40292 |
1944 wydanie obiegowe - dwa znaczki w kolorach: brązowoczerwonym i ciemnoczerwonym na prawidłowo opłaconej karcie pocztowej wysłanej 8.IV; dobry stan zachowania (pionowe zgięcie nie dotykające znaczków); gwarancja. | Fi.36a, b |
| 200 PLN | |
40293 |
1944 wydanie obiegowe, cztery czyste czworobloki znaczków za 5 f., po dwa w kolorach brązowoczerwonym i ciemnoczerwonym, zamiast dwóch cztery odmiany koloru czerwonego, gwarancja. | Fi.36a, b |
| 200 PLN | |
40294 |
1944 150. rocznica powstania kościuszkowskiego, znaczek skasowany 4.IV stemplem okolicznościowym "RACŁAWICE" na wielkanocnej karcie ozdobionej drzeworytem sygnowanym Ż.S.(Żukowski Stanisław) lub Z.S.(Zygmunt Szatkowski), na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja. | Fi.37 |
| 100 PLN | |
40295 |
1944 150. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, gwarancja. | Fi.37 |
| 15 PLN SOLD | |
40296 |
1944 150. rocznica powstania kościuszkowskiego, "harmonijka" - zestaw 9 znaczków na wycinkach skasowanych dwoma datownikami i siedmioma stemplami okolicznościowymi: RACŁAWICE, WILNO, GÓRA ŚW.ANNY, UTWORZENIE ŻANDARMERII, ŚWIĘTO MORZA, ROK OLIMPIJSKI, TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH; w takiej formie rzadko spotykane; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.37 |
| 400 PLN | |
40297 |
1944 150 rocznica Powstania Kościuszkowskiego - znaczki przedstawiające kosynierów i Tadeusza Kościuszkę ostemplowane 4.IV w rocznicę bitwy pod Racławicami kasownikiem okolicznościowym "RACŁAWICE" na pocztówce ozdobionej drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski, w rzadziej spotykanym niebieskim kolorze; minimalne przebarwienia; gwarancja. | Fi.37, 30 |
| 120 PLN | |
40298 |
1944 150. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, odbitka z unieważnionej matrycy. | Fi.37P |
| 80 PLN | |
40299 |
1944 Święto 3 Maja, list polecony przesłany 3.V w pierwszym dniu obiegu znaczka, na odwrocie datownik odbiorczy; słabszy stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.38 |
| 120 PLN | |
40300 |
1944 Święto 3 Maja, znaczek na dużym wycinku ostemplowany 20.VIII kasownikiem okolicznościowym "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH"; gwarancja. | Fi.38 |
| 40 PLN | |
40301 |
1944 kartka polecona z grafiką obozową, bez treści. | Fi.38 |
| 80 PLN | |
40302 |
1944 święto 3 maja, gwarancja. | Fi.38 |
| 15 PLN | |
40303 |
1944 prezydent Władysław Raczkiewicz, gwarancja. | Fi.39 |
| 15 PLN | |
40304 |
1944 znaczek z podobizna prezydenta Władysława Raczkiewicza unieważniony na kartce z wytłoczoną podobizną marszałka Józefa Piłsudskiego, gwarancja za znaczkiem. | Fi.39 |
| 200 PLN | |
40305 |
1944 prezydent Władysław Raczkiewicz, gwarancja Schmutz. | Fi.39 |
| 15 PLN | |
40306 |
1944 Prezydent RP Władysław Raczkiewicz, znaczek na karcie ostemplowany 29.VI kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO MORZA"; gwarancja. | Fi.39 |
| 60 PLN | |
40307 |
1944 Święto Morza, znaczek skasowany okolicznościowo 29.VI na karcie ozdobionej drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, przedstawiającym polski niszczyciel ORP "Błyskawica"; słabszy stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.40 |
| 60 PLN | |
40308 |
1944 Święto Morza, znaczek na wycinku. | Fi.40 |
| 110 PLN | |
40309 |
1944 Święto Morza znaczek na pocztówce, ostemplowany 22.VIII czerwonym kasownikiem okolicznościowym "MIŁUJ BLIŹNIEGO"; gwarancja. | Fi.40 |
| 50 PLN | |
40310 |
1944 Święto Morza, kartka z grafiką obozową i okolicznościowym stemplem z pierwszego dnia obiegu, na odwrocie napis POCZTÓWKA. | Fi.40 |
| 80 PLN | |
40311 |
1944 Święto Morza, kartka z grafiką obozową i stemplem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu. | Fi.40 |
| 80 PLN | |
40312 |
1944 Święto Morza, gwarancja. | Fi.40 |
| 15 PLN | |
40313 |
1944 Święto Morza, dwa znaczki za 10 f. w skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu koloru zielononiebieskiego, gwarancja. | Fi.40 |
| 60 PLN | |
40314 |
1944 Rok Olimpijski, kasowany znaczek za 10 f. w kolorze czerwonym, gwarancja. | Fi.41 |
| 30 PLN | |
40315 |
1944 Rok Olimpijski, dwa czyste znaczki za 10 f. w kolorze czerwonym, w skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu, gwarancja. | Fi.41 |
| 100 PLN | |
40316 |
1944 Tydzień Ziem Wschodnich, unikalna parka prób znaczków za 10+15 f. 20+25 f. odbita ze zblokowanych kliszek w kolorze czarnym na białym gładzonym żeberkowanym papierze o grubości 0,10 mm; projekty znaczków przedstawiających Kościół Licealny w Krzemieńcu i Zamek w Świrze wykonali Jan Knothe i Stefan Michalski - ich inicjały MK w prawym dolnym rogu każdej próby, rytował Stefan Michalski; zwykłe próby z pojedynczych klisz w różnych kolorach wydano w nakładzie po 10 szt; te w parce na gładzonym papierze to unikat - inny egzemplarz próby z Woldenbergu w takiej formie nie jest znany; ten pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera. | Fi.42+43 P |
| 10 000 PLN | |
40317 |
1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria czysta, gwarancja. | Fi.42-44 |
| 60 PLN | |
40318 |
1944 Tydzień Ziem Wschodnich - seria znaczków na karcie ozdobionej artystycznym suchym tłoczeniem, znaczki skasowane 20.VIII stemplem okolicznościowym "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH" w pierwszym dniu obiegu; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.42-44 |
| 300 PLN | |
40319 |
1944 Tydzień Ziem Wschodnich - seria znaczków skasowanych 22.VIII czerwonym stemplem okolicznościowym "MIŁUJ BLIŹNIEGO SWEGO" na osobnych kartach ozdobionych suchym tłoczeniem z okazji 80 rocznica Konwencji Genewskich; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.42-44 |
| 250 PLN | |
40320 |
1944 Tydzień Ziem Wschodnich, znaczek za 20+25 f przedstawiającym zamek w Świrzu, na wycinku skasowany 20.VIII stemplem okolicznościowy z przygotowanym z tej samej okazji; gwarancja. | Fi.43 |
| 40 PLN | |
40321 |
1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, gwarancja. | Fi.45 |
| 20 PLN | |
40322 |
1944 80. rocznica powstania Czerwonego Krzyża, dwa znaczki za 100 f. o ciemniejszym i jaśniejszym odcieniu koloru ciemnooliwkowego, gwarancja. | Fi.45 |
| 60 PLN | |
40323 |
1944 80. rocznica powstania Czerwonego Krzyża, znaczek skasowany 13 X na pocztówce ozdobionej, wyjątkowo rzadko stosowanym, dwubarwnym drzeworytem autorstwa Janusza Łonickiego, z dodatkowym napisem POCZTÓWKA; dobry stan zachowania; gwarancja; temat - CZERWONY KRZYŻ. | Fi.45 |
| 300 PLN | |
40324 |
1944 80. rocznica powstania Czerwonego Krzyża, bardzo rzadka próba znaczka za 100 f. w kolorach czarnym i czerwonym, nietypowa - w formie odbitki autorskiej z sygnaturą ołówkiem pod rysunkiem S.Michalski J.Knothe - typowe próby barw (odmiany brązu, ciemnooliwkową i lila) odbito w formacie znaczków z napisem "Próba" na odwrocie, wszystkie w nakładzie po 10 szt., w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest reprodukowana w takiej właśnie formie i katalogowana jako 45.0.7. z podaniem nakładu - około 10 szt., nowy fotoatest. | Fi.45 P4 |
| 4 000 PLN | |
40325 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną - znaczek na dużym wycinku 10.XI ostemplowany kasownikiem okolicznościowym "WARNA"; gwarancja Krawczyk. | Fi.46 |
| 50 PLN | |
40326 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną. | Fi.46 |
| 40 PLN | |
40327 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną, gwarancja. | Fi.46 |
| 15 PLN | |
40328 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, dwa znaczki za 70 f. w kolorze niebieskim o skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu, gwarancja. | Fi.46 |
| 60 PLN | |
40329 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną, gwarancja Schmutz. | Fi.46 |
| 15 PLN | |
40330 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, unikalna odbitka autorska znaczka za 70 f. autorstwa Janusza Łonickiego, przez niego rytowana i sygnowana ołówkiem pod rysunkiem; odbita z pojedynczej kliszy w kolorze czarnym; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest katalogowana jako 45.00.1. Entwurf - Projekt i wyceniana dużo wyżej niż próba koloru, fotoatest. | Fi.46 E |
| 3 600 PLN | |
40331 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, próba znaczka za 70 f. autorstwa Janusza Łonickiego, przez niego rytowana, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze ciemnoniebieskim w minimalnym nakładzie 10 sztuk; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest skatalogowana jako 45.0.2 bez opisu koloru, bo autor kupił ją już po wydaniu katalogu - jako ciemnoniebieska jest mylnie opisana 45.0.1, która winna być opisana jako ciemnoszaroniebieska 22F4 (dla zainteresowanych ta też może być dostępna z atestem); na odwrocie drukowany charakterystyczny napis "Próba", gwarancja i fotoatest. | Fi.46 P1 |
| 2 400 PLN | |