The auction will end on 05.10.2020

Current auction Plebiscites 1920-1922

30340

1920 Kwidzyn, kartka z Marienwerder (Kwidzyna) do Niemiec, widokówka z Kwidzyna.

Fi.1, 3, 4
120 PLN
Bid
30341

1920 Kwidzyn, list wartościowy z Marienwerder (Kwidzyna) do Niemiec, mieszana frankatura dwóch wydań, na odwrocie pieczęcie lakowe i kasownik odbiorczy, znaczek z 2 mk. i 5 mk. uszkodzone.

Fi.1, 42
1 500 PLN
Bid
30342

1920 Śląsk Cieszyński, kartka polecona z Cieszyna do Wiednia mieszana frankatura całostki wydania krakowskiego (nadruk typ 133 z osobliwym dziurawieniem znaku opłaty) i znaczków wydania przedrukowego dla Śląska Cieszyńskiego, na odwrocie gwarancja Schmutz.

Fi.1-5, (Cp20xA)
300 PLN
Bid
30343

Fi.1-9
100 PLN
Bid
30344

Fi.1-9
600 PLN
Bid
30345

1920 Śląsk Cieszyński, seria z przedrukiem S.O. w I typie, czyste.

Fi.1-10I
40 PLN
Bid
30346

1920 Kwidzyn, I wydanie mediolańskie, seria kasowana na wycinkach; na karcie wystawowej.

Fi.1-14
250 PLN
Bid
30347

1920 Kwidzyn, podstawowa seria pierwszego wydania na podlepkach, dwie odmiany barw znaczka za 75 Pfenigów.

Fi.1-14
180 PLN
Bid
30348

1920 wydanie dla Śląska Cieszyńskiego, parka z przesuniętym w dół nadrukiem.

20 PLN
Bid
30349

1920 Kwidzyn, kartka z Marienwerder (Kwidzyna) do Niemiec, widokówka z Kwidzyna, gwarancja Korszeń.

Fi.2, 5
80 PLN
Bid
30350

1920 Kwidzyn, I wydanie mediolańskie, parka znaczków za 15 Pf. bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami, ta wartość niekatalogowana, inne wartości (Fi.500.-), w katalogu Michel katalogowany bez perforacji na górze (18Uo 180 euro), bez gumy, dolny znaczek słabe ząbkowanie, gwarancja Krawczyk.

Mi.3UMw
120 PLN
Bid
30351

1920 Kwidzyn, list z Marienwerder (Kwidzyna) do Niemiec.

120 PLN
Bid
30352

1920 Śląsk Cieszyński, kartka z Bieska do Niemiec, mieszana frankatura polskiej całostki i znaczka wydania przedrukowego dla Śląska Cieszyńskiego.

Fi.3, (Cp32)
200 PLN
Bid
30353

1920 Kwidzyn, list z Deuttsch Eylau (Iławy) do Niemiec, koperta mocno przycięta od góry i z lewej strony, gwarancja Korszeń.

50 PLN
Bid
30354

1920 Śląsk Cieszyński, kartka polecona z Cieszyna do Niemiec, mieszana frankatura znaczków polskich i znaczka wydania przedrukowego dla Śląska Cieszyńskiego, gwarancja Korszeń.

Fi.4, (75B, 78B)
300 PLN
Bid
30355

1920 Olsztyn, podlepki, gwarancja i opis Korszeń.

Fi.4a
40 PLN
Bid
30356

1920 Kwidzyn, znaczek cięty.

Fi.4nz
200 PLN
Bid
30357

1920 Górny Śląsk, listz Pschow (Pszów) do Niemiec.

120 PLN
Bid
30358

1920 Górny Śląsk, dofrankowana całostka II wydania, wysłana 1.9 z Bytomia (Beuthen) - w wyniku plebiscytu przyznanego stronie niemieckiej - do Neustadt (Prudnik); karta pionowo zgięta.

Fi.5, Cp2
40 PLN
Bid
30359

180 PLN
Bid
30360

1920 Kwidzyn, kartka z Marienwerder (Kwidzyna) do Elbing (Elbląg), gwarancja Korszeń.

Fi.6 x Fi.1
150 PLN
Bid
30361

1920 Kwidzyn, znaczek bez ząbkowania pionowego.

Fi.8s
250 PLN
Bid
30362

1920 Górny Śląsk, I wydanie plebiscytowe, parka znaczków za 5 Mk. w kolorze czerwonopomarańczowym z międzypolami i pustopolami, piękny stan zachowania.

Fi.9a
Mi.9ZW
600 PLN
Bid
30363

1920 Kwidzyn, znaczek cięty bez gumy.

Fi.10nz
100 PLN
Bid
30364

1920 Górny Śląsk, II wydanie plebiscytowe, znaczek za 10/20 f. na białym papierze z abklatschem nadruku.

Fi.11
20 PLN
Bid
30365

Fi.11nz
140 PLN
Bid
30366

Fi.11s
350 PLN
Bid
30367

1920 Górny Śląsk, wydanie definitywne Komisji Rządzącej, pionowa parka znaczków za 3 Pf. w kolorze szaroczarnym rozdzielona międzypolem (Mi.14 euro), górny znaczek z uszkodzoną gumą.

Fi.13b
Mi.13c ZS
20 PLN
Bid
30368

1920 Olsztyn, luzaki z serii (brak znaczka za 2,50 mk), gwarancja Weźranowski.

Fi.15-26, 28
100 PLN
Bid
30369

Fi.15-28
250 PLN
Bid
30370

Fi.15-28 (18b)
220 PLN
Bid
30371

1920 Górny Śląsk, sekretnik z pełną treścią wysłany 2.6.21 z Opola (w wyniku plebiscytu przyznanego stronie niemieckiej) do Soltau; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.16, 22
150 PLN
Bid
30372

1920 Olsztyn, koperta z Bischofstein (Bisztynek) adresowana do Niemiec.

Fi.17
80 PLN
Bid
30373

Fi.17b
150 PLN
Bid
30374

1920 Olsztyn, II wydanie plebiscytowe, znaczek za 20 Pf. w bardzo rzadkim kolorze ultramarynowym (Fi.800.-), gwarancja i opis Hey BPP.

Fi.19a
600 PLN
Bid
30375

1920 Olsztyn, kartka z Willenberg (Wielbark) do Niemiec, gwarancja Korszeń.

Fi.20
120 PLN
Bid
30376

1920 Górny Śląsk - TURAWA, datownik typu I, czytelnie odciśnięty 30.11 na znaczku, miejscowość tą w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.21
80 PLN
Bid
30377

1920 Górny Śląsk - BOTZANOWITZ (Kr.ROSENBERG OBERSCHL.) - Bodzanowice, datownik typu II, ładnie odciśnięty 16.7 na znaczku na wycinku, miejscowość tą w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; dobry stan zachowania.

120 PLN
Bid
30378

1920 Olsztyn, II wydanie plebiscytowe, 75 Pf + 1,25 Mk - ekspresowy list polecony wysłany 23.6 z Nidzicy (Neidenburg) do Hanoweru, datownik odbiorczy 27.6 na odwrocie; opłata niezgodna z taryfą, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.23a, 25a
160 PLN
Bid
30379

Fi.23b
100 PLN
Bid