The auction will end on 05.10.2020

Current auction WW2 PoW and internment camps

31565

120 PLN
Bid
31566

1939 Internowanie na Węgrzech - obóz Balassagyarmat, formularz węgierskiej poczty polowej z obozu datowany 29/9 wysłany 2.X z Miskolc do Rzeszowa, przesyłka oznaczona stempelkiem "Prisonnier de guerre"; w czasie gdy nadawca pisał tę kartkę walczył jeszcze Modlin (do 29.9), Warszawa skapitulowała dzień wcześniej (28.9), Hel bronił się do 2.10, a ostatnia, zwycięska dla Polaków bitwa pod Kockiem (2-6.10) jeszcze się nie rozpoczęła; niezwykle rzadki, wczesny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Korszeń.

400 PLN
Bid
31567

400 PLN
Bid
31568

400 PLN
Bid
31569

600 PLN
Bid
31570

1939 Stalag VIA - wczesny formularz z napisami w języku niemieckim, polskim i rosyjskim; wysłany 9.12 z obozu, przesyłka dwukrotnie cenzurowana w obozie; na odwrocie bardzo rzadko spotykany stempelek dodatkowy "Amtlich geprüft und neu verschlossen."; dobry stan zachowania, w rzeczywistości walor prezentuje się korzystniej; z eksponatu J.Falkowskiego.

160 PLN
Bid
31571

30 PLN
Bid
31572

1939 Stalag VIIIA - wczesny, prowizoryczny formularz wysłany 21.XII z Warszawy do obozu, prowizoryczny stempel nadawczy - polski przedwojenny datownik WARSZAWA 1 z wyróżnikiem "2s"; stempelek cenzury 04 z parafką cenzora; dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta).

100 PLN
Bid
31573

70 PLN
Bid
31574

1940 znaczki poczty polowej dla internowanych w Szwajcarii.

60 PLN
Bid
31575

70 PLN
Bid
31576

Fi.1, 2
90 PLN
Bid
31577

100 PLN
Bid
31578

1940 kartka od internowanego w Szwajcarii z obozu w Brugg do Niemiec.

Fi.Fp2
500 PLN
Bid
31579

Fi.Fp4
100 PLN
Bid
31580

30 PLN
Bid
31581

200 PLN
Bid
31582

20 PLN
Bid
31583

50 PLN
Bid
31584

1940 Stalag VIB - nietypowy formularz z napisami w języku niemieckim, polskim i rosyjskim; wysłany 5.7 z obozu do "mateczki wojennej" w Sompolnie, zwraca uwagę charakterystyczny, niemy datownik nadawczy, stempelek cenzora nr.1; bardzo dobry stan zachowania (niewielkie rozdarcie na dole).

60 PLN
Bid
31585

40 PLN
Bid
31586

1940 Oflag IXB - PRZESYŁKA NIEREGULAMINOWA - dofrankowana karta pocztowa wysłana 19.1 ze Lwowa do Warszawy okrężną drogą przez Moskwę i Berlin (stempel tranzytowy Berlin Charlottenburg z 2.3.40); nie ma śladu, że adresatka odebrała przesyłkę w Warszawie; jest faktem, iż po doklejeniu karteczki z adresem jeńca lub w kopercie została dosłana do obozu; stempelek cenzora obozowego nr.3, niebieska adnotacja o dacie otrzymania przesyłki "30/IV"; korespondencja z jeńcami dozwolona była wyłącznie na specjalnych formularzach, inne przesyłki dopuszczano tylko wyjątkowo; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Korszeń.

800 PLN
Bid
31587

100 PLN
Bid
31588

400 PLN
Bid
31589

1940 Internowanie na Węgrzech - obóz Györ, wczesny, nietypowy rodzaj formularza, datowany 3.II, wysłany 9.II z Komarom do Nowego Sącza; stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Dijmentes. Belligerante interne", pieczęć komendantury obozu; stempelek cenzury CENZURALVA, dodatkowo parafka cenzora; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

80 PLN
Bid
31590

1940 Oflag XIIA - podziękowanie za otrzymaną paczkę wysłane 18.11 z obozu do Sompolna; stempelek cenzora nr.5; dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta).

30 PLN
Bid
31591

120 PLN
Bid
31592

1940 Stalag IIA - formularz wczesnego nakładu wysłany 27.II z Warszawy do obozu w adresie podano nazwę miejscowości Neu Brandenburg, polski przedwojenny wirnik nadawczy urzędu Warszawa 1, stempelek odbiorczy - datownik biurowy - "5.3.1940", stempelek cenzora nr.7 z adnotacją po polsku "miejscowości nie podawać"; dekoracyjny stempelek cenzury; doskonały stan zachowania.

80 PLN
Bid
31593

1940 Oflag XIA, karta wysłana 14.7 z obozu do Będzina, ładnie odciśnięty niecodzienny stempelek cenzury obozowej nr.2 - z wizerunkiem liścia koniczyny na tarczy; bardzo dobry stan zachowania; temat - FLORA.

60 PLN
Bid
31594

50 PLN
Bid
31595

80 PLN
Bid
31596

100 PLN
Bid
31597

50 PLN
Bid
31598

50 PLN
Bid
31599

1940 kartka przez Czerwony Krzyż od rodziny z Wólki Lubelskiej 8.3.40 do jeńca wojennego Kazimierza Skrzypka do Równego Wołyńskiego, pod Równem ulokowano szereg obozów NKWD rozlokowanych wzdłuż budowanej w morderczym tempie drogi strategicznej Nowogród Wołyński–Lwów, sądząc po marnym stanie kartki mogła dotrzeć do adresata i być przechowywana w trudnych warunkach.

180 PLN
Bid
31600

1940 kartka od Polaka internowanego na Węgrzech z obozu w Pelsöe 4.02.40 do Przeworska, stempel obozu.

40 PLN
Bid
31601

1940 kartka od Polaka internowanego na Węgrzech z obozu w Pelsöe 15.01.40 do Przeworska, stempel obozu.

40 PLN
Bid
31602

1940 kartka od Polaka internowanego na Węgrzech z obozu w Pelsöe 30.01.40 do Przeworska, stempel obozu.

40 PLN
Bid
31603

1940 kartka od Polaka internowanego na Węgrzech z obozu w Selyp 20.07.40 do Krakowa, liczne stemple cenzury.

40 PLN
Bid
31604

1940 kartka od Polaka internowanego w Rumunii w miejscowości Targu do Gniezna, stemple niemieckiej cenzury wojskowej i Czerwonego Krzyża.

90 PLN
Bid