Auction 101. PoW Woldenberg camp

40292

1944 wydanie obiegowe - dwa znaczki w kolorach: brązowoczerwonym i ciemnoczerwonym na prawidłowo opłaconej karcie pocztowej wysłanej 8.IV; dobry stan zachowania (pionowe zgięcie nie dotykające znaczków); gwarancja.

Fi.36a, b
200 PLN
40293

Fi.36a, b
200 PLN
40294

1944 150. rocznica powstania kościuszkowskiego, znaczek skasowany 4.IV stemplem okolicznościowym "RACŁAWICE" na wielkanocnej karcie ozdobionej drzeworytem sygnowanym Ż.S.(Żukowski Stanisław) lub Z.S.(Zygmunt Szatkowski), na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

Fi.37
100 PLN
40295

1944 150. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, gwarancja.

Fi.37
15 PLN
40296

1944 150. rocznica powstania kościuszkowskiego, "harmonijka" - zestaw 9 znaczków na wycinkach skasowanych dwoma datownikami i siedmioma stemplami okolicznościowymi: RACŁAWICE, WILNO, GÓRA ŚW.ANNY, UTWORZENIE ŻANDARMERII, ŚWIĘTO MORZA, ROK OLIMPIJSKI, TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH; w takiej formie rzadko spotykane; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.37
400 PLN
40297

Fi.37, 30
120 PLN
40298

Fi.37P
80 PLN
40299

1944 Święto 3 Maja, list polecony przesłany 3.V w pierwszym dniu obiegu znaczka, na odwrocie datownik odbiorczy; słabszy stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.38
120 PLN
40300

1944 Święto 3 Maja, znaczek na dużym wycinku ostemplowany 20.VIII kasownikiem okolicznościowym "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH"; gwarancja.

Fi.38
40 PLN
40301

1944 kartka polecona z grafiką obozową, bez treści.

Fi.38
80 PLN
40302

1944 święto 3 maja, gwarancja.

Fi.38
15 PLN
40303

1944 prezydent Władysław Raczkiewicz, gwarancja.

Fi.39
15 PLN
40304

Fi.39
200 PLN
40305

1944 prezydent Władysław Raczkiewicz, gwarancja Schmutz.

Fi.39
15 PLN
40306

1944 Prezydent RP Władysław Raczkiewicz, znaczek na karcie ostemplowany 29.VI kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO MORZA"; gwarancja.

Fi.39
60 PLN
40307

1944 Święto Morza, znaczek skasowany okolicznościowo 29.VI na karcie ozdobionej drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, przedstawiającym polski niszczyciel ORP "Błyskawica"; słabszy stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.40
60 PLN
40308

1944 Święto Morza, znaczek na wycinku.

Fi.40
110 PLN
40309

1944 Święto Morza znaczek na pocztówce, ostemplowany 22.VIII czerwonym kasownikiem okolicznościowym "MIŁUJ BLIŹNIEGO"; gwarancja.

Fi.40
50 PLN
40310

Fi.40
80 PLN
40311

Fi.40
80 PLN
40312

1944 Święto Morza, gwarancja.

Fi.40
15 PLN
40313

1944 Święto Morza, dwa znaczki za 10 f. w skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu koloru zielononiebieskiego, gwarancja.

Fi.40
60 PLN
40314

1944 Rok Olimpijski, kasowany znaczek za 10 f. w kolorze czerwonym, gwarancja.

Fi.41
30 PLN
40315

Fi.41
100 PLN
40316

1944 Tydzień Ziem Wschodnich, unikalna parka prób znaczków za 10+15 f. 20+25 f. odbita ze zblokowanych kliszek w kolorze czarnym na białym gładzonym żeberkowanym papierze o grubości 0,10 mm; projekty znaczków przedstawiających Kościół Licealny w Krzemieńcu i Zamek w Świrze wykonali Jan Knothe i Stefan Michalski - ich inicjały MK w prawym dolnym rogu każdej próby, rytował Stefan Michalski; zwykłe próby z pojedynczych klisz w różnych kolorach wydano w nakładzie po 10 szt; te w parce na gładzonym papierze to unikat - inny egzemplarz próby z Woldenbergu w takiej formie nie jest znany; ten pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera.

Fi.42+43 P
10 000 PLN
40317

1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria czysta, gwarancja.

Fi.42-44
60 PLN
40318

1944 Tydzień Ziem Wschodnich - seria znaczków na karcie ozdobionej artystycznym suchym tłoczeniem, znaczki skasowane 20.VIII stemplem okolicznościowym "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH" w pierwszym dniu obiegu; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.42-44
300 PLN
40319

1944 Tydzień Ziem Wschodnich - seria znaczków skasowanych 22.VIII czerwonym stemplem okolicznościowym "MIŁUJ BLIŹNIEGO SWEGO" na osobnych kartach ozdobionych suchym tłoczeniem z okazji 80 rocznica Konwencji Genewskich; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.42-44
250 PLN
40320

1944 Tydzień Ziem Wschodnich, znaczek za 20+25 f przedstawiającym zamek w Świrzu, na wycinku skasowany 20.VIII stemplem okolicznościowy z przygotowanym z tej samej okazji; gwarancja.

Fi.43
40 PLN
40321

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, gwarancja.

Fi.45
20 PLN
40322

Fi.45
60 PLN
40323

1944 80. rocznica powstania Czerwonego Krzyża, znaczek skasowany 13 X na pocztówce ozdobionej, wyjątkowo rzadko stosowanym, dwubarwnym drzeworytem autorstwa Janusza Łonickiego, z dodatkowym napisem POCZTÓWKA; dobry stan zachowania; gwarancja; temat - CZERWONY KRZYŻ.

Fi.45
300 PLN
40324

1944 80. rocznica powstania Czerwonego Krzyża, bardzo rzadka próba znaczka za 100 f. w kolorach czarnym i czerwonym, nietypowa - w formie odbitki autorskiej z sygnaturą ołówkiem pod rysunkiem S.Michalski J.Knothe - typowe próby barw (odmiany brązu, ciemnooliwkową i lila) odbito w formacie znaczków z napisem "Próba" na odwrocie, wszystkie w nakładzie po 10 szt., w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest reprodukowana w takiej właśnie formie i katalogowana jako 45.0.7. z podaniem nakładu - około 10 szt., nowy fotoatest.

Fi.45 P4
4 000 PLN
40325

1944 500. rocznica bitwy pod Warną - znaczek na dużym wycinku 10.XI ostemplowany kasownikiem okolicznościowym "WARNA"; gwarancja Krawczyk.

Fi.46
50 PLN
40326

1944 500. rocznica bitwy pod Warną.

Fi.46
40 PLN
40327

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, gwarancja.

Fi.46
15 PLN
40328

Fi.46
60 PLN
40329

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, gwarancja Schmutz.

Fi.46
15 PLN
40330

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, unikalna odbitka autorska znaczka za 70 f. autorstwa Janusza Łonickiego, przez niego rytowana i sygnowana ołówkiem pod rysunkiem; odbita z pojedynczej kliszy w kolorze czarnym; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest katalogowana jako 45.00.1. Entwurf - Projekt i wyceniana dużo wyżej niż próba koloru, fotoatest.

Fi.46 E
3 600 PLN
40331

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, próba znaczka za 70 f. autorstwa Janusza Łonickiego, przez niego rytowana, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze ciemnoniebieskim w minimalnym nakładzie 10 sztuk; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest skatalogowana jako 45.0.2 bez opisu koloru, bo autor kupił ją już po wydaniu katalogu - jako ciemnoniebieska jest mylnie opisana 45.0.1, która winna być opisana jako ciemnoszaroniebieska 22F4 (dla zainteresowanych ta też może być dostępna z atestem); na odwrocie drukowany charakterystyczny napis "Próba", gwarancja i fotoatest.

Fi.46 P1
2 400 PLN