Die Auktion endet am 06.05.2024
Die Auktion endet in:

Ergebnisse

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Der Preis Der Kaufpreis
3431

1944 portret Hitlera, trzy karty o wyraźnie różniących się kolorami znakach opłaty, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN180 PLN
3447

1944 czworoblok znaczków składkowych NSDAP w generalnym Gubernatorstwie.

200 PLN180 PLN
3491

1940 przesyłka od członka załogi obozu, widokówka wysłana 21.6 z Woldenbergu do Monachium, w podpisie nadawcy "Oflag IIC Woldenberg (Neumark)"; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.

400 PLN400 PLN
3494

1941 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" I wydanie, znaczek w kolorze karmelowobrązowym nieco ciemniejszym od brunatnożółtego - niekatalogowanym u Machowskiego (Fi. też ich odrębnie nie kataloguje, razem z III.A.b. i III.C.b. tworzą IIIax2), na papierze białym gładkim cienkim, pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowany jako 0.3.2. kolor karamelbraun 6C6, jego adnotacja na odwrocie, gwarancja i opis odnoszący się do klasyfikacji Machowskiego (9x~III.C.b.) Schmutz.

240 PLN180 PLN
3508

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze ultramarynowym na papierze bibułkowym y1 o nakładzie 1264 sztuki, mini fotoatest (znaczek bez pieczątek na odwrocie).

120 PLN90 PLN
3548

1942 Madonna, seria na papierze grubym y, gwarancja.

140 PLN140 PLN
3562

1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f., gwarancja Krawczyk.

110 PLN100 PLN
3574

1942 Matka Boska Obozowa, całostka o ciemnym znaku opłaty - zawiadomienie z biblioteki - wysłana 22.XII; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

150 PLN150 PLN
3622

1942 karnet wydany staraniem Koła Pracowników Zarządu Miejskiego m.st. Warszawy z okazji nabożeństwa żałobnego za poległych Obrońców Warszawy, ozdobiony symbolicznym drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy z podpisem autora przedstawiającym krzyże nagrobne poległych, order Virtuti Militari i warszawską Syrenę na tle pałacu w Łazienkach; na odwrocie odciśnięty datownik Poczty Obozowej z dnia 30.X; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (punktowe przebarwienia).

1 600 PLN1 400 PLN
3629

1943 23 rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, znaczek na wycinku unieważniony 10.II datownikiem okolicznościowym; dobry stan zachowania; gwarancja.

45 PLN40 PLN
3630

1943 23. rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, gwarancja.

35 PLN35 PLN
3702

1943 80. rocznica Powstania Styczniowego, blok w bardzo dobrym stanie, gwarancja Schmutz.

350 PLN300 PLN
3718

1943 dyplom Związku Wojskowych Klubów Sportowych dla drużyny baraku 13b za zajęcie II miejsca w "Międzybarakowym Turnieju Piłki Siatkowej Obozu IIC za rok 1943" z podpisami władz związku; piękny artystyczny dokument ozdobiony drzeworytem sporządzonym przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, odbitka sygnowana monogramem wiązanym "MK"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (u dołu niewielkie pionowe rozdarcie podklejone na odwrocie podlepką); temat - SPORT.

2 400 PLN2 400 PLN
3769

1944 Rok Olimpijski, czysty znaczek za 10 f. w kolorze czerwonym, gwarancja.

40 PLN35 PLN
3773

1944 wystawa Tydzień Ziem Wschodnich, seria, gwarancja.

45 PLN45 PLN
3774

1944 wystawa "Tydzień Ziem Wschodnich", seria na okolicznościowym karnecie ze stemplem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu, gwarancja Schmutz.

90 PLN90 PLN
3789

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, dwa znaczki za 70 f. w kolorze niebieskim o skrajnie jasnym i ciemnym odcieniu, gwarancja Schmutz, Krawczyk.

50 PLN50 PLN
3794

1944 odrastający dąb, seria czysta z odmianą koloru znaczka za 10 f., gwarancja Krawczyk.

50 PLN50 PLN
3808

1944 seria znaczków dopłaty, gwarancja Schmutz.

20 PLN20 PLN
3828

1944 UNIKALNY KARNET - ROK OLIMPIJSKI 1944 W OBOZIE IIC; pierwszy raz oferowany unikalny karnet zawierający odbitkę autorską strony Programu Obchodów Roku Olimpijskiego, przedstawia ona projekty trzech niewydanych znaczków olimpijskich zaprojektowanych przez Wł.Oyrzanowskiego z dedykacją Panu Por.Millerowi na Pamiątkę OjrzanW,; projekt odbito na cieniutkiej bibułce z nieco grubszą podkładką, którą delikatnie punktowo wklejono do karnetu ozdobionego piękną grafiką; projekt wykorzystano na str.3 Programu w technice barwionego wielokolorowo drzeworytu; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera Program z projektami w kolorach zielonym, ultramarynowym i czerwonym jest skatalogowany jako D.11; oferowany karnet będzie ozdobą każdego zbioru, zarówno Poczt Obozowych jak też i olimpijskiego zbioru tematycznego, to prawdziwe cymelium.

6 000 PLN6 000 PLN
3887

1943 menażka, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

100 PLN90 PLN
3953

1945 orzeł biały, parka znaczków na papierze y, górny znaczek podlepka, gwarancja Berek, Jendroszek.

80 PLN60 PLN
3997

1944 Powstanie Wielkopolskie, kasowany znaczek za 20 gr., gwarancja.

40 PLN40 PLN
4203

1943 (?) Oflag VI B - zaproszenie w formie karnetu na wieczór muzyczno-słowny "Cnotliwy karnawał" dla generała brygady Stanisława Kozickiego, legionisty, biorącego udział w obronie Lwowa w 1918, kolejno poprzez szczeble awansów dosłużył stopnia generalskiego, w 1938 został mianowany dowódcy Broni Pancernych Ministerstwa Spraw Wojskowych; w 1938 roku przeżył ogromną tragedię osobistą "Ordynans-zwyrodnialec, żeby zatrzeć kradzież, wymordował jego rodzinę i domowników: żonę i pięcioletnią córeczkę, jej nianię i kucharkę. Ponura ta zbrodnia wywołała w Skierniewicach i w całej armii wstrząsające wrażenie. Generał, który był w tym czasie w szpitalu, w następstwie zapadł na chorobę serca; po ciężkim zawale płk dr Belina-Prażmowski wywiózł go Rumunii"(Bohdan Hulewicz - Wielkie wczoraj w małym kręgu); internowany w Rumunii w obozie w Băile Herculane (generalskim), a w lutym 1941 przekazany przez Rumunów Niemcom (oflagi: VIE Dorsten i VIB Dössel).

1 200 PLN1 080 PLN
4233

1945 Lubeka, znaczek wydania Żaglowiec w parce, dolny znaczek z błędem "wiosło".

90 PLN90 PLN
4324

1944 Zamość, parka znaczków z nadrukiem lokalnym na zwykłym liście z Zamościa do Lublina nadanym 12.VIII.44, znaczki unieważniono przedwojennym kasownikiem z Zamościa, znaczki o nakładzie 22! sztuk, opłata zgodna z obowiązującą taryfą pocztową - 50 gr. za list zamiejscowy, na odwrocie stempel odbiorczy z Lublina z datą 15.8.44, unikalny walor w doskonałym stanie zachowania, list o charakterze filatelistycznym, a z znaczkami o tak małym nakładzie unikalne, fotoatest.

9 000 PLN8 000 PLN
4332

1944 Zamość - znaczek za 25 gr. + 1,75 zł./24 gr. wydania prowizorycznego z lokalnym nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym "Orzeł" i wokół "POCZTA / POLSKA / Zamość / 25 VII 1944" oraz nominał, (nakład 16 szt. Fi.3500.-), znaczek bez gumy i nieco zagnieciony, gwarancja.

900 PLN800 PLN
4333

1944 Falenica - wydanie prowizoryczne, znaczek w nienotowanym dotąd nominale 40 gr. z nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym dużej litery "F" o wymiarach 11x22,5 mm, właściwe są w kolorze czarnofioletowym (fałszywe w kolorze czarnym), przeważnie są bez gumy, do obiegu nie doszły, bardzo rzadko spotyka się kasowane, typowy stan zachowania, sygnatura.

250 PLN220 PLN
4338

1944 Falenica - wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków za 50 gr. z nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym dużej litery "F" o wymiarach 11x22,5 mm, właściwe są w kolorze czarnofioletowym (fałszywe w kolorze czarnym), przeważnie są bez gumy, do obiegu nie doszły, bardzo rzadko spotyka się kasowane, typowy stan zachowania, sygnatura.

350 PLN310 PLN
4343

1944 Falenica - wydanie prowizoryczne, znaczek w nienotowanym dotąd nominale 1,20 zł. z nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym dużej litery "F" o wymiarach 11x22,5 mm, właściwe są w kolorze czarnofioletowym (fałszywe w kolorze czarnym), przeważnie są bez gumy, do obiegu nie doszły, bardzo rzadko spotyka się kasowane, ŁADNY stan zachowania, sygnatura.

300 PLN265 PLN
4350

1944 Zamość, stemplowany znaczek z ręcznym nadrukiem lokalnym wydania z 1943 roku (Fischer nr 111 druk rotograwiurą) o nakładzie 52 sztuk ! w katalogu Fischer błędnie opisana jako z nakładem 2 sztuk i błędnie wyceniona, fotoatest.

1 400 PLN1 050 PLN
4352

1944 Zamość, stemplowany znaczek z ręcznym nadrukiem lokalnym wydania z 1943 roku (Fischer nr 112 druk rotograwiurą) o nakładzie 59 sztuk ! w katalogu Fischer błędnie opisana jako z nakładem 2 sztuk i błędnie wyceniona, fotoatest.

1 500 PLN1 150 PLN
4377

1944 Wodzowie, seria w czworoblokach, znaczek za 1 zł (lewy górny w czworobloku) z błędem "duża głowa", gwarancja Ryblewski.

1 500 PLN1 600 PLN
4383

1944 LUBLIN 1 g, Wodzowie, seria kasowana eksploatacyjnym "małym" kasownikiem lubelskim, typ 173/1 - datownik GG bez zmian, kasowniki inne jak "LUBLIN 1 r" są na znaczkach Wodzów rzadkie, gwarancja i opis.

900 PLN750 PLN
4389

1944 Wodzowie, seria arkuszowych prób siatkowych typu V - z nieopiłowanymi marginesami, piękny stan, gwarancja Krawczyk, z opisem Schmutz.

3 600 PLN3 600 PLN
4390

1944 Wodzowie, znaczek w kolorze jasnoczerwonym, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

140 PLN125 PLN
4395

1944 Wodzowie, czworoblok w kolorze jasnoróżowoczerwonym i cynobrowoczerwonym na zawiasach, pustopola zagięte w pionie, ilustracja obu stron czworobloku, same znaczki wartość Fischer 1.660,- zł, gwarancja i oznaczenie.gwarancja i oznaczenie.

1 500 PLN1 300 PLN
4400

1944 Wodzowie, znaczek z obiegu pocztowego unieważniony kasownikiem z Rzeszowa, gwarancja Schmutz.

140 PLN100 PLN
4408

1944 LUBARTÓW, Wodzowie znaczek w kolorze zielonym unieważniony eksploatacyjnym kasownikiem typu 172/1 - przedwojenny kasownik, gwarancja z opisem kasownika Schmutz.

300 PLN250 PLN
4410

1944 Wodzowie, dwie parki na tak zwanych zawiasach, widok obu stron.

1 100 PLN950 PLN