The auction will end on 05.10.2020
The auction ends in:

Current auction PoW Gross Born camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
31375

1943 „Gołąb” – próba znaczka nr.1 za 10 f. w kolorze ciemnoszaroultramarynowym, wzór wykorzystany także jako znak opłaty w kartach pocztowych, jedna z kilku próbnych odbitek w całkowicie odmiennej od definitywnych barwie; wszystkie trzy wartości I wydania poczty wewnątrzobozowej projektował i rytował Romuald Nowicki; tak jak dwa pozostałe wzory nie wprowadzone do obiegu - "Żaglowiec" i "Pocztylion na koniu", próba została wklejona na stronę tytułową Katalogu Poczty Obozowej autorstwa Z.Włodarskiego; jest znacznie rzadsza niż sporadycznie wykorzystywane w tym celu w/w projekty "Żaglowiec" i "Pocztylion na koniu", nigdzie dotąd niekatalogowana, nawet w Katalogu Poczt Obozowych wybitnego znawcy tego tematu Manfreda G.Hebera; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.1 P1
4 000 PLN
Bid
31376

1943 Święto Artylerii, karta pocztowa z ciemnoniebieskim znakiem opłaty na żółtawym szorstkim kartonie, jedna z najrzadszych kart obozowych o mikroskopijnym nakładzie 31 szt., idealny stan zachowania, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp1ay
3 200 PLN
Bid
31377

1943 Gołąbek - NIETYPOWY ROZMIAR, karta ze znakiem opłaty w kolorze czarnym na wyjątkowo rzadko spotykanym ponadnormatywnego rozmiaru kartonie - 98x91 mm zamiast 100x70 mm, bywają karty węższe o kilka milimetrów ze względu na niedobory papieru, ale "nadmiar" 21 mm to rzadkość; całostka wysłana 31.I.1944 adresowana do obozu IIE; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp5x2
300 PLN
Bid
31378

1943 Gołąbek, znak opłaty w kolorze czarnym, część nadawcza karty podwójnej (wyraźnie widoczne u góry ślady rozdzielania dwóch części całostki), karta czysta; bardzo rzadki walor - sporządzono 676 kart - w dobrym stanie zachowania (naturalna pozioma fałdka w papierze); gwarancja Korszeń.

Fi.Cp6x2A
100 PLN
Bid
31379

1943 karta obiegowa "świąteczna" o nominale 5 f., wykonana na pozostałych po jeńcach francuskich kartonikach z rysunkiem świecy i życzeniami po francusku, czysta, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp7x1
250 PLN
Bid
31380

1943 karta obiegowa o nominale 5 f., wykonana na różowym gładkim papierze, datowana 11.V, na froncie stempelek z emblematem "STUDIUM PEDAGOGICZNO-SPOŁECZNE OFLAG IIA", na odwrocie druk zawiadomienia bibliotecznego; niezmiernie rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp7z
500 PLN
Bid
31381

1943 karta obiegowa o nominale 10 f. na kartonie szarym gładkim, czysta, doskonały stan zachowania; gwarancja Korszeń.

Fi.Cp8yII
120 PLN
Bid
31382

1943 karta obiegowa o nominale 10 f. datowana i wysłana 31 XII, na odwrocie życzenia noworoczne; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp8yII
100 PLN
Bid
31383

1943 ilustrowana karta obiegowa - A.Mickiewicz, dwie karty o nominale 20 f., po lewej zwykła, po prawej niekatalogowana odmiana z początkowego okresu druku na kartonie szarym gładkim w formacie 113x72 mm, ma ona ilustrację w kolorze intensywnie czarnym o mniej wyraźnym rysunku (została potem podretuszowana); obie czyste w bardzo dobrym stanie zachowania (niewielki ślad podlepki na awersie); gwarancja Schmutz.

Fi.Cp10y
800 PLN
Bid
31384

1943 karta świąteczna z ilustracją powrót żołnierza (tło cieniowane), dwa egzemplarze: z obiegu, wysłana 31.XII i czysta, obie karty w doskonałym stanie zachowania; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Oivinda Bohna z Norwegii; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp12d
400 PLN
Bid
31385

1943 próbna odbitka grafiki do kartki pocztowej.


280 PLN
Bid
31386

1944 Rocznica śmierci gen.Wł.Sikorskiego, znaczek z bloku sprzedawanego przez pocztę z datownikiem na marginesie, zgodnie z przepisami przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, do tego czasu znaczek opłaty z bloku jest czysty, gwarancja Korszeń.

Fi.(bl.1)
500 PLN
Bid
31387

1944 Wymarsz Legionów - Marszałek Józef Piłsudski, znaczek z bloku, gwarancja Schmutz.

Fi.(bl.2)
150 PLN
Bid
31388

1944 81. rocznica Powstania Styczniowego, gwarancja Schmutz.

Fi.4Ad
240 PLN
Bid
31389

1944 Syrena, gwarancja Korszeń.

Fi.5IIbx
100 PLN
Bid
31390

1944 Święto Morza, seria kasowana, gwarancja Korszeń.

Fi.9-11
300 PLN
Bid
31391

1944 Święto Morza, seria czysta marginesowa na liniowanym pionowo papierze listowym, pełne oryginalne gumowanie, gwarancja wiatrowski.

Fi.9-11
480 PLN
Bid
31392

1944 Caritas, znaczek na papierze x2, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.9ax2
240 PLN
Bid
31393

1944 karnet okolicznościowy z grafika obozową wysłany jako list polecony, w karnecie stempel okolicznościowy Dni Morza i podziękowanie od Koła Morskiego za współpracę przy organizacji obchodów.

Fi.11
1 000 PLN
Bid
31394

1944 Rok Olimpijski, seria kasowana w ładnym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.12-14
320 PLN
Bid
31395

1944 Święto Gór, czworoblok ze stemplem okolicznościowym Rocznicy Poczty Obozowej.

Fi.15
200 PLN
Bid
31396

1944 Święto Gór, znaczek za 30 f. w ciemnym odcieniu, gwarancja Korszeń.

Fi.15
60 PLN
Bid
31397

1944 Święto Gór, kasowany znaczek za 30 f. w bardzo ciemnym odcieniu, piękny stan, gwarancja Korszeń.

Fi.15
60 PLN
Bid
31398

1944 Święto Żołnierza - Husarz, znaczek za 50 f. na dużym wycinku z kasownikiem z trzeciego dnia obiegu, gwarancja Korszeń.

Fi.16
70 PLN
Bid
31399

1944 Herby miast - Wilno, znaczek za 5 fen na karcie pocztowej (opłata niezgodna z taryfą) wysłanym 24.XII; gwarancja Korszeń.

Fi.17
160 PLN
Bid
31400

1944 Herby miast, seria kasowana, gwarancja Schmutz, Korszeń.

Fi.17-21
70 PLN
Bid
31401

1944 Herby miast, marginesowa seria kasowana, gwarancja Korszeń.

Fi.17-21
70 PLN
Bid
31402

1944 Herby miast, czysta seria, gwarancja Korszeń.

Fi.17-21
70 PLN
Bid
31403

1944 herby miast, znaczek złamany, gwarancja Korszeń.

Fi.20
10 PLN
Bid
31404

1944 Herby miast, unikalny kasowany znaczek za 50 gr. z podwójnym drukiem dolnego napisu, gwarancja Schmutz.

Fi.21
320 PLN
Bid
31405

1944 Wieża Piastowska w Cieszynie, kasowany znaczek za 30 gr., gwarancja Korszeń.

Fi.22
50 PLN
Bid
31406

1944 Wieża Piastowska w Cieszynie, prawostronnie cięty kasowany znaczek za 30 gr., gwarancja Korszeń.

Fi.22
80 PLN
Bid
31407

1944 Wieża Piastowska w Cieszynie, lewostronnie cięty znaczek za 30 gr., czysty bez gumy, gwarancja Korszeń.

Fi.22
40 PLN
Bid
31408

1944 Wieża Piastowska w Cieszynie, czysty znaczek za 30 gr., gwarancja Korszeń.

Fi.22
50 PLN
Bid
31409

1944 Puławski i Kościuszko, czworobloki w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.23-4
650 PLN
Bid
31410

1944 Pułaski i Kościuszko, seria w parkach kasowana na wycinkach, gwarancja Korszeń.

Fi.23-24
300 PLN
Bid
31411

1944 Pułaski i Kościuszko, marginesowa seria kasowana w pięknym stanie z nienaruszoną gumą, gwarancja Korszeń.

Fi.23-24
170 PLN
Bid
31412

1944 Pułaski i Kościuszko, seria czysta, gwarancja Krawczyk, Korszeń.

Fi.23-24
150 PLN
Bid
31413

1944 26-rocznica Odzyskania Niepodległości, kasowany znaczek za 25 gr., gwarancja Korszeń.

Fi.25
50 PLN
Bid
31414

1944 26-rocznica Odzyskania Niepodległości, marginesowy znaczek za 25 gr., czysty bez gumy, gwarancja Korszeń.

Fi.25
30 PLN
Bid