The auction will start on 19.04.2024

Auction 101. Germany

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
39579

1937 Ziemie Zachodnie, Dzień Znaczka - komplet dwóch ilustrowanych kart prywatnego nakładu ostemplowanych okolicznościowo 9.I we Wrocławiu; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.PPC70/01-02
100 PLN
45072

1859 Hanower, całostka - koperta dofrankowana parką znaczków wysłana 6/2 z Münden do Magdeburga, na odwrocie stempelek ambulansu Münden-Berlin z 7/2 i stempelek nadejścia; dobry stan zachowania (znaczki zacięte i z niewielkimi przebarwieniami).


Mi.U5II, 14 
50 PLN
45073

1864 Oldenburg, koperta wysłana 3.6 z Rastede do Varel, datownik odbiorczy na odwrocie, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.U10 
60 PLN
45074

1865 Prusy, 3 Sgr frankatura pojedyncza - kompletny list z pełną treścią wysłany 5/4 z Berlina do Hohenstein, znaczek skasowany datownikiem BERLIN POST-EXP.23.


Mi.18 
30 PLN
45075

1872 Rzesza, pierwsze wydanie znaczków zjednoczonych Niemiec, 3 Kr frankatura pojedyncza - list wysłany 27.5 z Frankfurtu do Römhild, datownik odbiorczy na odwrocie; walor w dobrym stanie zachowania.


Mi.9 
40 PLN
45076

1873 Bawaria, odmiana karty pocztowej z napisem "mst" zamiast "mit" w drugiej linii tekstu 4) punktu, wysłana 13.III z Hof, datownik nadawczy w kolorze niebieskim; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.P1IId
100 PLN
45077

1884 Wirtembergia, urzędowa karta pocztowa wysłana 18.6 z Wildberg do Emmingen, dodatkowy stempelek z godłem CAMERALAMT REUTHING.


Mi.DP24 
40 PLN
45078

1886 Wirtembergia, karta pocztowa wysłana 20.1 z urzędu pocztowego na dworcu kolejowym w Ludwigsburgu.


Mi.P26II 
20 PLN
45079

1888 Wirtembergia, karta pocztowa wysłana 25.6 z Gaildorf do Laubach, stemple odbiorcze.


Mi.P30 
20 PLN
45080

1890 Bawaria, podwójna karta pocztowa wysłana 7.X z Fuerth do Wiesbaden.


Mi.P40/01 
30 PLN
45081

1892 Wirtembergia, karta pocztowa nadana bezpośrednio w wagonie pocztowym wysłana z Ulm do Öhringen, datowana 13 Juli, znak opłaty unieważniono ręcznie, obok odciśnięto datownik ambulansu "K.B.BAHNPOST ULM KMPT" z wyróżnikiem "III", na odwrocie datownik odbiorczy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.P34
200 PLN
45082

1893 Bawaria, podwójna karta pocztowa wysłana 9. VIII z Homburga do Barmen.


Mi.P42/02w 
50 PLN
45083

1900 miejscowy przekaz pocztowy z Wollin.


50 PLN
SOLD
45084

1903/07 Bawaria, karta z prywatnym dodrukiem "GESELLSCHAFT-HARMONIE NÜRNBERG", czysta.


Mi.P65/04 
40 PLN
45085

1906 Bawaria, 5 Pf/ 2 Pf - przedrukowa karta pocztowa prywatnego nakładu.


Mi.PZD4/02
80 PLN
45086

1906 Niemiecka Afryka Południowo-Wschodnia (DSWA), w 1904 na terenie kolonii wybuchło powstanie ludów Herero, które trwało do 1908 roku, po początkowych sukcesach, powstańcy ulegli 15 tysięcznemu niemieckiemu korpusowi ekspedycyjnemu, Niemcy przy tłumieniu powstania wykazali się wielkim okrucieństwem, przyjmuje się, że zginęło około 65 tysięcy Hererów, straty po stronie niemieckiej wyniosły ponad 1700 zabitych; widokówka wysłana 6.I ze Swakopomund przez żołnierza Korpusu Ekspedycyjnego (jednostka ochrony kolei) do Reisse, listowa pieczęć formacyjna; kasownik odbiorczy; doskonały stan zachowania.


500 PLN
45087

1911 Niemiecka Afryka Południowo-Wschodnia (DSWA), widokówka wysłana 12.7 z Brackwasser do Krakowa; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.26 
200 PLN
45088

1911 Bawaria, widokówka wydana z okazji Dnia stokrotek, wysłana 11.5 z Monachium do Bayreuth, idealny stan zachowania; temat - KWIATY.


Mi.77I 
100 PLN
45089

1911 Bawaria, ilustrowana karta jubileuszowa.


Mi.P91II/01 
30 PLN
45090

1913 Bawaria, karta pocztowa wysłana 29.V z pośrednictwa pocztowego, ramkowy stempel "Posthilfstelle Flintsbach Taxe: Winzer", znak opłaty skasowany datownikiem WINZER; dobry stan zachowania.


Mi.P87I/02
160 PLN
45091

1914 Rzesza, podwójna karta, czysta.


Mi.P98 
40 PLN
45092

1915 Niemiecka Afryka Południowo-Wschodnia (DSWA) - Fort Napier w Pietermaritzburg w Afryce Południowej - obóz dla niemieckich jeńców wojennych wziętych do niewoli w czasie walk I wojny światowej na terenie DSWA, formularz z obozu wysłany 16.VII do Kimberley, stempelek cenzury.


500 PLN
45093

1919 Republika Weimarska, 2-Pf - frankatura wielokrotna, karta pocztowa,wysłana 18.3 z Zwickau do Orne.


Mi.102 
40 PLN
45094

1921 Republika Weimarska, sekretnik, brzegi niezaklejone, pełna, oryginalna guma.


Mi.K22 
10 PLN
45095

1922 Republika Weimarska - Inflacja, 2,50 M (dwie odmiany koloru) - frankatura wielokrotna, karta pocztowa wysłana 22.12 z Solingen do Fürth.


Mi.115 
160 PLN
45096

1923 Republika Weimarska - Inflacja, 250.000/ 200 M - frankatura wielokrotna, list wysłany 5.10 z Finsterwalde do Bytomia.


Mi.292 
40 PLN
45097

1923 Republika Weimarska - Inflacja, 100 M (odmiana koloru) - frankatura wielokrotna, list urzędowy wysłany 14.8 z Ministerstwa Transportu w Berlinie do linii żeglugowej Hamburg-Ameryka w Hamburga.


Mi.P74 
50 PLN
45098

1924-44 III Rzesza, zestaw serii i znaczków pojedynczych (95 szt.), czyste bez podlepek (Mi.325 euro).


Mi.368-906ex
260 PLN
45099

1924-1941 Republika Weimarska/III Rzesza, zestaw znaczków kasowanych (Mi.400 euro).


160 PLN
45100

1927 Republika Weimarska, wydanie przedrukowe I.A.A., seria kasowana.


Mi.407-09 
200 PLN
SOLD
45101

1928 Republika Weimarska, prezydenci Rzeszy, seria obiegowa, czysta na podlepkach (Mi.120 euro, bez podlepki 1100 euro).


Mi.410-22
240 PLN
45102

1929 Saara, malarstwo, seria czysta na podlepkach.


Mi.135-41 
70 PLN
45103

1929/1934 Saara, różne widoki, seria urzędowa, czysta na podlepkach.


Mi.D22-32 
25 PLN
45104

1930 III Rzesza, Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna - IPOSTA, kasowany okolicznościowo czworoblok znaczków z bloku (Mi.560 euro), zdjęty z listu wysłanego w szóstym dniu wystawy.


Mi.446-49
700 PLN
45105

1930 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna Iposta w Berlinie, blok z śladami po podlepkach na marginesie, znaczki z bloku bez zarzutu - Mi. 446-9 **.


Mi.Bl.1
750 PLN
45106

1931 Republika Weimarska, znaczek urzędowy na wycinku skasowany 20.1 na lotnisku Schkeuditz w Halle/Leipzig.


Mi.D124 
10 PLN
45107

1932 Republika Weimarska, karta pocztowa wysłana 6 4 z Berlina.


Mi.P199I 
10 PLN
45108

1933 III Rzesza, fragment arkusza drukarskiego zawierający dwie "strony" dla zeszycików znaczkowych (Mi.500 euro).


Mi.MHB51.1
350 PLN
45109

1933 III Rzesza, 15 Pf część z opłaconą odpowiedzią karty podwójnej, czysta.


Mi.P223F 
30 PLN
45110

1933 III Rzesza, ilustrowana karta pocztowa, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.P248 
10 PLN