1942 Pochodnia, znaczek za 10 fen na papierze szarym szorstkim grubym na karcie pocztowej z życzeniami noworocznymi ozdobionej efektowną ilustracją malowaną piórkiem i akwarelami, sygnowaną "JM", przesłanej 31.XII; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (kilka minimalnych punktowych przebarwień); gwarancja Schmutz.