Die neu Auktion wird bald beginnen
Zurück

Beschreibung

1915 Legiony Polskie - bitwa pod Kirliababą, widokówka datowana 19.I, wysłana 20.I z miejscowości Felsővisón na Węgrzech do Witowa, w adresie nadawcy podano: "pułk II Baon I poczta polowa No2"; w dniach 18-22.I na rumuńskiej Bukowinie 2 pułk toczył ciężkie walki z wojskami rosyjskimi pod miejscowością Kirlibaba, po pięciu dniach Rosjanie zostali zmuszeni do wycofania się z Bramy Bukowińskiej, co powstrzymało ich wkroczenie na Węgry; niezwykle rzadka całość z wczesnego, słabo udokumentowanego okresu walk legionowych; bardzo dobry stan zachowania.

Lot # 27730

Auctionen 100
Schließen: Die Auktion ist beendet
Aktueller Preis: 400 PLN
Katalog:
Kategorie: Feldpost im I Weltkrieg

Anzahl der Gebote: 0 Die Geschichte bietet
Zurück