The auction will end on 05.10.2020

Current auction Local postage 1944-1945

31739

1944 Falenica - wydanie prowizoryczne, znaczek za 1,20 zł. z nieznanym do tej pory na tej wartości nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym dużej litery "F" o wymiarach 11x22,5 mm, właściwe są w kolorze czarnofioletowymu (fałszywe w kolorze czarnym), przeważnie są bez gumy, do obiegu nie doszły, bardzo rzadko spotyka się kasowane, piękny stan zachowania, ewentualnie sygnatura Korszeń.

Fi.(11)
300 PLN
Bid
31740

1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, kasowany znaczek za 1 zł./6 gr. z nadrukiem dwoma stempelkami gumowymi "Polska Poczta Brwinów / belka" i "1 zł" w kolorze czarnym na znaczku podstawowym z I serii Widoki zabytkowych budowli (nakład 200 szt.); piękny stan, gwarancja firmowa Gryżewski.

500 PLN
Bid
31741

1944 Zamość, stemplowany znaczek z ręcznym nadrukiem lokalnym o nakładzie 8 sztuk !, fotoatest Korszeń.

3 400 PLN
Bid
31742

4 300 PLN
Bid
31743

1944 Końskie - wydanie prowizoryczne, znaczek za 2 gr. z nadrukiem stempelkiem gumowym w kolorze szaroczarnym na znaczku GG pochodzącym z zapasów poczty (nakład 500 szt.); piękny stan, gwarancja Rudnicki Kielce, Korszeń.

200 PLN
Bid
31744

1944 Leżajsk, zestaw ośmiu czworobloków z nadrukiem lokalnym z Leżajska, gwarancja Korszeń.

Fi.1-5, 8, 9, 13
1 200 PLN
Bid
31745

200 PLN
Bid
31746

1944 Falenica - wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków za 8 gr. z nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym dużej litery "F" o wymiarach 11x22,5 mm, właściwe są w kolorze czarnofioletowymu (fałszywe w kolorze czarnym), przeważnie są bez gumy, do obiegu nie doszły, bardzo rzadko spotyka się kasowane, typowy stan zachowania, ewentualnie sygnatura Korszeń.

400 PLN
Bid
31747

1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha.

70 PLN
Bid
31748

1944 Rudnik, znaczek z nadrukiem lokalnym typu III, nakład 135 sztuki, znaczek bez gumy, gwarancja Schmutz.

Fi.2III
80 PLN
Bid
31749

1944 Zamość, stemplowany znaczek z ręcznym nadrukiem lokalnym o nakładzie 9 sztuk !, fotoatest Korszeń.

4 300 PLN
Bid
31750

60 PLN
Bid
31751

100 PLN
Bid
31752

Fi.3III
60 PLN
Bid
31753

200 PLN
Bid
31754

1944 Zamość, stemplowany znaczek z ręcznym nadrukiem lokalnym o nakładzie 22 sztuk !, fotoatest Korszeń.

2 400 PLN
Bid
31755

60 PLN
Bid
31756

1944 Rudnik, znaczek z nadrukiem lokalnym typu III, nakład 434 sztuki, gwarancja Schmutz.

Fi.4III
60 PLN
Bid
31757

1944 Rudnik - wydanie prowizoryczne, unikalny, jedyny odnotowany w tym wydaniu znaczek za 10 gr. z odwróconym nadrukiem stempelkiem metalowym typu III "POCZTA POLSKA / Orzeł / RUDNIK / n/Sanem", piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.4III No
12 000 PLN
Bid
31758

250 PLN
Bid
31759

200 PLN
Bid
31760

1944 Zamość, stemplowany znaczek z ręcznym nadrukiem lokalnym, gwarancja Korszeń.

200 PLN
Bid
31761

60 PLN
Bid
31762

1944 Rudnik, znaczek z nadrukiem lokalnym typu III, nakład 1135 sztuk, gwarancja Schmutz.

Fi.5III
50 PLN
Bid
31763

1944 Falenica - wydanie prowizoryczne, kasowany na wycinku znaczek za 24 gr. z nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym dużej litery "F" o wymiarach 11x22,5 mm, właściwe są w kolorze czarnofioletowymu (fałszywe w kolorze czarnym), przeważnie są bez gumy, do obiegu nie doszły, bardzo rzadko spotyka się kasowane, bardzo ładny stan zachowania, ewentualnie sygnatura Korszeń.

250 PLN
Bid
31764

800 PLN
Bid
31765

4 600 PLN
Bid
31766

1944 Zamość, stemplowany znaczek z ręcznym nadrukiem lokalnym częściowo podwójnie odbitym o nakładzie 15 sztuk !, fotoatest Korszeń.

3 800 PLN
Bid
31767

Fi.7III
60 PLN
Bid
31768

1944 Wąwolnica - wydanie prowizoryczne, kasowany znaczek za 25/24 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym "Orzeł / 25 GR. 25 / POCZTA POLSKA", gwarancja Krawczyk.

100 PLN
Bid
31769

600 PLN
Bid
31770

1944 Zamość, stemplowany znaczek z ręcznym nadrukiem lokalnym o nakładzie 16 sztuk !, fotoatest Korszeń.

3 800 PLN
Bid
31771

45 PLN
Bid
31772

4 200 PLN
Bid
31773

1944 Leżajsk - wydanie prowizoryczne, znaczek za 30 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym typu I "Orzeł w kole / POLSKA / POCZTA" w kolorze czarnym, piękny stan, sygnowany R.Wien..., gwarancja Schmutz.

150 PLN
Bid
31774

1944 Rudnik, znaczek z nadrukiem lokalnym typu III, nakład 222 sztuki, ślad po brzydkiej podlepce, gwarancja Schmutz.

Fi.9III
120 PLN
Bid
31775

1944 Rudnik, znaczek z nadrukiem lokalnym typu III, nakład 365 sztuki, gwarancja Schmutz.

Fi.10III
120 PLN
Bid
31776

1944 Rudnik - wydanie prowizoryczne, znaczek za 60 gr. z nadrukiem stempelkiem gumowym typu I "Poczta / Polska / w Rudniku / belka" (nakład 193 szt.), piękny stan, gwarancja Perzyński.

Fi.11I
600 PLN
Bid
31777

1944 Rudnik, znaczek z nadrukiem lokalnym typu III, nakład 814 sztuk, gwarancja Schmutz.

Fi.11III
60 PLN
Bid
31778

1944 Zamość, stemplowany znaczek z ręcznym nadrukiem lokalnym o nakładzie 12 sztuk !, fotoatest Korszeń.

Fi.12
4 000 PLN
Bid