Die Auktion beginnt am 19.04.2024
Zurück

Beschreibung

1816 GAZETA LWOWSKA kompletny egzemplarz z idealnie odbitą sygnetą gazetową Lwowskiej Dyrekcji Pocztowej o nominale 1 Kreuzera z 1816 roku; sygnety - czyli pocztowe stemple gazetowe zostały wprowadzone w Galicji w 1802 roku, ustanowiono wtedy za wysyłkę (m.in. czasopism) opłaty tzw. stemplowo-gazetowe, których uiszczenie potwierdzano poprzez ostemplowanie gotowego wydawnictwa sygnetą; stemple te są prekursorami znaczków gazetowych; bardzo dobry stan zachowania.

Lot # 7

Auctionen 82
Schließen: Die Auktion ist beendet
Aktueller Preis: 300 PLN
Katalog:
Kategorie: Vorphilatelie

Anzahl der Gebote: 1 Die Geschichte bietet
Zurück