IVx1
80 PLN
3120

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. w kolorze czarnobrunatnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Ślązaczka dziewczyna" projektu prof. J.Bukowskiego, gwarancja.

Fi.IVx1
200 PLN
3121

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. w barwie czarnobrunatnej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Ślązaczka dziewczyna" projektu prof. J.Bukowskiego, ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.IVx1
100 PLN
3122

1920 Górny Śląsk, I wydanie urzędowe, parka znaczków za 30 fen., dolny z nadrukiem C.G.H.S., a górny bez nadruku z widocznym "suchym uderzeniem formy", na odwrocie abklatsch obu nadruków - w tym górnego, którego nie ma na froncie - unikalne, gwarancja Schmutz.

Fi.U5
600 PLN
3123

1920 Górny Śląsk, polecony list urzędowy z Beuthen (Bytom) do Niemiec.

Fi.U7, U9
120 PLN
3124

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. w rzadkim kolorze jasnobrunatnym - wzór "Ślązaczka kobieta" projektu Prof.J.Bukowskiegoprojektu Prof.J.Bukowskiego - odmiana II - znak diakrytyczny Ą tylko na barwnym tle, a kreskowanie na rękawie po prawej w postaci czterech kreseczek, na papierze białym kredowanym grubym, pochodzi z sześcioznaczkowego arkusika zawierającego próby znaczków o różnych nominałach 2, 3, 5, 15, 25 i 50, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.VIIIx2
480 PLN
3125

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, narożna parka nie wprowadzonych do obiegu nieco rzadszych znaczków opłaty za 25 hal. w kolorze błękitnoniebieskim na papierze białym gładkim średnim - wzór herb Śląska Cieszyńskiego odmiana I z pełną ramką pod literą L słowa PLEBISCYT projektu Prof.J.Bukowskiego; na szerokim marginesie stempel zakładu przygotowywującego klisze do druku.

Fi.VIx1
1 000 PLN
3126

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu marginesowy znaczek opłaty za 25 hal. w kolorze błękitnoniebieskim na papierze białym gładkim średnim - wzór "Herb Śląska Cieszyńskiego" projektu prof. J.Bukowskiego, gwarancja.

Fi.VIx1
200 PLN
3127

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu marginesowy znaczek opłaty za 25 hal. w barwie błękitnoniebieskiej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Herb Śląska Cieszyńskiego" projektu prof. J.Bukowskiego, ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.VIx1
100 PLN
3128

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 200 hal. w kolorze szarofioletowym - wzór "Rolnik" odmiana II z kreskowanym tłem pod napisami, projektu Prof.J.Czajkowskiego, na papierze białym gładkim średnim, zachowany w pięknym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.Xx1
240 PLN
3129

1920 Górny Śląsk, niemiecki nadruk - dywersyjne całkowite fałszerstwo propagandowe znaczków polskich - znaczki doklejone na oryginalnej karcie do głosowania!!! ostemplowane w dniu plebiscytu - 20.3 w Lublińcu, która to miejscowość w wyniku plebiscytu przyznana została stronie polskiej; w czasie trwania plebiscytu, Niemcy sporządzili fałszerstwo polskich znaczków obiegowych i dodatkowo opatrzyli je nadrukiem zachęcającym do głosowania za Niemcami, znaczki te oryginalnie kasowane są prawdziwymi unikatami.


600 PLN
SOLD
3130

1920 Górny Śląsk, niemiecki nadruk - dywersyjne całkowite fałszerstwo propagandowe znaczków polskich, znaczek z "abklatchem".


200 PLN
3131

1920 niemieckie wydanie dywersyjne z okresu plebiscytu na Górnym Śląsku - nadruki propagandowe na sfałszowanych polskich znaczkach.


300 PLN
SOLD
3132

1921 Górny Śląsk, poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, pięknie kasowana seria nieząbkowana, bardzo wysoko wyceniona w Michlu (Mi.400 euro).

Fi.1-7A
Mi.1-7B
500 PLN
3133

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, cięta seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Mi.500 euro), większość sygnowana Białkowski.

Fi.1-7A
Mi.1-7B
600 PLN
3134

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tak zwane wydanie Korfantego, cięta seria czysta z pełną oryginalną gumą, wysoko wyceniana w katalogach (Mi. 500 euro).

Fi.1-7A
240 PLN
SOLD
3135

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, ząbkowana seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Mi.1400 euro), większość sygnowana Białkowski.

Fi.1-7B
Mi.1-7A
1 600 PLN
3136

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, ząbkowana seria skasowana 17.6 na dwóch kopertach w miejscowości Dąbrówka Mała datownikiem niemieckim EICHANU (KR.KATTOWITZ); w 1920 w Dąbrówce Małej mieściło się dowództwo II powstania śląskiego, a od 6 maja 1921 w budynku probostwa rezydował m.in. Wojciech Korfanty (w dniach 7−9 prowadził tu rokowania w sprawie rozejmu ze stroną niemiecką; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania (same znaczki kasowane Mi.780 euro).

Fi.1-7B
Mi.1-7A
1 500 PLN
3137

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty.

Fi.3A
30 PLN
3138

1921 Górny Śląsk, poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, narożny ośmioblok znaczków za 40 fen z nieznanym dotąd na poz.3 błędem "odwrócone y zamiast F w oznaczeniu nominału z prawej strony", do tej pory na tej wartości błąd katalogowano na poz.31, na innych wartościach na poz.12, 14, 19, 21 i 24, czyste bez podlepki (Mi.415 euro); gwarancja.

Fi.4A B1
Mi.4I
600 PLN
3139

1921 Górny Śląsk, poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, pionowa parka znaczków za 60 fen. z dwoma błędami na poz.24 "odwrócone y zamiast F w oznaczeniu nominału z prawej strony" (Michel 150 euro) i na poz.34 "ptaszek (komma) zamiast kropki po F" (Michel -.-) w Fischerze oba niekatalogowane, czyste bez podlepki (w kilku miejscach minimalne zmatowienia gumy); gwarancja.

Fi.6A B1+B2
Mi.6B I+III
800 PLN
3140

1921 Górny Śląsk, kartka z Bytomia do Niemiec, częściowo wytarty adres, ładna widokówka z Bytomia.

Fi.16
80 PLN
3141

1921 Górny Śląsk, niemiecka karta propagandowa "Die alte Heimat" wysłana z Bytomia 20.3 - w dniu Plebiscytu.

Fi.16, 18
150 PLN
3142

1921 Górny Śląsk, wydanie definitywne Komisji Rządzącej, 10 + 30 fen - frankatura dwukolorowa, list wysłany 24.1 do Minden z miejscowości Carlsruhe - Pokój, która w wyniku plebiscytu przyznana została stronie niemieckiej, niewielkie przebarwienia.

Fi.16, 20
80 PLN
3143

1921 Górny Śląsk, list z Königshütte (Królewska Huta) do Niemiec.

Fi.16, 22
50 PLN