Auction 100. Local postage 1918-1919

28236

Fi.12b
40 PLN
28237

1918 Konin, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 7,5 fen. z rzadkim lokalnym nadrukiem "Orzeł / Polska Poczta" typu II, jak na to wydanie niespotykanie wyraźnie odbitym, ładny stan; sygnowany, gwarancja Gryżewski.

Fi.14
500 PLN
28238

1918 Konin, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 7,5 fen. z rzadkim lokalnym nadrukiem "Orzeł / Polska Poczta" typu II, ładny stan; sygnowany i opis Schmutz, gwarancja Mikstein.

Fi.14
400 PLN
28239

1918 Włocławek, znaczki z nadrukiem II wydania w kolorze czarnym.

Fi.16-20, 22
240 PLN
28240

Fi.18
70 PLN
28241

Fi.18
70 PLN
28242

1918 Włocławek, znaczki wydania "Na Skarb Narodowy" na miejscowo zaadresowanej kopercie (prawidłowo opłaconej) o charakterze filatelistycznym, znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym Włocławka, znaczek za 10 fen. z rzadko spotykanym przesunięciem nadruku wychodzącym poza obrazek znaczka.

Fi.18, 19
450 PLN
28243

1918 Włocławek, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 15 fen. z lokalnym nadrukiem "Na Skarb Narodowy" - II wydanie i z kasownikiem prowizorycznym, ze zbioru i z sygnaturą Rachmanowa, gwarancja.

Fi.IIb
180 PLN
28244

Fi.19
120 PLN
28245

1918 Włocławek, znaczek drugiego wydania poczty lokalnej we Włocławku z nadrukiem "Na Skarb Narodowy" w kolorze czerwonym stemplowany grzecznościowo na kopercie ze znaczkami wydania przedrukowego PP/GGW unieważniony kasownikiem Aleksandrowa Kujawskiego.

Fi.19
500 PLN
28246

1918 Konin, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 7,5 fen. z rzadkim lokalnym nadrukiem "POLSKA / Orzeł /POCZTA" typu III w kolorze fioletowym, ładny stan; sygnowany SK, gwarancja firmowa Gryżewski, gwarancja Perzyński.

Fi.24
41 PLN
28247

Fi.24-33
400 PLN
28248

1918 Jędrzejów, kasowany znaczek okupacji austriackiej za 2 hal. z głową Merkurego z niekatalogowanym na tym wydaniu, przesuniętym skośnie - znaczek nie pasował rozmiarem, lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Jędrzejów", sygnowany SK, gwarancja firmowa Gryżewski.

Fi.49
800 PLN
28249

1918 Olkusz, czysty znaczek za 3 h. z podobizną cesarza Karola z odwróconym lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Olkusz", cień śladu po podlepce, gwarancja Krawczyk.

Fi.55 No
250 PLN
28250

1918 Olkusz, czysty znaczek za 12 h. z podobizną cesarza Karola z odwróconym lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Olkusz", na podlepce i z fałdą w papierze, gwarancja Krawczyk.

Fi.59a No
200 PLN
28251

Fi.63 No
400 PLN
28252

1918 Jędrzejów, seria znaczków okupacji austrowęgierskiej - wydanie dobroczynne na tzw. fundusz cesarza Karola, z lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Jędrzejów", sygnowany SK, gwarancja firmowa Gryżewski.

Fi.73-75
90 PLN
28253

800 PLN
28254

1918 Ostrołęka, podwójna karta pocztowa Gen.Gouv.Warschau z opłaconą odpowiedzią z bardzo rzadkim lokalnym nadrukiem "Polska poczta" typu II o wymiarach 18:20,25 mm; po zmianie taryfy pocztowej w dniu 25.11. karty dofrankowano; ostemplowana kasownikiem prowizorycznym "Z OSTROŁĘKI" (oryginalnie użyta pocztowo Fi.25000.-), poza śladem złożenia zachowana w bardzo dobrym stanie, bardzo niska cena wywoławcza, obie części ("mit Antwortkarte" i "Antwort") gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2 A+B
7 500 PLN
28255

Mi.185-89, 194-99, 221-24
900 PLN
28256

1918 Rozwadów, znaczek austriacki za 5 hal. z lokalnym nadrukiem typu II "POCZTA POLSKA / Orzeł", czysty bez gumy w bardzo ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Mi.186
33 PLN
28257

1918 Mielec, austriacki znaczek opłaty za 50 h. z lokalnym nadrukiem typu III "Poczta Polska" stempelkiem gumowym o rozmiarach 15 x 11,5 mm, piękny stan zachowania z pełną oryginalną gumą; gwarancja.

Mi.195
1 200 PLN
28258

1918 Rozwadów - NADRUK ODWRÓCONY, znaczek austriacki o wysokim nominale 4 Kr. z odwróconym lokalnym nadrukiem typu I "POCZTA POLSKA / Orzeł" / ROZWADÓW, poza kilkoma krótszymi ząbkami zachowany w bardzo ładnym stanie z pełną oryginalną gumą, gwarancja.

Mi.206
815 PLN
28259

1918 Tarnów, znaczek opłaty za 15 hal. z lokalnym nadrukiem typu III w położeniu obróconym o 90° - czyli z góry do dołu, dodatkowo "uszkodzone R" i częściowy abklatsch nadruku na odwrocie, rzadsze od nadruków odwróconych, mimo przebarwienia po lewej bardzo ciekawe, gwarancja Perzyński.

Mi.221
150 PLN
28260

1918 Tarnów, znaczek opłaty za 15 h. z lokalnym nadrukiem "Rzp. Polska" typu III w położeniu odwróconym, gwarancja Krawczyk.

Mi.221 No
250 PLN
28261

1918 Przemyśl, austriacki znaczek dopłaty za 5 hal. z lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA", ładny stan, sygnowany SK, gwarancja Perzyński.

Mi.P47
50 PLN
28262

1918 Myślenice, całostka z nadrukiem prywatnej inicjatywy.

130 PLN
28263

1918 Włocławek, znaczek III wydania stemplowany kasownikiem prowizorycznym.

45 PLN
28264

20 PLN
28265

1918 Jędrzejów, seria znaczków z lokalnym nadrukiem.

100 PLN
28266

60 PLN
28267

60 PLN
28268

1918 Grodzisk, znaczek z nadrukiem lokalnym.

10 PLN
28269

1918 Skierniewice, znaczki z nadrukiem lokalny na wycinkach.

120 PLN
28270

1918 Tarnów, znaczki gazetowe z nadrukiem lokalnym stemplowane grzecznościowo na kopercie.

40 PLN
28271

250 PLN
28272

1919 Bochnia, znaczek za 3 h. z lokalnym nadrukiem "Bochnia / Poczta Polska / gwiazdka / 5" (Fi.2000.- na podlepce), projekt unarodowionych przedrukami znaczków powstał na polecenie władz samorządowych Bochni, ostatecznie po dyskusjach do obiegu nie weszły, wartość 5/3 h. została odnaleziona w ostatnich latach, do tej pory znane były wartości 15/20 i 25/15 h., czysty bez gumy z lekkim śladem przedwojennej sygnatury SK, na życzenie gwarancja.

2 400 PLN
28273

1919 Skałat, znaczek z nadrukiem poczty lokalnej w Skałacie, gwarancja Schmutz.

120 PLN
28274

Fi.1, 5
450 PLN
28275

180 PLN