Auction 100. Postage dues

35044

1924 Orzeł z tarczą, wydanie w nowej walucie, próba arkuszowa znaczka dopłaty za 10 gr. z II formy, na cienkim białym papierze, rzadsza jako niekreślona w odcieniu oliwkowym, gwarancja Łaszkiewicz.

Fi.D69II P
150 PLN
35045

1924 Orzeł z tarczą w nowej walucie, parka rzadkich niekreślonych i gumowanych prób arkuszowych znaczka dopłaty za 10 gr. z II formy, piękna oryginalna guma na całej powierzchni, sygnowane, gwarancja Schmutz.

Fi.D69II P
500 PLN
35046

1924 Orzeł z tarczą, wydanie w nowej walucie, unikalma próba znaczka dopłaty za 10 gr. z II formy, odbitka z pojedyńczej kliszy w kolorze czarnym, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.D69II P1
2 400 PLN
35047

1924 arkuszowa próba na papierze cienkim niegumowanym, gwarancja Schmutz.

Fi.D72P
120 PLN
35048

1924 Orzeł z tarczą, wydanie w nowej walucie, próba arkuszowa znaczka dopłaty za 30 gr. na cienkim białym papierze, rzadsza niekreślona, sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.D73I P
150 PLN
35049

1924 arkuszowa próba kreślona czerwonym tuszem. kawałek okrągłej pieczęci ministerialnej.

Fi.D73P
140 PLN
35050

1924 Orzeł z tarczą w nowej walucie, próba arkuszowa znaczka dopłaty 2 zł., gwarancja Schmutz.

Fi.D77I
150 PLN
35051

1924 Orzeł z tarczą w nowej walucie, próba arkuszowa znaczka dopłaty 3 zł., gwarancja Schmutz.

Fi.D78I
150 PLN
35052

1924 Orzeł z tarczą, wydanie w nowej walucie, próba arkuszowa znaczka dopłaty za 3 zł. na cienkim białym papierze, rzadsza jako niekreślona w odcieniu oliwkowym, sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.D78I P
150 PLN
35053

1924 arkuszowa próba kreślona czerwonym tuszem na papierze cienkim niegumowanym, gwarancja Schmutz.

Fi.D78P
120 PLN
35054

1924 parka ciętych prób uszkodzona z lewej strony, gwarancja Schmutz.

Fi.D79P
70 PLN
35055

1927 miejscowe wezwanie od notariusza ze Lwowa wysłane na koszt adresata, znaczki dopłaty unieważnione kasownikiem odbiorczym i stempelkiem "UNIEWAŻNIONO".

Fi.DD65, D68
50 PLN
35056

1928 miejscowy list sądowy z Krakowa.

Fi.D72
25 PLN
35057

1930 "Należytość za doręczenie ma uiścić adresat" - miejscowy list urzędowy wysłany na koszt adresata 8.IX w Tarnowie, ofrankowany przez urząd pocztowy znaczkiem dopłaty za 25 gr z bocznym marginesem z oznaczeniem kwoty (tu 17 ZŁ 50); przesyłki nie doręczono i zwrócono ją do sądu; wewnątrz kompletny dokument ze znaczkami opłaty stemplowej za 10 i 20 gr (revenue); walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.D72I
150 PLN
35058

1931 adres pomocniczy paczki z Czerniewic do Środy, opłaty doręczeniowe pobrane znaczkami dopłaty.

Fi.D70
70 PLN
35059

1931 składany miejscowy list sądowy z Tarnowa, opłatę uiścił adresat znaczkiem dopłaty.

Fi.D72
20 PLN
35060

1931 "Należytość za doręczenie ma uiścić adresat" - miejscowy list urzędowy wysłany na koszt adresata 7.V w Tarnowie, ofrankowany przez urząd pocztowy znaczkiem dopłaty; ponieważ adresat odmówił przyjęcia przesyłki, 23.V zwrócono ją do nadawcy, a dopłatę unieważniono poprzez kreślenie.

Fi.D72II
50 PLN
35061

1931 polecony list urzędowy z Krakowa do Wieliczki, nieodebrany i zwrócony nadawcy.

Fi.D73
35 PLN
35062

1932 kartka z Królewskie Huty do Sosnowca, brakującą opłatę w podwójnej wysokości pobrano od adresata znaczkiem dopłaty.

Fi.D69, 242, 243
60 PLN
35063

1932 składany miejscowy sądowy list polecony z Tuchowa, opłatę uiścił adresat znaczkiem dopłaty.

Fi.D72
40 PLN
35064

1932 znaczki dopłaty na skarcie - adresie pomocniczym do paczki za pobraniem, wysłanej 1.X z Łodzi Krakowa do miejscowości Halicz, na odwrocie doklejone ofrankowane !!! pokwitowanie dokonanej wpłaty; zwraca uwagę niebieski kolor tuszu użyty do skasowania znaczków dopłaty; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.D73I, D80
100 PLN
35065

1933 niedostatecznie opłacona karta pocztowa (15 gr zamiast 20 gr) wysłana 2 III z Warszawy do Torunia, w miejscu nadania oznaczono przesyłkę fioletowym stempelkiem "T", w urzędzie odbiorczym naliczono dopłatę w podwójnej wysokości brakującej opłaty i doklejono znaczek dopłaty za 10 gr, który skasowano 26.III datownikiem okolicznościowym "700-LECIE MIASTA TORUNIA 1233-1933" z wyróżnikiem "d"; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (Myślicki 33 004).

Fi.D69II, 240
Mi.P69II, 259
200 PLN
35066

1933 "Sprawa urzędowa - Opłatę pocztową uiści adresat" - list urzędowy wysłany na koszt adresata 8.IX z Mysłowic do urzędu w miejscowości Lubomia, ofrankowany przez urząd pocztowy znaczkiem dopłaty; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (klapa koperty w słabszym stanie).

Fi.D73I
50 PLN
35067

1934 kartka/druk z Ministerstwa Sprawiedliwości w Warszawie opłacona przez adresata w Świerklańcu znaczkiem dopłaty.

Fi.D71
50 PLN
35068

1934 kartka z Pragi do Koronowa, kartka opłacona przez adresata w podwójnej wysokości znaczkiem dopłaty.

Fi.D73
30 PLN
35069

1934 nieopłacony list wysłany 24.II z miejscowości Bohatkowce do Radomia, datownik urzędu nadawczego BIENIAWA z wyróżnikiem *a*, gdzie urzędnik oznaczył brak opłaty wpisując jej wysokość "30 gr" i parafując (niebieska adnotacja na froncie); w urzędzie odbiorczym doklejono parkę znaczków dopłaty za 30 gr naliczając dopłatę w podwójnej wysokości brakującej opłaty, znaczki skasowane 26.II datownikiem RADOM 1 z wyróżnikiem *j*; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.D73I
300 PLN
35070

1934 wydanie przedrukowe, rzadka seria czysta z typowym dla wydania podstawowego ząbkowaniem; dobry stan zachowania.

Fi.D81-88
Mi.P84-91
250 PLN
35071

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z rzadkim nadrukiem podwójnym, ślady po podlepce, gwarancja Schmutz.

Fi.D85Np
600 PLN
35072

1934 wydanie przedrukowe, znaczek dopłaty za 10 gr/1 zł na papierze prążkowanym pionowo 16 prążków/2 cm (Fi.120.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.D89w
Mi.P81 uI
120 PLN
35073

1934 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczków dopłaty na papierze prążkowanym pionowo, fotoatest.

Fi.D89w
800 PLN
35074

1934 wydanie przedrukowe, znaczek na papierze z prążkowaniem pionowym "16/2cm" prążków, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.D89w
360 PLN
35075

Fi.D91w
600 PLN
35076

1934 znaczek na rzadkim papierze prążkowanym pionowo, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.D91w
100 PLN
35077

1935 kartka urzędowa z Wotzlaff (Wocławy) do Gdańska opłacona przez adresata znaczkiem dopłaty.

Fi.D33
400 PLN
35078

1937 list na koszt adresata wysłany 3.III z Sądu Grodzkiego w Radomiu do Kowla, tam doklejono znaczek dopłaty za 25 gr/1 zł, który skasowano datownikiem Kowel 1, przesyłki nie udało się doręczyć i po opatrzeniu jej karteczką z nowym adresem dosłano do Zamościa, jednocześnie unieważniono naliczoną dopłatę przekreślając znaczek czerwoną kredką, w Zamościu doklejono kolejny znaczek dopłaty za 25 gr/1 zł, który skasowano datownikiem Zamość 1, również tam nie zdołano doręczyć listu i zwrócono go do nadawcy po uprzednim unieważnieniu naliczonej dopłaty - przekreślając znaczek czerwoną kredką; walor o ładnie udokumentowanym obiegu; dobry stan zachowania, koperta dla lepszej ekspozycji rozcięta z trzech stron i naklejona górą i dołem na czarny karton.

Fi.D91
Mi.P83
400 PLN
35079

1937 list z Wilna do Lublina, opłatę w podwójnej wysokości pobrano od adresata znaczkami dopłaty.

Fi.D91
30 PLN
35080

1938 przekaz paczkowy z Warszawy do Gdyni, znaczki dopłaty na niewidocznych częściach blankietu.

Fi.D74, D86
40 PLN
35081

1938 przekaz paczkowy z Gliwic do Poznania, opłaty doręczeniowe pobrane znaczkami dopłaty.

Fi.D76, D81
160 PLN
35082

1938 przekaz paczkowy z Warszawy do Gdyni, opłaty doręczeniowe pobrane znaczkami dopłaty.

Fi.D82
30 PLN
35083

Fi.D86
30 PLN