The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 100. Danzig

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
35251

1924 wydanie obiegowe - herb Gdańska w owalu, zestaw znaczków na wycinkach obiegowych.

Fi.187-95
80 PLN
35252

1924 Herb Gdańska w owalu, seria podstawowa + znaczki do automatów, kasowane (Fi.115.-).

Fi.187-95, 187-88R
Mi.193-201, 193-94D
90 PLN
35253

1924 wydanie obiegowe, znaczek z ząbkowaniem do automatu, złamany narożnik.

Fi.187R
20 PLN
35254

1924 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 10 fen (odmiana na papierze białym) - frankatura pojedyncza, widokówka do Warszawy wysłana 1.4.1927 z urzędu Gdańsk 1, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "1t".

Fi.188aw
Mi.194x 
50 PLN
35255

1924 wydanie na przesyłki lotnicze, 10+20+40 Pf - frankatura trójkolorowa, lotnicza karta polecona (bez tekstu na odwrocie) wysłana 23.5.25 z Gdańska do Berlina, znaczki skasowane owalnym datownikiem DANZIG 1 LUFTPOST z wyróżnikiem "a"; berlińskie datowniki odbiorcze i lotniczy stempel nadejścia "Mit Luftpost befördert uber Flughafen Tempelhofer Feld Postamt Berlin C2"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.196, 197, 198
Mi.202, 203, 204
200 PLN
35256

1924 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek z błędem w postaci opuszczonej dziurki w ząbkowaniu u góry i dołu, ząbkowanie dla wersji z automatów, abklacz, piękny stan.

Fi.200B2
450 PLN
35257

1924-32 widoki Gdańska i okolicy (I), czysta seria z pełną oryginalną gumą (Fi.2200.-) w ładnym stanie.

Fi.201-05
Mi.207-11
2 000 PLN
35258

1924-32 widoki Gdańska i okolicy (I+II), pełna (z odmianami kolorów) seria na podlepkach w ładnym stanie.

Fi.201-07
Mi.207-13
600 PLN
35259

1925 perforacja firmowa BAL - Baltic America Linie, znaczek za 50 Pf herb Gdańska w owalu z perforacją firmową, skasowany 4.10; dobry stan zachowania.

Fi.194
Mi.200
100 PLN
35260

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/ 25 Pf, ścięta ukośnie litera "e" w "postale" i narożny lewy górny ornament obramowania; bardzo dobry stan zachowania (karta bez błędów Fi.160.-).

Fi.Cp29
160 PLN
35261

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 Pf (Fi.160.-).

Fi.Cp29
120 PLN
35262

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, usterka karty podstawowej (części A) uszkodzone lewy i prawy narożne górne ornamenty obramowania i przerwana pionowa linia; karta w rzeczywistości prezentuje się korzystniej jasne smugi są praktycznie niewidoczne, karta na łączeniu delikatnie naderwana (karta bez błędów Fi.230.-).

Fi.Cp30
140 PLN
35263

1925 VI, wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Danzig, Rathaus (Fi.160.-).

Fi.Cp32
140 PLN
35264

1925 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO GDAŃSKA, list polecony wysłany 2.12 z Brunszwiku, koperta firmowa "Richard Borek, Braunschweig", na odwrocie dekoracyjna nalepka nadawcy i kasownik odbiorczy Danzig 1s; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.360
50 PLN
35265

1926 koperta dla Polskiego Delegata Prokuratury Generalnej w Gdańsku zaadaptowana przez przestemplowanie nadruku Polskiego Delegata ds (polskiego) Szkolnictwa przy Senacie Wolnego Miasta Gdańska (Der polnische Delegierte in Schulangelegenheit bei der Regierung zu Danzig) pieczątką "Der Delegierte der Generalprokuratur der Polnische Republik in DANZIG" przesłana kurierem do Dyrekcji Kolei Państwowych w Gdańsku, adnotacje z numerami dziennika; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania.


80 PLN
35266

1927 list firmowy z Gdańska do Niemiec, znaczki za 20 mk w dwóch różnych odmianach, wszystkie znaczki uszkodzone.

Fi.107, 109
30 PLN
35267

1927 list lotniczy z Gdańska do Niemiec, stempel "Mit Luftpost befördert / Luftpostamt Berlin G.2.".

Fi.196, 197
70 PLN
35268

1927, 15.VII wydanie z okazji XIX Światowego Kongresu Esperanto, czysty komplet 22 ilustrowanych kart obu wartości; jedno z najtrudniejszych, a zarazem najbardziej atrakcyjnych wydań ilustrowanych całostek obszaru Ziem Polskich, niezwykle trudne do zdobycia i nieczęsto oferowane w komplecie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp39-40A
Mi.P39-40I 
10 000 PLN
35269

1927 całostka okolicznościowa z okazji XIX Światowego Kongresu Esperanto w Gdańsku, grzecznościowo stemplowana kasownikiem okolicznościowym kongresu.

Fi.Cp40
200 PLN
35270

1929 perforacja firmowa M - Maggi´s Nahrungsmittel GmbH, znaczek za 15 Pf herb Gdańska w owalu z perforacją firmową, skasowany 22.8 w miejscowości Pszczółki datownikiem Hohenstein (Wolff Hoh08.0; dobry stan zachowania.

Fi.208
Mi.214
100 PLN
35271

1929 wydanie z dopłata na rzecz Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej w Gdańsku, seria trzech podstawowych znaczków w stanie idealnym.

Fi.211-3
90 PLN
35272

1929 wydanie z dopłata na rzecz Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej w Gdańsku, seria trzech podstawowych znaczków.

Fi.211-3
140 PLN
35273

1929-37 zestaw serii widokowych, czyste na podlepkach.

Fi.211-3, 252-62, 274-8
Mi.217-9, 256-66, 276-80
200 PLN
35274

1929 wydanie z okazji Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej w Gdańsku, karton piaskowym; dobry stan zachowania (lewy górny narożnik nadgięty - nie złamany), (Fi.300.-).

Fi.Cp46
200 PLN
35275

1929 TIEGENHOF - list urzędowy wysłany 11.5 z sądu rejonowego w Tiegenhof (Nowy Dwór) do Gdańska; pieczęć nadawcy i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ Amtsgericht Neuteich"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


30 PLN
35276

1930 kartka z Gdańska do Niemiec, widokówka z katedrą w Oliwie. Stempel okolicznościowy.

Fi.188
50 PLN
35277

1930 10. rocznica powstania Wolnego Miasta Gdańska, wydanie okolicznościowe na kopercie wysłanej w pierwszym dniu obiegu tych znaczków, na odwrocie datownik odbiorczy Berlina z dnia 17.11.; w Niemczech takie FDC osiąga cenę ponad 2000 euro, tu w bardzo przystępnej cenie wywoławczej, fotoatest Schmutz.

Fi.214-24
Mi.220-30
4 000 PLN
35278

1930 DANZIG 4 - karta pocztowa za 5 Pf w obszarze Wolnego Miasta Gdańska wysłana 22.9 z urzędu Danzig 4 (Gdańsk 4), datownik z wyróżnikiem "b"; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp41b
Mi.P41
70 PLN
35279

1930 list urzędowy wysłany 10.3 z Zarządu Budownictwa Drogowego i Podziemnego do Gdańska; nadawczy wirnik z nakładką okolicznościową "Als Reiseziel erwähl sich jeder Danzig und seine Ostseebäder" Gdańsk 5 (Wolff 75), pieczęć nadawcy "HOCH- UND TIEFBAUVERWALTUNG DANZIG PORTOABLÖSUNG" i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ Hochbauverwaltung Danzig"; walor w dobrym stanie zachowania.


40 PLN
35280

1931 kartka z Gdańska do Hanoweru.

Fi.187, Cp41
40 PLN
35281

1932 kartka z Gdańska do Belgii, frankatura pojedyncza znaczka za 20 Pf, widokówka z Gdańska z widokiem ulicy Mariackiej (Trauengasse).

Fi.190
100 PLN
35282

1932 wydanie przedrukowe, Międzynarodowa Wystawa Poczty Lotniczej - LUPOSTA, seria czysta na lekkich podlepkach.

Fi.225-29
Mi.231-35
300 PLN
35283

1932 wydanie przedrukowe, Międzynarodowa Wystawa Poczty Lotniczej - LUPOSTA, seria kasowana okolicznościowo.

Fi.225-29
Mi.231-35
320 PLN
35284

1932 wydanie przedrukowe, Międzynarodowa Wystawa Poczty Lotniczej - LUPOSTA, seria czysta w pięknym stanie.

Fi.225-29
Mi.231-35
800 PLN
35285

1932 karta prywatna wykonana na zlecenie organizatorów Międzynarodowej Wystawy Poczty Lotniczej LUPOSTA; karta czysta; słabszy stan zachowania na odwrocie ślady podlepek i niewielkie przebarwienia (Fi.300.-).

Fi.Cpp2/I
200 PLN
35286

1932 wydanie przedrukowe znaczków dopłaty, seria kasowana.

Fi.D40-42
Mi.P40-42
60 PLN
35287

1932 dla oznaczenia ostatecznego terminu przechowywania przez Pocztę niedoręczonej/niepodjętej przesyłki (według ówczesnych przepisów 7 dni), przed zwróceniem jej do nadawcy, w większych urzędach wprowadzono trójkątne stempelki z jedno- lub dwucyfrową datą dzienną; list pobraniowy wysłany 9.6 z Geringswalde do Gdańska Siedlce (Schidlitz), znaczki unieważnione kasownikiem okolicznościowym, na froncie gdański trójkątny stempelek z liczbą "17"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.436, 466
400 PLN
35288

1932 "FABRYKA ŚRODKÓW SPOŻYWCZYCH DR.AUGUST OETKER, OLIWA" dokument z ozdobną winietą, wysłany 21 stycznia z Gdańska-Oliwy do Sądu Grodzkiego w Białej-Podlaskiej, "ofrankowany" znaczkami opłaty sądowej; niecodzienny dekoracyjny dokument w bardzo dobrym stanie zachowania.


160 PLN
SOLD
35289

1932 polecony list urzędowy wysłany 15.6 z Urzędu Pomocy Społecznej i Emerytur Wolnego Miasta Gdańska za pośrednictwem urzędu Gdańsk 5, kasownik z wyróżnikiem "*5l" (Wolff 70.E) z częściowo wyłamanym górnym i dolnym mostkiem, pieczęć nadawcy "STAATL. VERSORG.-U.PENSIONSAMT DANZIG PORTOABLÖSUNG.", na kopercie wydrukowana formułka zwalniająca od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ Staatl. Versorgungsgericht Danzig"; kasownik odbiorczy Danzig 1 z wyróżnikiem "*1s" (Wolff 091.0) z dnia 15.6 na odwrocie; walor w dobrym stanie zachowania.


50 PLN
35290

1933 "AUS DANZIG-OLIVA", list z Oliwy do Gdańska opłacony według taryfy miejscowej - rzadką parką pionową znaczków z automatu za 5 Pf na papierze białym - przesłany 20.10 AMBULANSEM Z4732 relacji GDAŃSK - SOPOT; ponieważ za przesyłkę przewiezioną na trasie Sopot-Gdańsk obowiązywała inna, wyższa taryfa (15Pf) niż za przewiezioną na odcinku tej trasy Oliwa-Gdańsk (10Pf), przesyłki wysyłane z Oliwy do Gdańska, dla uniknięcia nienależnej dopłaty, poczta oznaczała dodatkowym, wysoko wycenianym, stempelkiem "AUS DANZIG-OLIVA" (WOLFF+200.-); bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.187Rw
Mi.193Dx
1 000 PLN